Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > (ВИДЕО) Вардар за малку ќе се вратеше со “цел плен“ од Тетово
(ВИДЕО) Вардар за малку  ќе се вратеше со “цел плен“ од Тетово

(ВИДЕО) Вардар за малку ќе се вратеше со “цел плен“ од Тетово

Вчерашното дерби кое се одигра во Тетово заврши без победник 1-1.  Вардар дојде до водство, прв преку  Грнчаров во 78.минута, за жал на  1:1 успеа да израмни играчот на домашните, Ибраими во 85.минута од натпреварот. Видео од најинтересните моменти погледнете во продолжение. Мора да напоменеме дека момците одиграа одличен дуел, во кој се бореа на теренот пред полн стадион кој го поддржуваше домашниот тим.