Tuesday ,09 March 2021
Последни:
Home > Tag Archives: B

Tag Archives: B

ЖРК Вардар јуниор триумфално в гости кај Овче Поле

scjs

Девојките на Симе Симовски, младите ракометарки на Вардар јуниор ја остварија четвртата победа сезонава во домашното првенство. Тие вчера дојдоа до нови бодови триумфирајќи на гости кај екипата на Овче Поле со резултат 28-24 (15-11). Доминацијата на младата екипа на „црвено-црните” се гледа и по тоа што му дозволија на противникот само трипати да го израмни резултатот, двапати во првото ... Read More »