Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > Tag Archives: sl

Tag Archives: sl

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар продолжува со добри игри во ЛШ, падна и Копенхаген

91

Фудбалерите на Вардар продолжуваат со добри игри во квалификациите од лигата на шампионите. Избраниците на Гоце Седлоски стигнаа до многу важна победа, на првиот натпревар против екипата на Копенхаген. Црвено-црните славеа со резултат 1:0, со погодокот на бразилецот, Балотели. Успеавме да ја зачуваме мрежата незатресена, а притоа да постигнеме гол, што е добра предност, пред реваншот во Данска. Погледнете ја ... Read More »

Мечот Фленсбург – Вардар е прогласен за натпревар на неделата во ЛШ

vardarfans-mec-na-nedelata

На 22-ри април од 17:30 часот се игра првиот четврфинален дуел во лигата на шампионите помеѓу екипите на Фленсбург и Вардар, а истиот според ЕХФ е прогласен за меч на неделата во ЛШ. После освојување на СЕХА-лигата нов мотив и цел за црвено-црните е пласманот на завршниот турнир во Келн. За да се случи тоа, ќе мора да ја поминеме ... Read More »

Поддршка од Вардар фанс за иницијативата „Градски“ во Велес да го добие името на прерано починатиот вардаров голман Зоран Паунов

yy

Веќе десетина денови на  социјалните мрежи, поточно на ФБ   е покрената иницијатива(види) за преименување на  сегашниот  „Градскиот стадион“ во градот Велес со ново име на една легенда на тамошниот ФК Борец и поранешен голман на скопскиот и македонскиот бренд број еден ФК Вардар.  Иницијаторите на оваа кампања сакаат  велешкиот стадионот да го носи името на легендарниот голман на велешки ФК ... Read More »