Saturday ,10 April 2021
Последни:
Home > Tag Archives: slide

Tag Archives: slide

Брдаровски за Вардар Фанс: Жалиме за историската шанса, сега се насочуваме кон Шкендија каде одиме на триумф, а пота и против Фенер каде ќе се обидеме да направиме добар резултат

hhhh

Претстојниов викенд, во сабота ќе започне новата натпреварувачка сезона во првата македонска фудбалска лига. Истата ќе стартува на најдобар можен начин, со дерби помеѓу екипите на Шкендија и Вардар, најголемите претеденти и оваа сезона за освојување на шампионската титула во домашното првенство. Мечот се игра во сабота на градскиот стадион во Тетово, со почеток од 17 часот . Двете екипи ... Read More »

Се е подготвено за големото славје, сите четири трофеи се тука

18921859_1359316494115193_9155881701641905675_n

Салата Јане Сандански полека се полни, а освоените трофеи, вкупно четири оваа сезона веќе се наоѓаат внатре. Вардар оваа сезона успеа да освои се што можеше да се освои. Тука се двата домашни трофеи ( првенство и куп), од СЕХА-лигата, и оној најважниот и најголемиот од лигата на шампионите. Се очекува ракометарите да пристигнат во салата и да ги поздрават. Read More »

(ВИДЕО) Терек Грозни со резултатски пресврт го доби Вардар

16472878_1254874567940888_1611371081746821647_n

Вардар со пораз ги заврши подготовките во Анталија, откако на последниот контролен натпревар загубија од екипата на Терек Грозни. Црвено-црните први го отворија резултатот преку Тигран Барсегјан кој ја погоди противничката мрежа за водство од 1:0. Со овој резултат се замина на полувреме. Сепак во вториот дел проследивме уште три погодоци и тоа сите во нашата мрежа, за конечен резултат ... Read More »

Победата против Киелце во Ј.Сандански, најдобрата игра на Рк Вардар во првиот дел од ЛШ

vardarfans najdobar mec

Сигурно ќе се сложиме дека најдобриот натпревар за нашиот ракометен шампион во лигата на шампионите во првиот дел од сезонава, беше токму против Киелце во спортскиот центар Јане Сандански. На тој дуел пред преполната наша арена, црвено-црниот состав го “декласираше“ Полскиот првак со двоцифрена разлика. Во тој меч Вардарци влегоа со четири победи и еден пораз, токму пред споментаиов дуел ... Read More »

До кога ќе се толерира ”фудбал во Чаир” ?

vardarfans napad

И повторно, по кој знае кој пат, инциденти се случија во Чаир на младински натпревари. Овој пат жива глава спасуваа нашите момчиња, младинци на Вардар. Кој ни изјавија, се освен фудбал се играло, и се играше денес. Пцовки, закани, етнички навреди, беа само дел од погрдните зборови на публиката во Чаир. Ова не е прв пат, до кога ќе се ... Read More »