Tuesday ,16 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Состав Пионери

Состав Пионери

(ВИДЕО) КАКО КОМИТИ ГИ ВРАТИЈА ИГРАЧИТЕ ОД КАБИНАТА

vardarfans komiti

По завршување на дуелот со Келце обичната публика го напушти Спортскиот Центар Јане Сандански , но…       Комитите најверните навивачи на црвено-црните продолжија да пеет за својте миленици. Грмеше ….и да изгубите нема да да ве оставиме … и други громогласни песни типични за најжестоките навивачи на Вардар. Ракометарите кој беа во соблекувалните останаа зачудени како и покрај ... Read More »

Пионери сезона 2016/2017

1. Ненад Ангеловски 2. Марко Зафировски 3. Андреј Аспровски 4. Леонид Чорогунов 5. Бојан Чакалиќ 6. Никола Жерновски 7. Борис Павловски 8. Андреј Трајановски 9. Јован Танев 10. Андреј Митревски 11. Давид Савревски 12. Горјан Трајчевски 13. Дамјан Димитријевски 14. Дамјан Србиновски 15. Марио Мишевски 16. Велимир Грујовски 17. Благој Димчевски 18. Давид Мирчевски 19. Дарјан Петков 20. Дамјан Трајковски ... Read More »