Sunday ,20 May 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим

Прв тим

Фала ви за се – Хамбарџумјан, Велковски и Стојчевски!

fkvardar-hof

Тимот на Вардар останува без неколку играчи кои и дефинитивно си заминуваат. Први на оваа листа кои дефинитивно се разделија со црвено – црните бои се: одбрамбениот играч Ховханес Хамбарџумјан, репрезентативецот на Македонија, Дарко Велковски и младиот играч од средината на теренот Филип Стојчевски. На Хамбарџумјан му истекува договорот и е слободен. Популарниот Хоф во Вардар дојде во 2014 година, досега запиша повеќе ... Read More »

(ВИДЕО) Неверојатно! Блажевски и Хуан Фелипе во топ-10 најубави голови во ЛЕ

fkv-felipe-liga-evropa-vardar-vardarfans

Вардар со историскиот прв настап во групите од Лига Европа впиша светла страница во неговата историја, особено што натоа се додаат и две индивидуални признанија. Од сите голови постигнати во цела сезона во Лига Европа, селектирани  се најубавите десет, во нив дури  два се дело на играчи на ФК Вардар. Имаше место за  Хуан Фелипе и неговиот прекрасен лоб против Розенборг. втор играч ... Read More »

Мечкаровски главен судија на мечот со ФК Шкупи

vardarfans-meckaroski-sudija-660x310

ФК Вардар во последното коло од сезоната 2017/2018 во првата лига гостува кај екипата на ФК Шкупи на Стадионот во скопски Чаир. Натпреварот се игра утре, недела (20.05.2018) со почеток во 16 часот и 15 минути. Веќе е познат главниот судија за овој натпревар, правдата на истиот ќе ја дели  Мечкаровски Димитар. На Мечкаровски ќе му асистираат Неделкоски Дејан (Скопје)  и Петрески ... Read More »

Синани: Условите се договорени, има обострана желба, па така треба само уште да се потпише договор

manev

По пишувањето на „Вардар Фанс“ дека ФК Вардар го договорил првото летно засилување Коста Манев, се огласи и неговиот агент кој во разговор за нашиот сајт вели дека работата е готова и потврди дека Манев ова лето ќе го засили тимот на Вардар за квалификациите во Лигата на Европа и за новите настапи идната сезона во ПМФЛ. „Да, точна е ... Read More »

Самсоненко: Секако дека веќе преговараме со нови фудбалери, затоа што резултатите што ги има Вардар и сѐ што се случува во моментов воопшто не е во ред

ser

Во третиот и последен дел oд интервјуто за gol.mk, сопственикот на Вардар Сергеј Самсоненко говори за идните планови на фудбалскиот тим, новите играчи, стадионот, за Фелипе, „Комити“ и тн. За ситуацијата со клубот и сезоната без трофеј најчесто се обвинува Дарко Панчев. Заминувања на Фелипе, Муслиу, суспензиите на одредени играчи, честото менување на тим… Зарем навистина Панчев е толку многу крив? Некоректни се таквите обвинувања на ... Read More »

Илиќ и Јахја со деби настапи во Вардар

imageedit_1_7078673738

Покрај веќе промовираните Серафимов и Адем, на ред дојде Бабунски да промовира уште двајца млади играчи. Вчерашниот натпревар и победата против Ак.Пандев ќе ја паметат чуварот на мрежата Филип Илиќ и играчот од нападот Абдулхади Јахја. И двајцата на вчерашниот натпревар го запишаа првиот официјален настап во дресот на Вардар и тоа со победа. Илиќ го одигра целиот меч и иако прими ... Read More »

Вардар го договори првото летно засилување – во клубот треба да пристигне играч од финското првенство

maxresdefault

Управата на Вардар интензивно работи на доведување нови играчи кои ќе му помогнат на тимот за подигнување на квалитетот пред настапите во квалификациите за Лигата на Европа. Како што дознава Вардар Фанс, договорени се личните услови и само треба да се потпише договор со Коста Манев, 25-годишен играч од одбраната. Манев во досегашната кариера има настапувано само во Финска и тоа ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар со пресврт во вториот дел ја совлада Академија Пандев

17607-vardar-so-triumf-nad-akademija-pandev-vo-posledniot-domashen-mech

Вчера во последниот домашен дуел оваа сезона на домашен терен ФК Вардар со пресврт ја победи екипата на ФК Академија Пандев. Нашите момци на полувремето губеа со 0-1, но во вториот дел со три погодоци направија пресврт и дојдоа до победа со резултат 3-2. Стрелци на головите беа: 0:1 Пандев 45’+1, 1:1 Максимов 51’, 2:1 Барсегјан 66’, 2:2 Марков 79’, ... Read More »

Вардар конечно победи, Максимов со два гола му донесе победа на својот тим

17592-vardar-protiv-akademija-pandev-crveno-crnite-posleden-pat-na-domashen-teren-sezonava

Тимот на Вардар со победа ги заокружи натпреварите на домашен терен оваа сезона во ПМФЛ. Попладнево нашите играчи славеа со резултат 3:2 (0:1) над Академија Пандев. Головите за Вардар ги постигнаа Максимов на двапати и Барсегјан. Тимот на Академија Пандев имаше водство по првиот дел, со голот на Сашко Пандев во 45. минута гостинот замина на пауза со предност. Во ... Read More »

(Видео линк) Вардар – Ак. Пандев

blazhevski-i-proektilite-na-hambardzhumjan-ja-srushija-akademija-pandev-15826

Фудбалерите на Вардар денеска го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. „Црвено-црните“ од 16:15 часот го пречекуваат составот на Академија Пандев. Во тимот на Вардар ќе недостастува Дејан Блажевски поради пет жолти картони, а кај Академија Пандев Грифони и Чемшеџиев. Оваа сезона на домашен терен „црвено-црните“ победија со резултат 3:1. - Видео линк за овој дуел ТУКА. Read More »