Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Tag Archives: silder

Tag Archives: silder

Блажевски: Благодарност до сите кои се вклучија во спас на Вардар

143365-akcijata-uspeshna-parite-kaj-igrachite-komiti-im-dadoa-26-milioni-denari-na-vardarci2x

На вчерашната прес-конференција, навивачката група Комити ги изнесе деталите околу акцијата „Купи билет за спас на Вардар. Од истата беа собрани 3.338.100 денари откако поставија рекорд од 33.381 продаден билет за мечот со Пелистер. Голем дел од собраните средства им беа поделени на играчите, стручниот штаб и останатите кои се задолжени клубот да функционира. Капитенот на Вардар, Дејан Блажевски, изрази благодарност до ... Read More »

Стоилов: Најголемиот проблем е што некои играчи не сфаќаат за каков голем и специјален клуб играат

153339937_10160311345080348_999636969773787969_o

Вардар со осми пораз ја заврши групната фаза во Лигата на Шмпионите. Вечерва во СЦ. Јане Сандански по втор пат сезонава црвено-црните беа поразени од екипата на Брест Мешков (32:36). На прес-конференцијата своето незадоволство го изрази капитенот Стоилов, кој истакна дека некои играчи  не сфаќаат за каков клуб играат. Сакам да му честитам на Мешков Брест за победата и му ... Read More »