Sunday ,23 September 2018
Последни:

Состав

Познат составот во кој ќе се натпреварува РК Вардар Јуниор сезонава (список)

jun-660x330

Втора година по ред екипата составена од помладите вардарци тимот на РК Вардар Јуниор ќе се натпреварува во суперлигашката конкуренција. Лани овој помлад црвено-црн ракометен колектив го водеше Пепи Манасков, а годинава истиот го презема од него ракометниот стручњак Стојан Петрушевски. Тој предтоа работеше со третиот сениорски вардаров машки ракометен состав РК Вардар-2 кој беше вице-првак во Првата лига и ... Read More »

Рк Вардар(втор тим) сезона 2018/2019

1. Марко Кизиќ 2. Андреј Петковски 3. Александар Тушев 4. Даниел Ставровски 5. Александар Нанов 6. Иван Димитровски 7. Славе Јанковски 8. Христи Биковски 9.Стефан Чакалиќ 10. Стефан Атанасовски 11. Кристијан Анѓелковски 12. Давид Гашоски 13. Антонио Николовски 14. Мартин Димов 15. Ален Ќосевски 16. Дејан Кукуловски 17. Никола Цветановски 18. Тони Атанасовски 19. Христијан Милошески 20. Игор Ѓорѓиев 21. ... Read More »