Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Вардар без бодови од дуелот со шампионот КК Макпетрол
Вардар без бодови од дуелот со шампионот КК Макпетрол

Вардар без бодови од дуелот со шампионот КК Макпетрол

Во рамки на МКЛ, во 11.коло Вардар гостуваше кај фаворитот, шампионот Макпетрол.

На натпреварот кој се одигра во куглана “Мусандра” домаќините ја оправдаа фаворитската улога и дојдоа до победа. Пумпашите триумфираа со резултат 7:1 | 16,5:7,5 | 3447:3258 . За нас поентирање Пецо Димовски со одлични 595 “соборени дрва”. Покрај поразот остануваме на 2.позиција зад лидерот.