Sunday ,12 July 2020
Последни:

У-17

Георг Стојановски го дели првото место на листата на најдобри стрелци, во прекинатата сезона на пионерската лига

lista-na-strelci

Нема прогласување на Шампиони во младинските фудбалски лиги за оваа сезона, која беше прекината поради пандемијата со корона вирусот. Оваа генерација на Вардар одигра само 16 натпревари, на кои оствари 12 победи, 1 нерешен резултат и 3 порази. Постигнавме вкупно 53 голови во Лигата, како и 11 во Купот, каде се пласиравме во полуфиналето, но и овие мечеви нема да ... Read More »

Пионерската лига не финишираше, генер. 2003 на ФК Вардар не може да ја брани двојната круна

46

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар или генерацијата на играчи родени 2003 година, не беа во можност да ја бранат двојната круна освоена од минатата сезона, со оглед дека натпреварувачката 2019/20 сезона не финишираше поради пандемијата со корона вирусот. Одигравме само 16 натпревари, на кои забележавме 12 победи, 1 нерешен резултат и 3 порази. Драган Стефановски-Гаге беше тренерот кој ја водеше ... Read More »

Пред точно една година, генер.2003 на ФК Вардар го освои Купот и стигна до двојната круна

6311

На денешен ден пред точно една година, генерацијата 2003 на ФК Вардар успеа да го освои Купот на Македонија и на тој начин да стигне до двојната круна. Оваа генерација која минатата сезона беше предводена од Филип Деспотовски, во големото финале од националниот Куп, успеа да го победи тимот на Академија Пандев. Победникот беше решен дури после изведување на удари ... Read More »

Најдобрите голгетери за сезоната 2013/14, во четирите младински фудбалски категории

vardarfans-najdobri-strelci-660x330

Во следниов наш текст можете да ги прочитате најдобрите три вардарови стрелци, во сезоната 2013/14, во сите четири младински фудбалски лиги. Помлади пионери: 1. Александар Трајчевски  8 2. Јасир Беќири  7 3. Виктор Димков  6 Пионери: 1. Кристијан Апостоловски  11 2. Благоја Мирчевски  9 3. Ѓорѓи Малов  6 Кадети: 1. Енсар Сулемани  9 2. Јане Стојанов и Игор Стојковски по ... Read More »

Ѓорѓиевски, Маркоски, Даци и Аломеровиќ ја одбележаа сезоната 2014/15, според бројот на постигнати голови

11081839_805538002872010_1615484329_n-660x330

На ред е натпреварувачката сезона 2014/15 и играчите од вардаровите генерации кои беа најдобри стрелци во своите категории. Сезоната ја одбележа Марко Ѓорѓиевски кој успеа да постигне најмногу голови во сите четири младински лиги во таа сезона. Поранешниот голгетер на Вардар, кој оваа сезона е дел од екипата на Вождовац, во српската лига, во сезоната 2014/15 постигна 31 гол или ... Read More »

Играчите кои постигнаа најмногу голови за младинските фудбалски екипи на Вардар, во сезоната 2015/16

vardarfans-17-660x330

Во следниов текст ќе ги објавиме играчите кои постигнаа најмногу голови, а беа дел од младинските фудбалски екипи, во натпреварувачката сезона 2015/16. Помлади пионери: 1. Ибраим Ариф  21 2. Виктор Петкоски  14 3. Давид Астарџиев  8 Пионери: 1. Марко Ѓорѓиевски  15 2. Јакуп Бериша  9 3. Саит Битиќи 8 Кадети: 1. Дејан Маркоски  8 2. Александар Трајчевски  7 3. Дамјан ... Read More »

Димоски, Битиќи, Трајчевски и Даци, најдобри вардарови стрелци во сезоната 2016/17

14590359_1093080044144692_8611158756016331245_n

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме најдобрите стрелци во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2016/17. Помлади пионери: 1. Бојдан Димоски  9 2. Ибраим Ариф и Марио Илиевски по 8 3. Давид Ристовски и Малик Хасановиќ по 4 Пионери: 1. Саит Битиќи  8 2. Јакуп Бериша и Фитор Реџепи по 6 3. Адем Али 5 Кадети: 1. Александар Трајчевски  ... Read More »

Натпреварувачка сезона 2017/18: Најдобрите голгетери во младинските фудбалски лиги

vardarfans-najoobri-strelci

Продолжуваме да ги изнесува најдобрите три вардароци стрелци, во младинските фудбалски лиги. На ред е натпреварувачката 2017/18 сезона. Помлади пионери: 1. Азер Омерагиќ  14 2. Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Фисник Салиу по 9 3. Антонио Мирков, Атом Фазлиу и Анатолиј Петејчук по 8 Пионери: 1. Ветон Туша  12 2. Леонид Игнатов  9 3. Филип Андоновски, Џемал Ибиши, Давид Ристовски и Малик ... Read More »

Кои играчи беа најдобри стрелци во младинските фудбалски лиги, за минатата натпреварувачка 2018/19 сезона

430

Во следниов наш текст ќе ви ги изнесеме најдобрите три стрелци, во сите четири генерации на ФК Вардар кои се дел од младинските лиги, а се однесуваат на натпреварувачката сезона 2018/19. Помладите пионери, или генерацијата 2003, која беше единствената која успеа да освои двојна круна, минатата сезона го имаше расположениот Георг Стојановски кој заврши како прв најдобар стрелец во Вардар. ... Read More »

Кој се погодуваше за пионерите на ФК Вардар, двајца играчи се одвојуваат на врвот

363

Речиси еден месец како што се прекина со натгпревари во младинските фудбалски лиги и воопшто со целиот спорт во Македонија. Во младинските лиги се одиграа само две пролетни кола, а останува прашањето кога и како ќе се доигра сезоната. Пионерите на ФК Вардар моментално се на второто место на табелата, со само еден бод негатива од екипата на Академија Пандев, ... Read More »