Monday ,27 May 2019
Последни:

У-17

Пионерите на ФК Вардар заминаа за Ријека, каде ќе настапат на 67.издание на силниот меѓународен турнир „Кварнерска Ривијера 2019“

61733858_601470806999081_127342975712755712_n

Пионерите на ФК Вардар денес заминаа за Ријека каде во периодот од 27.05-02.06 ќе бидат дел од 67.издание на силниот меѓународен турнир  „Кварнерска Ривијера 2019“ на кој ќе настапат силни и квалитетни екипи, чиј домаќин е клубот Ријека од Хрватска Вардар ќе биде дел од групата А во која се уште и екипите на Поморац ( Хрватска), Железничар ( БИХ) ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар со пресврт ја победија Шкендија и за момент избија на првото место

2

Пионерите на ФК Вардар денес на теренот на Академијата на Вардар во Скопје ја пречекаа екипата на ФК Шкендија од Тетово, во рамките на последното коло од пионерската Супер лига. Момците на Игор Кралевски успеаа со пресврт да дојдат до три бода на ова дерби. Победата дојде со резултат 3-1. Ние натпреварот го започнавме со: Китановски, Петејчук, Гугуљанов, Крстевски, Игнатов, ... Read More »

Утре, пом.пионери на ФК Вардар ќе бидат крунисани во Шампиони на Македонија, кадетите и младинците во сабота гостуваат кај Шкендија

246

Во петок и сабота своето последно првенствено 27.коло ќе го одиграат младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Во петок на теренот на Академијата, пионерските екипи се домаќини на Шкендија, додека во сабота, кадетите и младинците гостуваат во Тетово. Утре, помладите пионери ќе бидат крунисани во шампиони, во својата дебитантска сезона во помладата пионерска супер лига. Избраниците на Филип Деспотовски одиграа ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар го загубија лидерското место после поразот од А.Пандев, пом.пионери одиграа со нерешен резултат

vardarfans-pionerski

Денес во Струмица, своето претпоследно првенствено коло го одиграа пионерските екипи на ФК Вардар. За жал, пионерите се високо поразени во дуелот со директниот конкурент за трофејот, кој после ова коло ќе избие на првото место, додека помладите пионери на меч кој немаше никаква важност одиграа со нерешен резултат 1:1. Помладите пионери на Вардар и Академија Пандев ги поделија бодовите ... Read More »

Претпоследно коло во младинските фудбалски лиги, Академија Пандев е противник за вардаровите екипи

87

Во сабота своето претпоследно коло ќе го одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ја имаат екипата на Академија Пандев. Пионерските екипи гостуваат во Струмица, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата се домаќини на А.Пандев. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Последните две кола ќе бидат само формалност за помладите пионери, ... Read More »

Три победи и еден пораз за младинските екипи на ФК Вардар, на дуелите со Македонија Ѓ.П

176

Изминативе два дена се одигра 25.коло во младинските фудбалски лиги. Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Македонија Ѓ.П, дуели на кои забележавме три победи и еден пораз. Помладите пионери иако ја имаа заверено титулата и пред ова коло, сепак не пропуштија ништо на случајноста и остварија нова победа, вкупно 19 оваа сезона за избраниците на Деспотовски. На гостински ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар славеа на гостувањето кај Македонија Ѓ.П

1112

Пионерските екипи на ФК Вардар забележаа победи на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П, во рамките на 25.пренствено коло. Помладите пионери на Вардар стигнаа и до својот 19. триумф оваа сезона, откако во второто полувреме го скршија отпорот на противникот. Играчот на одлука беше Георг Стојановски, кој успеа во 77 и 83 минута да ја затресе противничката мрежа и да ... Read More »

Во вторник и среда, младинските екипи на ФК Вардар ќе го одиграат своето 25.првенствено коло

19748415_1640684899311683_3314955141926642243_n

Во вторник и среда, своите натпревари од 25.коло ќе ги одиграат младинските екипи на ФК Вардар, кои за противник ќе ја имаат екипата на Македонија Ѓ.П. Пионерските екипи во среда гостуваат во Ѓорче, додека кадетите и младинците во вторник, на теренот во Аеродром се домаќини на Македонија Ѓ.П. Мечевите се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во помладата ... Read More »

Четири победи за младинските екипи на ФК Вардар во дуелите со Шкипи. пом.пионери се први кои се промовираа во шампиони

60175882_2299196323634199_5901925341248618496_n

Четири победи од исто толку одиграни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, во рамките на 24 коло и дуелите против екипите на Шкупи. Една генерација на Вардар веќе се промовира во шампион на Македонија, тоа се помладите пионери предводени од Филип Деспотовски, кои имаат недостижни десет бодови повеќе од екипата на Победа. Помладите пионери како што напоменавме се Шампиони ... Read More »

Крстевски и Омерагиќ за триумф на вардаровите пионери во дуелот со Шкупи, црвено-црните се вратија на лидерското место

15151-498x330

Пионерите на Вардар во вистинско време се вратија на победите во лигата, откако денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на Шкупи, со конечни 2:0 на натпревар од 24.коло. Вардар стартуваше со следниот состав: Китановски, Петејчук, Гугуљанов, Костовски, Крстевски, Трајановски, Радуловиќ-Величковиќ, Омерагиќ (c), Речица, Салиу, Демири. По првите 45 минути резултатот беше оној почетниот 0:0, во кои видовме само ... Read More »