Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > (ТАБЕЛИ) Младинците на ФК Вардар се лидери, помладите пионери го делат првото место со Шкендија
(ТАБЕЛИ) Младинците на ФК Вардар се лидери, помладите пионери го делат првото место со Шкендија

(ТАБЕЛИ) Младинците на ФК Вардар се лидери, помладите пионери го делат првото место со Шкендија

После одигрување на 9.коло во младинските фудбалски лиги, помладите пионери се на делба на првото место со екипата на Шкендија, од која имаат натпревар помалку за одигрување, додека младинците се на првото место.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadetska

Младинска Супер лига

mladinci