Monday ,27 May 2019
Последни:
Home > Фотогалерии

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Петлињата на Вардар и оваа сезона доминантни, три финалиња, три трофеи за црвено-црните

70

По крајот на финалињата во Детската лига, на главниот терен на ФФМ во Ново Лисиче беа доделени медалите и пехарите за најуспешните. ФК Вардар одигра и победи во три финалиња, ние сме шампиони во генерациите 2006, 2007 и 2008 година. Пехарите ги подигнаа капитенот на 2008- Ненад Дамјаноски, капитенот на 2007, Грашески Александар и за генерација 2006 пехарот му беше ... Read More »

(Фотогалерија) Со триумф во дербито против Шкендија, пом.пионери на ФК Вардар ја финишираа успешната сезона во која станаа шампиони

10

Помладите пионери на ФК Вардар го освоија првото место во помладата пионерска супер лига, за натпреварувачката сезона 2018/19. Во последното коло избраниците на Деспотовски на домашен терен ја совладаа екипата на Шкендија (3:0) и на тој начин станаа шампиони на Македонија. Оваа генерација на Вардар сезоната ја заврши со вкупно 64 освоени бодови или 10 повеќе од Победа и дури ... Read More »

(Фотогалерија) Победа во последното коло од регионалната-скопска лига, за вардарците од генер. 2004

15

Генерацијата 2004 на ФК Вардар со победа ја заврши сезоната во регионалната-скопска лига. Избраниците на Петар Ѓорѓиески на домашен терен ја совладаа високо екипата на Драчево Јуниор. Погледнете ја фотогалерија од мечот, Вардар – Драчево Јуниор 6:0  (2:0). Read More »

(Фотогалерија) Вардар генер. 2010 испадна во 1/4-фин. од Детската лига

4

Вчера, најмладите вардарци од генерација 2010 кои оваа сезона беа дел од детската лига, д на терените на ФФМ беа несреќно поразени во 1/4 финалето од екипата на Јанг Тим од Струга. Победникот беше решен во пенал рулетот, во кој подобро се снајде противничкиот тим. Региларниот дел заврши 2-2, а стужани победија со 2-0 на пенали. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ШАМПИОНСКАТА КРУНА ЗА ФК ВАРДАР ГЕНЕР. 2005, КОЈА ОСВОИ ПРВО МЕСТО ВО РЕГИОНАЛНАТА-СКОПСКА ЛИГА

vardarfans-naslovna

Генерацијата на ФК Вардар родени 2005 година денес на теренот на Академијата го одиграа последното коло во рамките на регионалната-скопска лига. Избраниците на Зоран Петковски успеаа убедливо да ја совладаат екипата на Драчево Јуниор и на тој начин со триумф да ја крунисаат добрата сезона. Иако гостионскиот тим поведе со 0:1, црвено-црните со голот на Лефковски и двата на Цветков ... Read More »

(Фотогалерија) Четири голови во мрежата на Дарданет, за пласман на ФК Вардар генер. 2006 во 1/4 финалето

25

Генерацијата 2006 на ФК Вардар се пласираше во 1/4 финалето на детската лига, откако вчера во рамките на 1/8 финалето ја победија екипата на Дарданет (4:1). Погледнете ја фотогалеријата од овој дуел. Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генер. 2008 убедливо ја порази А.Пандев и ќе игра во 1/4 финалето

16

Пласман во осумте најдобри екипи за вардаровата генерација 2008 која во рамките на 1/8 финалето од детската лига успеа да ја совлада екипата на А.Пандев и тоа убедливо со резултат 6:1. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Од дуелот на Вардар со Постолов кај генер.2009

61374175_2217962571583910_7463126170725253120_n

Вардаровата генерација 2009 е елиминирана од настапите во детската лига, откако вчера и двете екипи на Илија Колевски претрпеа порази во дуелите со своите противници, во рамките на осминафиналната рунда. Фотогалерија од дуелот на Вардар (1) со Постолов: Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2010 го совлада ФК Талент

24

Денес, најмладата генерација на ФК Вардар, генерација родени 2010 година на терените на ФФМ во 1/8-финалето од Детската лига на завршниот турнир на тимовите од цела земја дојде до победа. Со високи 8-1 бевме подобри од битолскиот тим на ФК Талент. Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ПОМ.ПИОНЕРИ НА ФК ВАРДАР ГО ДОБИЈА ТРОФЕЈОТ И ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИ ЗА ОСВОЕНОТО ПРВО МЕСТО ВО ЛИГАТА

60770267_2217573611622806_1639502038947594240_n

Помладите пионери на ФК Вардар со триумф во дербито против Шкендија ја заокружија својата успешна сезона, крунисувајќи ја со трофеј во лигата. Избраниците на Деспотовски во последното коло ја совладаа Шкендија (3:0). Сите голови паднаа во второто полувреме, стрелци на истите беа Филип Ѓорѓиевски, Георг Стојановски и Никола Петковски. Вардар: Стојковски (c), Марковски, Давков, Стојчевски, Ѓорѓиевски, Трпезановски, Јовановски, Живков, Мирков, Андрески, ... Read More »