Wednesday ,15 August 2018
Последни:
Home > Фотогалерии (page 2)

Фотогалерии

ФОТО: Вардаровите генерации ги „собраа” сите трофеи

35415829_10212226335515766_5261350176143966208_n

Трите млади категории на Вардар кои во изминатите неколку дена учествуваа на меѓународниот турнир во Бугарија „Црно Mоре Куп Несебар 2018“, ги освоија пехарите, односно на крајот беа најдобри во своите генерации. Нашиот тим зема учество со генерациите 2005, 2006 и 2008, и сите доминатно стигнаа до највисоките места на победничките пиедестали. Фото директно од Несебар: Read More »

(Фотогалерија) Вардарци триумфални и во вчерашните настапи на турнирот во Несебар

38

Во  Несебар, Бугарија т и генерации на ФК Вардар се наоѓаат на силен меѓународен турнир, тие вчера го одиграа третиот натпреварувачки ден. Генерацијата родени “2005“ , “2006„ и најмалата родени 2008 година досега имаат 100% ефект на турнирот. Тие од десет меча имаат десет победи. Read More »

(ФОТО) Вардаровите петлиња редат победи на турнирот во Бугарија

35267142_802331043304986_387146062843871232_n

Три генерации на ФК Вардар се наоѓаат на силен меѓународен турнир во Несебар ( Бугарија), каде денес треба да го започнат и третиот натпреварувачки ден. Генерацијата родени “2005“ година одигра три натпревари и забележа исто толку победи, а мрежата на нашите голмани, Апостоловски и Илиевски е се уште незатресена. По два натпревари одиграа и помладите генерации “2006“ и “2008“ кои ... Read More »

(ФОТО) Денес ќе ги дознаеме шампионите во генер.2003 и 2005 во Кошаркарската лига “Вардар“

p13

Денес се играат последните мечеви односно завршните Ф4 турнири во кошаркарската младинска лига “Вардар“. Ќе се одиграат завршни турнири, во две категории генер.2003 и 2005 година. Неколку фотографии во продолжение од разигрувањата денес. Резултати од полуфиналиња: Генерација 2005 КК МВП Скопје – КК ФМП Академија 37:65 КК Вардар – КК Гостивар 2009 80:50 Генерација 2003 КК МВП Скопје – КК МЗТ Скопје ... Read More »

(Фотогалерија) Четврта последователна година се одржа “Војната на голманите“, учество земаа 16 голмани, а наградите ги доделија Слободан и Драган Мутибариќ

vardarfans-naslovna

Четврта последователна година на теренот на Академијата на фудбалскиот клуб Вардар, тренерот на голманите во младинските категории Слободан Мутибариќ направи натпревар помеѓу сите голмани кои тренираат моментално во Вардаровите категории ( петлиња). Се натпреваруваа секој со секого поделeни во три групи, составени од различни возрасни генерации. Кој ќе постигнеше повеќе погодоци тој го добиваше дуелот, а секој шутираше од својата ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2008 дојде до златото, во финалето високо ја совлада Академија Пандев

0

Викендов на терените на ФФМ, во Ново Лисиче се одиграа завршните турнири кои ги дадоа шампионите на Република Македонија во детската лига.  ФК Вардар  генер.“2008“, предводен од Павел Неделковски   успеа втора сезона по ред да го освои трофејот во детската лига и да докажат дека се доминантни во Македонија. Тие  во големото финале да ја совладаат екипата на Академија Пандев и ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. “2006„ се вицешампиони на Македонија, повторно Албарса подобра во финалето од вардарци

2

Генерацијата на ФК Вардар родени “2006“ година се вицешампиони на Македонија, откако во големото финале на детската лига беа поразени од екипата на Албарса. Противникот беше подобар и славеше со резултат 2:4. Погледнете ја фотогалеријата од финалето во генерација “2006“. Read More »

(Фотогалерија) Вардаровата генерација “2007” ја одбрани титулата

tt

ФК Вардар генер.2007 третта година по ред стана шампион на Македонија во детската лига. Во големото финале се сретнаа со екипата на ФК Фер Плеј од Охрид, во еден меч со целосна доминација нашите момци дојдоа до висока победа. Го изборија новиот пехар со резултат 6:1 (1:0). Фотогалерија: Read More »

(Фотогалерија) Вардар со два гола во вториот дел го скрши отпорот на А.Пандев и го освои трофејот кај генер. “2005“

8

На завршниот турнир во детската лига, кај генерацијата родени “2005′ година првото место му припадна на Вардар, кој во големото финале успеа да ја совлада екипата на Академија Пандев. Со два гола во второто полувреме, дело на Спасиќ и Гаштаров успеавме да го скршиме отпорот на противникот и да славиме во големото финале, кое се одигра на терените на ФФМ. ... Read More »

(Фотогалерија) Церемонија на доделување на медалите и пехарите во детската лига, ФК Вардар со три златни медали и едно сребро

22

По крајот на финалињата во детската лига имаше церемонија за доделување на медалите и пехарите. Истите на учесниците ги доделеуваа Кочо Димитровски, одговорен за селектирање на генерациите во ФФМ, и првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиевски. ФК Вардар одигра четири финалиња, по нив дојдовме до три пехари и злата. Генерација 2005 на Ане Андовски, генерација 2007 на Томче Трајановски и генер.2008 ... Read More »