Saturday ,11 July 2020
Последни:
Home > Фотогалерии (page 20)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Сараево подобар од Вардар, на отварање на турнирот „Играј фудбал, живеј живот“

40

Генерацијата на Вардар родени 2003 година денес го одиграа првиот натпревар на турнирот во Сараево, токму против домашниот тим, од кој бевме поразени со 2:0. Ние сме најмладиот тим на турнирот, па ова е големо искуство за шампионите на Македонија, кои се надеваме дека утре ќе победат. Погледнете 65 фотографии од премиерниот натпревар на црвено-црните. Read More »

(ФОТО) Голема беше радоста по победите и доделувањето на кадетскиот Пехар за пионерките на ЖРК Вардар

d4

Пионерките го направија незамисливото, овој викенд успеаа да дојдат до кадетската круна. Девојките на Платон и Папуџиева успеаа да направат огромен успех. На завршницата во Прилеп, по пенали во 1/2-финалето го совладаа тимот на РК Шампион. Во финалето беа подобри од Металург, погледнете ја нивната радост по победите и по примањето на златните медали. Покрај ова имавме и три поединечни ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2008 убедливо го победи Милано и по трет пат стана Шампион на Македонија

30

Со мало задоцнување ви носиме фотогалерија од финалниот дуел на генерацијата 2008 на ФК Вардар, која во големото финале ја победи екипата на Милано (5:0). На тој начин нашите млади надежи ја потврдија доминацијата во Македонија, освојувајќи го третиот последователен трофеј во детската лига. Погледнете фотографии од финалето на Вардар со Милано. Read More »

(ФОТО) Втора победа над Бугарија, сите шест младинки од ЖРК Вардар имаа настап

12-3

Женската младинска репрезентација забележа втора победа против репрезентацијата на Бугарија во вториот пријателски натпревар одигран во салата “Автокоманда”.  На овој дуел во составот беа и забележаа настап шест вардарки. Станува збор за голманскот пар Симона Грујовска-Андреа Илиќ, потоа пикерот Ивана Џатевска, крилото Ивона Трпевска и двата бека, Ана Марија Божиновска и Седлоска Андреа. Македонија беше поуспешна од репрезентацијата на Бугарија со резултат 31:26 ... Read More »

(Фотогалерија) Популарниот „Муто“ ги собра голманите и ја одржи традиционалната „војна на голмани“

38

И оваа година, тренерот на голмани кај петлињата на ФК Вардар, Слободан Мутибариќ ја одржа традиционалната „војна на голмани. Учество земаа вкупно 12 голмани.  Андрај Данстак, Дамјан Танески, Максим Краљевски и Стефан Нанчовски поканет од екипата на Форца (2006), Антонио Пишовски, Даниел Исајловски, Јовица Спасовски (2007), Александар Милошевски, Дарко Јовчев (2008), Марко Баснарков, Лука Грчевски (2009), Огнен Божиновски (2011). Се натпреваруваа ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Македонија лесно триумфираше над Бугарија, шест вардарки во составот на црвено-жолтата селекција

1

Вчера  во Автокоманда, Македонија ја пречека Бугарија во пријателски дуел за младински женски селекции. Во дресот на црвено-жолите беа шест вардарки: Илиќ, Грујовска, Трпевска, Џатевска, Седлоска и Божиновска. Македонија дојде до победа, нашите девојки имаа солиден придонес во триумфот со 31-23. Дуелот започна со по три гола во двете мрежи за почетни 3-3, резултат кој беше активен до 11.минута. Поведовме ... Read More »

(Фотогалерија) Голема беше радоста, крунисани девојките од ЖКК Вардар

19

Избраничките на Жаклина Стојановски се на седмо небо, по освојувањето на титулата во македонската лига со 3:0 против големиот ривал Бадел. Триумфот на мечот во “Кале“ дојде со резултат   79:65 во третиот меч од финалната плеј-оф серија. По победата голема беше радоста, во продолжение погледнете ги среќните лица на црвено-црните хероини и доделувањето на заслуженото злато. Read More »

(Фотогалерија) Златните вардарови момчиња од генер. 2003

77

Златните вардарови момчиња кои оваа сезона освоија двојна круна се помладите пионери на ФК Вардар, или генерацијата родени 2003 година. Црвено-црните покрај освоената титула во помладата пионерска Супер Лига успеаа да го освојат и трофејот од Купот на Македонија, откако во финалето ја совладаа екипата на Акад. Пандев. Златните вардарови момчиња се: Лука Стојковски, Гоце Јовчев, Георг Стојановски, Андреј Стојчевски, ... Read More »

(ФОТО) Многу позитивна енергија на последниот тренинг пред заминувањето за Келн

61531767_10158124444535348_5493101753828114432_n

РК Вардар денес заминува за Келн, каде овој викенд ќе ја нападне титулата “Европски шампион“, нешто што му успеа во 2017 година кога се искачивме на врвот. Повторно во полуфиналето имаме иста пречка, тимот на Барселона. Пародно го подготви тимот за овие предизвици, погледнете фотогафии од последниот тренинг во “Јане Сандански“ пред заминувањето на црвено-црната експедиција. Read More »