Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 20)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Тренинг на вардаровата генерација 2010

naslovna

Активно и посветено работи и генерацијата 2010 на ФК Вардар под водство на Боби Андоновски. Младите надежи посветени се на задачите од нивниот тренер, во продолжение погледнете фотографии од тренингот на оваа генерација. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 продолжува со активни тренинзи

naslovna

Под водство на Миле Крстев, генерацијата 2009 на Вардар продолжува со тренинзи на теренот на Академијата, во пресрет на одигрување на нови контролни натпревари. Погледнете ја фотогалерија од тренингот на генерација 2009. Read More »

(Фотогалерија) Генер.2011/12 на ФК Вардар го живеат својот „фудбалски сон“

181711606_3919748474738636_4591160355893412378_n

„Неуморните“ вардарови надежи од генерацијата 2011/12 продолжуваат напорно да тренираат и да го живеат сонот дека еден ден можат да стигнат до сениорскиот тим на фудбалскиот клуб Вардар. Секако претстои долг пат за овие млади момчиња кои под водство на Боби Андоновски напорно тренираат на теренот на Академијата. Се надеваме дека од септември ќе стартува сезоната во детската лига, па ... Read More »

Тренинг на Димковски со младите вардарови голмани (Фотогалерија)

181694548_3919751108071706_508976199044281204_n

Голманите се важен дел од екипата, а Вардар секогаш имал млади талентирани голмани. Бојан Димковски кој сезонава работи со голманите во Академијата на клубот, секојдневно и максимално се посветува на работата со неговите „пулени“. Гледа да го извади најдоброто од сите млади голмани кои напорно и посветено ги одработуваат поставените задачи. На вчерашниот голмански тренинг присутни беа Андреј Данстак и ... Read More »

(ФОТО) Вардарците од генер.2006 продолжуваат да тренираат со силно темпо

182211989_3919748508071966_7565976589733032298_n

Штета што оваа сезона не беше актуелна регионалната-скопска лига, во која генерацијата 2006 на ФК Вардар сигурно дека ќе беше најголем фаворит за освојување на истата. Оваа надежна генерација на Вардар предводена од Милан Коцески продолжува да тренира во напорно темпо со надеж дека од новата натпреварувачка сезона ќе започнат да се натпреваруваат во помладата пионерска лига. Во текот на ... Read More »

(ФОТО) Меѓусебно надигрување на момците од генерација 2009

naslovna

Генерацијата 2009 предводена од Миле Крстев одигра меѓусебен контролен натпревар. Нивниот предводник ја подели генерацијата во две екипи кои имаа можност да се надигруваат и да испробуваат нови варијанти во фудбалската игра. Погледнете неколку фотографии во продолжение Read More »

(Фотогалерија) Нова „контролка“ за генер.2010, вардарци тестираа со Фудбал Кидс

179680335_3906241802755970_7902444787623662300_n

Генерацијата 2010 на ФК Вардар продолжува со одигрување на пријателски натпревари. Во пресрет на велигденските празници, момците на Боби Андоновски вчера имаа контролка со екипата на Фудбал Кидс од Драчево. Гледавме борбен дуел со многу акции и шанси за голови, на крајот победата му припадна на Вардар. Во продолжение погледнете ја фотогалерија од овој натпревар одигран на теренот на Академијата. Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер.2011 имаше контролен дуел со екипата на Лепенец

naslovna

Вчера на теренот на Академијата, гостин на ФК Вардар беше екипата на Лепенец. Со овој противник одигравме пријателски дуел кај генерацијата 2011. Видовме натпревар со многу голови, на крајот како победник излезе тимот на Лепенец. Честитки до двата тима за прикажаната игра. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски натпревар. Read More »

(ФОТО) Вардар го победи Работнички, на контролен натпревар кај генерација 2008

179798960_3906232909423526_572475423770295016_n

На теренот на Академијата, генерацијата 2008 на ФК Вардар ја победи екипата на Работнички, на пријателски натпревар. Одличен дуел одиграа нашите момци, едноставно доминираа на теренот и на крајот заслужено победија. Честитки до целиот тим на Вардар за играта и за победата. Нашиот медиум ви носи фотогалерија од овој градски дуел кај генерацијата 2008. Read More »

(Фотогалерија) Младите вардарци од генерација 2013/14 продолжуваат да напредуваат во фудбалската игра

179675381_3903302356383248_1356186148795241153_n

Младите надежи на ФК Вардар од генерација 2013/14 продолжуваат со тренинзи на теренот на Академијата. Под водство на Филип Ивановски и Саше Милошевски, младите вардарци продолжуваат да се усовршуваат и да напредуваат во фудбалската игра. Погледнете галерија на фотографии од тренингот на младите вардарови надежи. Read More »