Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 21)

Фотогалерии

(ФОТО) Новата група од фудбалерчиња започна со работа во „Хиподром“

179269113_10219465581892401_7034681176302459175_n

По новите уписи во младинската школа на ФК Вардар започнаа тренинзите на новата група почетици  од овој понеделник. Се работи на терените на тренинг кампот на Вардар „Хиподром“ , кој е лоциран помеѓу скопските населби Маџари и Илинден. Во моментов со голманите работи искусниот тренер Мане Манев и Трајче Стојковски кој ќе работи со младите фудбалери. Прекрасна атмосфера, задоволни детски ... Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар против Јанг Тим

naslovna

Изминатиов викенд, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра контролен натпревар со екипата на Јанг Тим од Струга. Победата им припадна на гостинскиот тим. Во продолжение можете да ја погледнете фотогалерија од овој пријателски дуел. Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2009 одигра нови контролни дуели со екипата од Струга

666666666666666666666666666666666666666666666666

Генерацијата 2009 на ФК Вардар ордигра два добри натпревари против екипата на Јанг Тим од Струга кои ги доби во своја корист. Изминатиов викенд на Академијата гостин на ФК Вардар беше тимот од Струга. Нашите млади надежи под водство на Миле Крстев покажаа допадлив фудбал и поголема желба од противникот за победа. Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари. ... Read More »

(Фотогалерија) Вардар и Спорт Ефе кај генерација 2011 одиграа ефикасен натпревар

178528968_10219454941386395_7045022791652134258_n

На еден ефикасен натпревар одигран на теренот на Академијата, се сретнаа екипите на Вардар и Спорт Ефе кај генерацијата 2011. Дуелот заврши со нерешен резултат. Со оглед дека сезонава не е активна детската лига, клубовите се обидуваат да ја одржуваат својата форма преку ваквите пријателски натпревари. Честитки до двата тима за прикажаната игра. Погледнете ја фотогалерија од овој натпревар кај ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар ген.2010 одигра „контролка“ со Форца

3

Викендов на теренот на Академијата,  ФК Вардар  генерацијата 2010 која е предводена од Боби Андоновски одиграа пријателски дуел. Наш ривал на теренот беше  екипата на Форца, дуел против момците на Јовче Џипунов заврши во наша корист. Одигравме три периода на овој контролен дуел со цел подобро воигрување. Во продолжение во носиме 50.сетина фотографии од оваа средба.   Read More »

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња подобри од Фудбал Кидс

naslovna

Генерацијата 2006 на ФК Вардар предводена од Милан Коцески стигна до победа на контролен натпревар против екипата на Фудбал Кидс, која беше составена од играчи кои се родени 2004/05 година. Избраниците на Милан Коцески одиграа одличен натпревар кој го добија убедливо во своја корист со резултат 6:0. Погледнете ја нашата фотогалерија од овој пријателски дуел. Read More »

(Фотогалерија) Пријателски дуел на Вардар и Форца, кај генерација 2008

naslovna

На теренот на Академијата, генерацијата 2008 на ФК Вардар беше домаќин на тимот на Форца. На пријателскиот дуел, победата им припадна на вардарци кои славеа со резултат 2:0, со голови во првиот дел од натпреварот. Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски дуел. Read More »

(ФОТО) Тренинг на вардаровата генерација 2008

naslovna

На тренинг со генерацијата 2008 на фудбалскиот клуб Вардар. Младите надежи предводени од Миле Крстев одработија уште еден тренинг на Академијата. Во продолжение погледнете неколку фотографии од вчерашниот тренинг на генерација 2008. Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар и Шкендија одиграа без победник

naslovna

Дербито во пионерската Супер лига заврши без победник. Вардар и Шкендија ги поделија бодовите на натпревар од 14.коло играјќи со нерешен резултат 1:1. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА. Погледнете ја фотогалеријата од пионерското фудбалско дерби кое се одигра на Академијата на Вардар Read More »