Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 40)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Вардар до „плус три” против Борец

fkv

Вардар им се врати на победите откако вчера на Градски лесно и без многу мака го совлада тимот на Борец со резултат 2:0 (1:0). Уште во треттата минута Аврамовски го отвори резултатот, а Али Адем во вториот дел стави точка на оваа средба за три бода. Во следното коло, Вардар одново игра на Градски овој пат против тимот на Работнички. ... Read More »

(Фотогалерија) Генерација 2010 одигра мечеви во детската лига против Милано и Дрим Тим

10

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра два натпревари во рамките на детската лига. Вардар (1) го победи тимот на Милано (4:3), додека Вардар (2) ремизираа во дуелот со Дрим Тим (2:2). Погледнете фотографии од двата меча на младите вардарци Read More »

(Фотогалерија) 1/4 Куп: Пом.пионери на Вардар против Победа

4

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до триумф (2:1) на првиот 1/4 финален меч од Купот на Македонија. Вардар беше домаќин на првиот дуел, кој го доби во своја корист. Победа во текот на целиот меч одигра дефанзивно на својата половина, а од својата единствена прилика успеа да постигне гол и да внесе неизвесност околу патникот во следната рунда, кој ... Read More »

(ФОТО) Најмладите ракометари, ген.2010 и помали настапија на турнирот „Еден живот, една љубов“

12

Викендов,  заврши 6-то издание на турнирот „Еден живот, една љубов“ кој ce одигаа во двете сали при  СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.  Свои настапи имаа и најмалите ракометарчиња, родени 2010 година и помали кои играа мини-ракомет на половина терен 4+1 во мешани тимови (момци и девојки). Read More »

(Фотогалерија) Вардар (2) генер. 2008 стигна до триумф во дуелот против Фортуна

14

Изминатиов викенд, генерацијата 2008 на ФК Вардар одигра два натпревари во рамките на 6.коло од детската лига. Вардар (1) ја победи екипата на Албарса (7:2), додека Вардар (2) беше подобар од Фортуна (3:2). Погледнете фотографии од мечот на Вардар (2) и Фортуна. Read More »

(Фотогалерија) Доделен, пехарот и медалите на екипите на турнирот „Еден живот, една љубов“

33

Вчера, заврши 6-то издание на турнирот „Еден живот, една љубов“ на кој последни беа натпреварите кај момците од ген.2008/09. Истите се одигаа во двете сали при  СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.  , Ангели дојдоа до пехарот, второто место беше резервирано за Бисинов, а „бронзени“ се момците од РК Седмерец Вардар. Погледнете ја церемонијата на доделување на медалите. Read More »

(Фотогалерија) Вардар (2) генер. 2010 убедливо го победи тимот на Грозданоски

3

Екипата на Вардар (2) кај генерација 2010 успеа да забележи победа, во рамките на 6.коло од детската лига. Совладана беше екипата на Грозданоски (5:1), откако на полувреме резултатот беше нерешен 1:1. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар Read More »

(ФОТО) Вардар (2) генер. 2007 убедлив во дуелот со Карев

4

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра два нови натпревари во детската лига, истите ги доби во своја корист. Вардар (2) беше подобар во дуелот со Карев (8:1). Погледнете фотографии токму од овој меч. Read More »

(Фотогалерија) Радовиш дојде и виде, кадетите на Вардар Јуниор стигнаа до нов триумф во младинската лига

17

Кадетите на Вардар Јуниор стигнаа и до третата последователна победа во рамките на младинската лига. Нашите млади надежи кои од клупата се предводени од двоецо Будимир-Станковски убедливо ја совладаа екипата на Радовиш (47:16). Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2010 победи во дуелите со Кул и Албарса

22

Генерацијата 2010 на ФК Вардар одигра нови мечеви во детската лига, во кои забележа две победи. Вардар (1) беше убедлив во дуелот со Кул (9:2), додека Варда (2) минимално ја победи Албарса (1:0). Погледнете фотографии од двата натпревари на младите вардарци. Read More »