Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > Фотогалерии (page 70)

Фотогалерии

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ФК Вардар генер. “2004“ напорно ги одработува своите подготовки на Академијата

5

Генерацијата на ФК Вардар родени “2004“ година ги одработуваат своите тренинзи како подготовка за пролетниот дел од сезоната во детската лига. Оваа генерација стана шампион во есенскиот дел, откако двете екипи освоија максимален број на освоени бодови. Тренерот Ане Андовски во овој дел од подготовките може да смета на сите играчи. Ви пренесуваме фотогалерија од вчерашниот тренинг на оваа надежна ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Како изгледа голмански тренинг под водство на тренерот Мане Манев

1

Голмански тренинг во младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар под будното “око“ на тренерот Мане Манев. На вчерашниот тренинг работеа  Филип Трајчевски, Малик Зибери, Крис Каев и Лука Наков. Мане Манев е тренер на голманите кај кадетите и младинците на ФК Вардар, човек кој во 2012 година беше дел од стручниот штаб на Македонската фудбалска репрезентација, кога на чело беше ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Младинците на ФК Вардар под полна “пареа“ се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната

1

Младинците на фудбалскиот клуб  Вардар веќе петнаесеттина дена напорно тренираат и се подготвуваат за пролетниот дел од сезоната. Избраниците на Љупчо Марковски иако некомплетни сепак најрано започнаа со подготовките. Во овој дел од припремите тренерот може да смета на голманите Филип Трајчевски и Крис Каев, потоа Тодор Тодоровски, Берат Исмаил, Андреј Ричков, Дарко Додевски, Едис Хамзиќ, Теодор Димитровски иАлександар Најдоски. ... Read More »

(Фотогалерија) Зимскиот турнир е зад нив, РК Филип Вардар вредно се подготвува за почетокот на пролетниот дел во “Јуниор“ лигата

16

Веќе зад нас е зимскиот турнир “Вардар-еден живот, една љубов“ на кој настапија регоналните школи на црвено-црните кои фунционираат низ цела република. Следно што не очекува е продолжетокот на Вардар Јуниор лигата т.е. нејзиниот пролетен дел. Регионалната единица од градот Прилеп ракометната вардарова школа РК Филип Вардар работи “под полна пареа“. Нејзиниот предводник Александар Таневски и остатокот од стручниот тим ... Read More »

(Фотогалерија) Девојките на РК Н.Лисиче се закитија со “бронза“ во дуелот со РК Кастратовиќ-2 кај генер2004/05

25

Кај генерацијата 2004/2005 во женска конкуренција на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ во женското мало финале се сретнаа екипите на РК Ново Лисиче и РК Кастратовиќ 2. Поуспешна беше екипата на Ново Лисиче која го освои бронзениот медал со резултат 15-4.   Read More »

(Фотогалерија) РК Бисинов е освојувач на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов“ , Гостивар “сребрени“

9

На ракометниот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“ во генерација родени 2004/2005 година се одиграа сите мечеви. Во големото машко финале се сретнаа екипите на Бисинов и Гостивар. Првото место и златниот медал е за екипата на РК Бисинов која триумфираше 21-12 (11-6). Read More »

КУГЛАЊЕ! Доделени пехарот и “среброто“ на Влаќевски и Димитровски за поединечно првенство (ФОТО)

1

Пред крајот на изминатата 2016 година поточно на 29-ти декември се одигра финалето на Државното поединечно првенство во куглање во кое играа двајца играчи на КК Вардар. Во финалето се сретнаа ударното дуо на црвено-црните Димитровски-Влаќевски. Победник беше Бојан Влаќевски со  589 “дрва“ и освоени 3 сета, “сребрен“ беше  Димитар Димитровски со  580 дрва. Тие претходно во  Државното поединечно првенство ... Read More »

(Фотогалерија) Сара Стефаноска го носеше РК Кале до врвот, “среброто“ за РК Кастратовиќ-1

4

Во големото женско финале на турнирот “Вардар, еден живот, една љубов, се сретнаа екипите на РК Кастратовиќ 1 и РК Кале од Кичево. Мечот беше спектакал сам за себе, многу пресврти два тима кои беспоштедно тргнаа по трофејот. Браво за сите девојки и тренери кои беа дел од овој многу интересен дуел. Сепак РК Кале ја имаше  Сара Стефаноска, која беше ... Read More »

(Фотогалерија) “Бронза“ за Илинден, одлична игра прикажа во малото финале и минимално поразениот Карпош

16

Во мечот за третото место во машкиот дел на зимскиот турнир кај генерацијата 2004/05 се сретнаа екипите на РК Карпош и РК Илинден. Стартот на натпреварот им припадна на РК Илинден кои поведоа со 0:2, пото следеше еден одличен дуел со многу коректен пристап од двата тима.  Избраниците на Дарко Јанев  илинденците триумфираа со 15-14. Одличен противник беше тимот од Куманово, ... Read More »

(ФОТО) Доделени пехарите на зимскиот турнир “Вардар, еден живот, една љубов“

7

Заврши целосно “Вардар, еден живот, една љубов“. Одлично е завршен овој голем мега-проект кој опфати над 1200 деца. По крајот на мечевите за третто место и финалињата кај момците и девојките во генерација 2004/2005 беа доделени пехарите. Манифестацијата на доделување  ја водеше една од најзаслужните личности за успешна реализација на овој мега-настан Марија Папуџиева. Таа ги повика капитените на тимовите ... Read More »