Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 60)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Победа и пораз на ФК Вардар генер.2010 во соочувањата со Форца

tt

ФК Вардар генерација родени 2010 и помали одиграа натпревари од Детската лига. Вчера на терените на ФФМ, играчите на Илија Колевски дојдоа до една победа и еден пораз  во соочувањата со екипата на Форца. Фотогалерија од овие дуели:   Read More »

(Фотогалерија) ЦЕМС “лесен залак“ за разиграниот ЖРК Вардар

24

Викендов,  ЖРК Вардар го одигра првиот домашен дуел во Супер Лигата, ни гостуваше ЦЕМС во  СЦ “Јане Сандански“ во Скопје. Девојките на Симовски и Царчев триумфираа на доминантен начин со резултат 34-14.  Победникот беше познат и по 30.минути ракомет кога водевме со плус десет, 18-8. Голманките на Вардар, на оваа средба имаа најдобри бројки,  Јована Трајкоска  имаше 7 одбрани ( 46% успешност, 7/15) и Грујовска Симона имаше ... Read More »

(Фотогалерија) Младинците на РК Вардар триумфираа во дербито со Металург

53754229_545754749279481_5238850311359037440_n

Вчера се одигра големото дерби Вардар-Металург во рамки на младинската лига во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје. Нашите момци се бореа лавовски, за секоја топка, во рововска битка покажавме зашто сме Вардар. Момците на Будимир и Станковски дадоа “срце на терен“ и победивме со 21-20 Од оваа средба ви носиме  мега фотогалерија од 60-тина одлични  фотографии, истите се  дело на младиот фотограф-Ива Органџиева.   ФОТО: Iva Organdzieva -Рhotography Read More »

(Фотогалерија) РК Филип Вардар стигна до три победи во „Јуниор Лигата“ , кај генер. 2010 и помали

13

Денес на програмата беа три натпревари во мини ракомет во „Јуниор Лигата“ кај генерацијата 2010 и помали. Кисела Вода славеше во дуелот со Партение Зографски (6:4), РК Филип Вардар го победи Партение Зографски со резултат 13:1 и трета победа денес за екипата од Прилеп, тоа е РК Филип кој ја победи и Кисела Вода со резултат 16:1. Погледнете ја фотогалеријата ... Read More »

(Фотогалерија) Ангели подобри од Шампион кај генер.2008/09 на првиот меч од 6.коло во „Јуниор Лигата“

14

Утрово во малата сала на С.Ц. Јане Сандански стартуваше 6.коло во ракометната „Јуниор Лига„. Се одигра првиот меч, единствен кај генерацијата 2008/09 во машкиот дел, во истиот се сретнаа екипите на Ангели и Шампион, и двете екипи од Скопје. Поуспешен беше тимот на Ангели, кој славеше со резултат 8:5. Предноста беше нивна и на полувреме, кога резултатот на семафорот гласеше ... Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар со триумф ја започнаа пролетта

7

Изминатиов викенд стартуваше првото пролетно коло во пионерската супер лига, во кое пионерите на ФК Вардар успеаа да слават во дуелот со екипата на Шкупи. Избраниците на Кралевски славеа минимално со резултат 1:0, со погодокот на Леонид Игнатов. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) ЖРК Вардар со лекција за Лихнид 2012

53340260_510482046144116_8769410198579183616_n

Викендов, ЖРК Вардар  во петтиот дуел од младинската женска лига дојде до петтата победа. Ни гостуваше тимот на Лихнид 2012 од Охрид, ние во доминантен дуел  покажавме  дека сме неколку нивоа над ривалот. Девојките  на Симовски и Царчев победија со 26 гола повеќе, односно со резултат 39-13. Поопширен извештај  од овој дуел може да најдете на нашиот сајт во текстот->Лихнид 2012 ја виде “црвено-црната ... Read More »

(Фотогалерија) Стојановски и Лозановски, за прва пролетна победа на пом.пионери на ФК Вардар

9

Победнички старт на пролетниот дел од сезоната за помладите пионери на ФК Вардар. На теренот на Академијата избраниците на Деспотовски беа подобри од екипата на Шкупи, која ја совладаа со резултат 2:0. Стрелци на головите беа Георг Стојановски и новото засилување, Бојан Лозановски. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(Фотогалерија) Победа и пораз за вардаровата генер. „2006“ во градското дерби со екипата на Работнички

9

Изминатиов викенд првото пролетно коло во детската лига го одигра генерацијата на ФК Вардар родени „2006“ година. Избраниците на Филип Спасевски за противник ја имаа екипата на Работнички, против која забележаа по една победа и пораз. Вардар (1) го совлада Работнички (1) со резултат 3:1, додека Вардар (2) загуби од Работнички (2) со резултат 3:4. Погледнете ја фотогалеријата од двата ... Read More »