Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Фотогалерии (page 50)

Фотогалерии

(Фотогалерија) Финале…ФК Вардар ген.2007 го совлада Зимбру и обезбеди меч за пехар во Несебар

64678659_1046427328895355_635716552070529024_n

Генерацијата 2007 на ФК Вардар  денес  на турнирот во Несебар против екипата на Зимбру во 1/2-финале успеа да победи со високи 3-0. Со оваа победа обезбедивме пласман во големото финале  кој се игра попладне. Реал Ниш е наш ривал во мечот за „злато“. Борјан Томовски даде два гола, додека еден беше дело на Александар Грашески. Read More »

(Фотогалерија) Вардар – МТК Будапешт

11

Генерацијата 2003 на ФК Вардар ги заврши настапите на турнирот во Сараево. Младите вардарци на третиот меч беа поразени од екипата на МТК од Унгарија (4:1). Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар. Read More »

(ФОТО) Свечено отворен турнирот во Сараево, на кој се натпреварува и Вардар

9

Денес стартуваше осмото издание на регионалниот турнир во Сараево „Играј фудбал, живеј живот“ на кој се натпреваруваат осум екипи. Утрово, Вардар одигра меч со домашниот тим на Сараево, од кој бевме поразени со резултат 2:0 (1:0). Беше свечено отворен и турнирот, на кој присуствуваа сите екипи, тоа се Вардар, Локомотива Загреб, Сараево, МТК, Железничар, Мура, Црвена Ѕвезда и Локомотив Пловдив. ... Read More »

(Фотогалерија) Сараево подобар од Вардар, на отварање на турнирот „Играј фудбал, живеј живот“

40

Генерацијата на Вардар родени 2003 година денес го одиграа првиот натпревар на турнирот во Сараево, токму против домашниот тим, од кој бевме поразени со 2:0. Ние сме најмладиот тим на турнирот, па ова е големо искуство за шампионите на Македонија, кои се надеваме дека утре ќе победат. Погледнете 65 фотографии од премиерниот натпревар на црвено-црните. Read More »

(ФОТО) Голема беше радоста по победите и доделувањето на кадетскиот Пехар за пионерките на ЖРК Вардар

d4

Пионерките го направија незамисливото, овој викенд успеаа да дојдат до кадетската круна. Девојките на Платон и Папуџиева успеаа да направат огромен успех. На завршницата во Прилеп, по пенали во 1/2-финалето го совладаа тимот на РК Шампион. Во финалето беа подобри од Металург, погледнете ја нивната радост по победите и по примањето на златните медали. Покрај ова имавме и три поединечни ... Read More »

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2008 убедливо го победи Милано и по трет пат стана Шампион на Македонија

30

Со мало задоцнување ви носиме фотогалерија од финалниот дуел на генерацијата 2008 на ФК Вардар, која во големото финале ја победи екипата на Милано (5:0). На тој начин нашите млади надежи ја потврдија доминацијата во Македонија, освојувајќи го третиот последователен трофеј во детската лига. Погледнете фотографии од финалето на Вардар со Милано. Read More »

(ФОТО) Втора победа над Бугарија, сите шест младинки од ЖРК Вардар имаа настап

12-3

Женската младинска репрезентација забележа втора победа против репрезентацијата на Бугарија во вториот пријателски натпревар одигран во салата “Автокоманда”.  На овој дуел во составот беа и забележаа настап шест вардарки. Станува збор за голманскот пар Симона Грујовска-Андреа Илиќ, потоа пикерот Ивана Џатевска, крилото Ивона Трпевска и двата бека, Ана Марија Божиновска и Седлоска Андреа. Македонија беше поуспешна од репрезентацијата на Бугарија со резултат 31:26 ... Read More »

(Фотогалерија) Популарниот „Муто“ ги собра голманите и ја одржи традиционалната „војна на голмани“

38

И оваа година, тренерот на голмани кај петлињата на ФК Вардар, Слободан Мутибариќ ја одржа традиционалната „војна на голмани. Учество земаа вкупно 12 голмани.  Андрај Данстак, Дамјан Танески, Максим Краљевски и Стефан Нанчовски поканет од екипата на Форца (2006), Антонио Пишовски, Даниел Исајловски, Јовица Спасовски (2007), Александар Милошевски, Дарко Јовчев (2008), Марко Баснарков, Лука Грчевски (2009), Огнен Божиновски (2011). Се натпреваруваа ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Македонија лесно триумфираше над Бугарија, шест вардарки во составот на црвено-жолтата селекција

1

Вчера  во Автокоманда, Македонија ја пречека Бугарија во пријателски дуел за младински женски селекции. Во дресот на црвено-жолите беа шест вардарки: Илиќ, Грујовска, Трпевска, Џатевска, Седлоска и Божиновска. Македонија дојде до победа, нашите девојки имаа солиден придонес во триумфот со 31-23. Дуелот започна со по три гола во двете мрежи за почетни 3-3, резултат кој беше активен до 11.минута. Поведовме ... Read More »