Monday ,06 July 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ФОТО) Голема беше радоста по победите и доделувањето на кадетскиот Пехар за пионерките на ЖРК Вардар
(ФОТО) Голема беше радоста по победите и доделувањето на кадетскиот Пехар за пионерките на ЖРК Вардар

(ФОТО) Голема беше радоста по победите и доделувањето на кадетскиот Пехар за пионерките на ЖРК Вардар

Пионерките го направија незамисливото, овој викенд успеаа да дојдат до кадетската круна. Девојките на Платон и Папуџиева успеаа да направат огромен успех. На завршницата во Прилеп, по пенали во 1/2-финалето го совладаа тимот на РК Шампион. Во финалето беа подобри од Металург, погледнете ја нивната радост по победите и по примањето на златните медали. Покрај ова имавме и три поединечни награди, во ол-стар тимот беа Борјана Коцева, Бојана Радевска  и Сара Стефаноска која воедно е и МВП на целиот турнир.

d d2 d3 d4 d5 d6 d7 d8 d9 d10 d11 d12 d13 d14 d15 dq6