Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > На списокот за дуелите со Шпанија се најдоа четири вардарки
На списокот за дуелите со Шпанија   се најдоа четири вардарки

На списокот за дуелите со Шпанија се најдоа четири вардарки

Селекторот на македонската репрезентација, Кристијан Грчевски денеска го објави поширокиот список од 35 ракометарки од кои ќе биде селектиран составот на играчи со кои Македонија ќе ги одигра двата следни квалификациски натпревари на кои противник ќе ни биде Шпанија
426351919_1084703395942824_888169079426711176_n
На списокот ќе има место за четири вардарки.Сениорките прво ќе одиграат натпревар на домашен терен во СЦ Борис Трајковски на 29.февруари, а потоа ќе гостуваат во Шпанија во градот Ланзароте, тој дуел е закажан за 3.март.
425696865_1084703199276177_1782100370088109586_n