Friday ,21 September 2018
Последни:

Борење

Борење! Бронза за Егоров во Белорусија

000000000000000000000000000

Вчера бешее финален ден на турнирот “Медвед“  кој се одржува во главниот град на Белорусија, Минск.  На овој меѓународен турнир со светски рејтинг во борење, Владимир Егоров,   настапува во категоријата до 57 килограми. Егоров доби прилика да се бори за бронза откако неговиот сопирник кој го совлада 4:3 во 1/4-финалето обезбеди место во финалниот натпревар. Во дуелот противник на Владимир Егоров требаше да биде ... Read More »

Борење: Егоров денес ќе се бори за “бронза“ на турнирот во Минск

999-526x330

Денес е финален ден на турнирот “Медвед“  кој се одржува во главниот град на Белорусија, Минск.  На овој меѓународен турнир со светски рејтинг во борење, Владимир Егоров,  вчера настапи во категоријата до 57 килограми.  За жал беше поразен  силниот домашен борач, Влаџислав Андрејев со еден поен. Егоров доби прилика да се бори за бронза откако неговиот сопирник кој го совлада 4:3 во 1/4-финалето обезбеди ... Read More »

Борење: Нуров и Егоров настапија денес на турнирот во Белорусија

vardarfans-borenje

Во главниот град на Белорусија, Минск  се одржува силен меѓународен турнир со светски рејтинг во борење. На турнирот “Медвед“   настапуваат двајца вардарци,  Владимир Егоров и Нуров Магомедгаџи.  Владимир Егоров  утрово настапи во категоријата до 57 килограми тој имаше директен настап во четвртфиналето во својата категорија. Во еден одличен меч за жал беше тесно поразен за еден поен од  силниот домашен борач Влаџислав Андрејев. Белорусинот триумфираше со минимални 4:3 ... Read More »

Борење: Егоров и Нуров дел од силен меѓународен турнир од светска класа во Белорусија

vardarfans-tekst

Од вчера, 13.септември па до 16-ти септември во главниот град на Белорусија, Минск ќе се одржи силен меѓународен турнир со светски рејтинг во борење. На турнирот “Медвед“  ќе настапат двајца вардарци,  Владимир Егоров и Нуров Магомедгаџи.   Владимир Егоров  ќе настапува во категоријата до 57 килограми и ќе има директен настап во четвртфиналето во својата категорија. Негов ривал ќе биде силниот домашен ... Read More »

Борење: Егоров и Нуров го завршија настапот на меѓународниот турнир во Русија

vardarfans-borenje

На силниот меѓународен турнир во борење, кој изминативе два дена се одржуваше  во Русија, во Јакутск, настапи имаа двајца борачи од клубот Вардар. Се работи за Владимир Егоров и Нуров Магомедгаџи. Во првите борби победи за Нуров во категоријата до 97 килограми, кој беше подобар од Тиеле од Германија (4:3), како и за Егоров кој го победи Копулов од Русија (5:0), ... Read More »

Борење: Познати ривалите на Нуров и Егоров на силниот турнир во Русија

vladimir-egorov

Од  денес се до сабота, 8 септември во Русија, во Јакутск се одржува силен меѓународен турир во борење.  На истиот учество ќе земат двајца борачи на борачкиот клуб Вардар. Станува збор за Владимир Егоров кој ќе земе учество во категоријата до 57 килограми, каде ќе има 38 борачи. Во категоријата на  Нуров Магомедгаџи  ќе има 13 бораи, тој ќе настапи во категоријата до 97 килограми. ... Read More »

Борење! Вардарците Егоров и Нуров ќе земат учество на силен меѓународен турнир во Русија

Нуров М.

Од 5-8 септември во Русија, во Јакутск се одржува силен меѓународен турир во борење.  На истиот учество ќе земат двајца борачи на борачкиот клуб Вардар. Станува збор за Владимир Егоров кој ќе земе учество во категоријата до 57 килограми и М Нуров Магомедгаџи  кој ќе настапи во категоријата до 97 килограми. Станува збор за квалитетен меѓународен турнир со добра организација ... Read More »

Борење: Видео од убедливата победа со прекин на Марија Неделковска на Меморијалниот турнир „Љ.Црвенкоски“

fb33

Изминатиот викендов во градот Прилеп се одржа Меморијалниот турнир „Љупче Црвенкоски – Црвенио“, на истиот учество земаа и надежите од црвено-црниот боречки клуб, БК Вардар. Помеѓу другите за нас настапи и Марија Неделковска, таа влезе пркосно во борбата и за кратко време успеаа да победи со прекин на доминантен начин. Марија е еден од најдобрите поединци на вардаровата школа, таа има боречко педигре, нејзин ... Read More »

Борење: Вардаровите надежи земаа учество на Меморијалниот турнир „Љупче Црвенкоски“ (Фото+Видео)

bk

Викендов во градот Прилеп се одржа Меморијалниот турнир „Љупче Црвенкоски – Црвенио“, на истиот учество земаа и надежите од црвено-црниот боречки клуб, БК Вардар. На турнирот учествуваа околу 120 борачи и во машка и во женска конкуренција од Србија, Унгарија и Македонија. *ПОГЛЕДНЕТЕ ВИДЕО ОД УБЕДЛИВАТА ПОБЕДА НА НАШАТА МАРИЈА НЕДЕЛКОВСКА – ТУКА!   Read More »

Борење: Нуров фантастичен во 2018, злато на Медитеранските игри, дуел за “бронза“ на ЕП, одличен настап во Киев и доминација на мак.изборниот шампионат

nurov

Вардаровиот борач, Магомедгаџи Нуров е фантастичен оваа   2018 година. Одличниот борач на БК Вардар за чија форма пред се е задолжен стручниот тим на вардарци забележа одлични настапи за Македонија која ја израдува со најблескавиот медал. Нуров дојде до  злато на Медитеранските игри,  на континенталниот собир во Русија беше дел дуел за “бронза“ на ЕП, исто така одличен настап во Киев и ... Read More »