Friday ,12 April 2024
Последни:

Состав

Со каков тим располага ФК Вардар на два дена до новата сезона?

fkv

Во сабота и официјално започнува новата сезона во ПМФЛ и одбраната на титулата на ФК Вардар. Првиот официјален дуел во новата сезона за Вардарци ќе биде на Градски и тоа против тимот на Борец. Во овој момент ФК Вардар создава сеуште тим за новата сезона иако до неа има уште два дена. Васоски останува тренер, а шампионот засега изгледа добро ... Read More »

ФК Вардар состав 2018/19

fkv-vardar

Сите фудбалери на ФК Вардар за престојната сезона 2018/19. Голмани: 1. Александар Кировски 25. Филип Илиќ 90 Филип Гачевски (заменик капитен) Одбрана: 2. Кристијан Тошевски 3. Горан Попов (капитен) 4. Коста Манев 6. Николас Херанц 15. Филип Антовски 21. Евгениј Новак 30. Тодор Тодоровски 31. Никола Серафимов 77. Владица Брдаровски Среден ред: 5. Кларенс Битанг 8. Дарко Мицевски 10. Јуфо Нилдо ... Read More »