Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Со каков тим располага ФК Вардар на два дена до новата сезона?
Со каков тим располага ФК Вардар на два дена до новата сезона?

Со каков тим располага ФК Вардар на два дена до новата сезона?

Во сабота и официјално започнува новата сезона во ПМФЛ и одбраната на титулата на ФК Вардар. Првиот официјален дуел во новата сезона за Вардарци ќе биде на Градски и тоа против тимот на Борец.

Во овој момент ФК Вардар создава сеуште тим за новата сезона иако до неа има уште два дена. Васоски останува тренер, а шампионот засега изгледа добро со пет нови имиња и со неколку првотимци од минатата сезона. Плус се очекуваат уште две нови имиња во скоро време.

Како изгледа тимот на ФК Вардар во овој момент:

ГОЛМАНИ: Филип Илиќ (23), Матеј Андов (18), Лука Стојковски (17)

ОДБРАНА: Филип Најдовски (27) Виктор Велкоски (24), Стефан Наумчески (19), Мартин Величковиќ (18), Филип Манасиевски (19), Александар Ѓурковски (18), Виктор Крстевски (18), Анатолиј Петејчук (17)

СРЕДЕН РЕД: Бојан Најденов (28),  Дарко Мицевски (28), Фитор Реџепи (20), Пепи Гугуљанов (17), Давид Велковски (19),  Филип Андоновски (18), Дамјан Трајановски (18), Стефан Лазаревиќ (23)

НАПАД: Дејан Блажевски (34), Филип Петковски (30), Георг Стојановски (16), Јован Попзлатанов (24), Бојан Колевски (20), Матеј Цветаноски (22)