Saturday ,18 November 2017
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов

Author Archives: Д.Гогов

Цвијиќ: Би сакала да и се заблагодарам на публиката која ја наполни салата и би сакала иста атмосфера да ја имаме и во јануари и февруари кога ќе продолжиме со натпреварите во следната фаза

cvijikj-sakame-da-igrame-pred-polna-sala-i-vo-slednata-faza-12381

Вардарки со максимални 12 освоени бодови ја завршија првата групна фаза и го освоија првото место на табелата во групата Ц. Вечерва во С.Ц. Јане Сандански, избраничките на Дибирова убедливо ја совладаа екипата на Турингер со резултат 29:21. По натпреварот Цвијиќ и Дибирова истакнаа: „Не би зборувала за натпреварот. Доста покажавме низ овие 6 натпревари. Би сакала да и се ... Read More »

Руската перфекција оваа сезона во дресот на Вардар се вика Полина Кузњецова

23755985_1648699405187311_825804541_n

Руската перфекција оваа сезона во дресот на ЖРК Вардар се вика Полина Кузњецова. Левото крило на Вардар незнае за лоша партија и промашување, од натпревар во натпревар се увидува во играта дека Вардар во својте редови донесе крило од европски размери. Полина Кузњецова беше играчот број еден вечерва во тимот на Вардар, крилото на Вардар на овој натпревар незнаеше за ... Read More »

Комитско дефиле вечерва во Скопје

komiti

Вечерва Скопје ќе биде преплавено од автомобили со навивачи на Вардар, Комитите го најавуваат својот јубилеј кој започнува денеска и ќе трае се до недела. Комитите Ве повикуваат сите да дојдете на дефиле, старт 18.00 Драчево. Комити Спремни? Вардарци спремни? Ноќни Волци Спремни? Драчево спремно? ДЕФИЛЕ ќе има и камења да паѓаат, улици да блокираат, и ако забранат !!! Железничка ... Read More »

Талески: Сите играчи знаат дека теренот на Вардар е пеколен, дека има најдобра публика

fdsfdfd

Утре во Скопје на европскиот шампион му гостува германскиот тим на Рајн Некар Левен кој во својте редови го има Филип Талески. Пред овој дуел кој е прогласен за дерби дуел на колото во Лигата на шампионите, Талески говори за нивниот утрешен противник, поразот од Мелсунген  и жешкиот терен кој ги очекува во Скопје. “Можеби е добро што ни се случи овој пораз токму ... Read More »

(ВИДЕО) Фелипе и Итало со голови на колото во Тетово

15371-renova-vardar-24-vo-zhiv

Тимот на Вардар лесно и убедливо ја победи тетовска Ренова 2:5, вчера нашите играчи одиграа еден многу интересен натпревар со дури седум голови, пет во противничката мрежа. Од овие пет погодоци, Фелипе и Итало постигнаа голови на колото, во продолжение погледнете ги сите голови и интересни шанси од дуелот во Тетово. Read More »

Комити: Нашиот натпревар почнува во 18:00ч

23559751_1484253588295588_474485014133674361_n

Од ФК Вардар сеуште нема официјално соопштение од колку часот ќе биде одигран дуелот, додека пак Комитите на својот профил го напишаа следново: Нашиот натпревар почнува во 18:00ч. Не се замарајте, дали на стадион или надвор ние ќе сме на едно место сите.  Плоштад Македонија, местото на злосторот…повторно по точно 10 години Комити собирот го најавуваат тука…Плоштадот ќе биде нашата ... Read More »

Вардар почна да полни мрежи, со пет погодока триуфираше кај Ренова

15371-renova-vardar-24-vo-zhivo

Денес на градскиот стадион во Тетово, екипата на  Ренова го пречека ФК  Вардар во дуел во рамките од 15. коло од Првата лига. Во еден ефикасен дуел црвено-црните дојдоа до победа со 2-5 (2-4.) Јаневски Чеде дуелот го почна со : 1. Алексовски, 7. Џигаури, 9. Блажевски, 10. Николов, 14. Велковски, 16. Глигоров, 21. Новак, 23. Демири, 30. Тодороски, 70. Фелипе, ... Read More »

МВР го врати терминот на Вардар – Пелистер, ќе се игра од 13 часот

komiti-fkv

И кога се требаше да биде поинаку, и кога требаше да има фешта на трибините и одличен термин за игра, сепак, вечното дерби на Вардар и Пелистер ќе се игра од 13.00 часот во недела а не како што се договорија двата тима во 18 часот под рефлектори. Оваа одлука ја донесе МВР кој реши да го врати стандардниот термин и истиот ... Read More »

Судии од Кипар на дуелот Вардар – Турингер

vardarfans-zrk-vardar

Во петок ЖРК Вардар ќе го одигра шестиот и последен дуел од првата групна фаза во Лигата на шампионите. Во Скопје гостува германскиот претставник, тимот на Турингер. Овој натпревар ќе биде одигран во петок со почеток во 19 часот, за главни судии на овој натпревар се делегирани судии од Кипар, станува збор за Јоргос Панајидес и Мариос Андреу. Очекуваме уште една ... Read More »

Муслиу: Верувам дека секој кој ќе излезе на терен ќе даде се од себе за да дојдеме до трите бодови кои ни се потребни

12942-musliu-prv-pat-vo-nashiot-trening-kamp-vakvo-neshto-imaat-samo-golemite-timovi

Вардар утре ќе одигра нов натпревар во рамките на ПМФЛ, црвено – црните со почеток во 13 часот ќе гостуваат кај тимот на Ренова. Пред овој тежок натпревар, репрезентативецот на Македонија и член на Вардар, Муслиу говори за својот некогашен тим и следен противник на Вардар. „Нè очекува тежок натпревар. Сите екипи имаат тешка задача во Тетово против Ренова. Знаеме дека секој тим дава максимум за ... Read More »