Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов

Author Archives: Д.Гогов

(ФОТО) Вардарци со напорна работа на ,,зимски” тренинг

272299205_4765429406885369_672929749442862885_n

Утрово фудбалерите одржаа ,,зимски” тренинг, но тоа не ги спречи да го дадат својот максимум во еден од последните тренинзи за првиот дел од подготовките пред заминувањето за Анталија во понеделник. Вардар досега се засили со повратниците Филип Гачевски и Дарко Мицевски, Ване Јованов и младиот Иван Мицевски кој се врати од позајмица. Планирани се уште најмалку две нови имиња, ... Read More »

Вардар против Беласица на 12-ти на главен ,,тест”

fkv

Фудбалерите на Вардар предводени од Никола Глигоров ги ,,запалија моторите” и веќе неколку дена тренираат во својата база и се подготвуваат за главните подготовки, односно заминувањето за Анталија кое е предвидено во понеделник. Сеуште не се познати четирите противници на Вардар во Анталија, но позната е генералната проба пред стартот на пролетната полуетапа. Вардарци на 12-ти идниот месец во Скопје ... Read More »

Керим и Давидоски се вратија по повредите

kerim-fkv

На стартот на зимските подготовки ни доаѓаат и две убави вести од таборот на Вардар. Еден од најдобрите играчи на средината на теренот изминатава есен, Вилдан Керим се врати на зелените терени по дво-месечната пауза. Ова е одлична вест за Глигоров и Вардар. Другата одлична вест е враќањето во тимот на уште еден играч од средината на теренот. Младиот Петар ... Read More »

(ФОТО) Големите засилувања се фатија за работа

271822283_4724227011005609_747233783287126100_n

Денеска фудбалерите на Вардар ги стартуваа зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната 2021/2022. На првиот тренинг во новата година се појавија и големите засилувања, а воедно и повратници во тимот, Филип Гачевски и Дарко Мицевски. И двајцата се фатија за работа уште на првиот тренинг на екипата. Инаку, фудбалерите ќе работат во Скопје се до 24-ти јануари, кога е предвидено ... Read More »

Гачевски се врати помеѓу стативите од голот на Вардар!

271448463_654814082327698_5745283270021075283_n

Големиот Вардарец и фантастичен чувар на мрежата, Филип Гачевски и официјално се врати помеѓу стативите од голот на Вардар. Утринава популарниот Гача застана на голот на ,,црвено – црните” и го одработи првиот тренинг по враќањето во клубот каде што мина повеќе од пет години и запиша над 120 официјални натпревари како прв чувар на мрежата на тимот. 31-годишниот чувар ... Read More »

Лекарските тестови минаа, утре Вардар означува старт

fkv

Фудбалерите на Вардар вчера и денес ги минаа задолжителните лекарски прегледи пред стартот на зимските подготовки, па така утре и официјално Никола Глигоров ќе прозива и ќе означи старт на подготовките. Вардарци во новата година влегуваат со две супер нови имиња, Гачевски и Мицевски кои треба да бидат големи засилувања за тимот. Во ростерот се враќа и младиот Мицевски Иван ... Read More »

Вардар ги ,,пали моторите” на 10-ти

fkv

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Никола Глигоров првата прозивка во новата година треба да ја направи на 10-ти, во понеделник во тренинг базата во населбата Хиподром. Вардарци значи во понеделник ќе означат старт на подготовките во својата база каде ќе тренираат се до заминувањето за Анталија кое е предвидено на пет-шест денови пред крајот на овој месец. Интересно ќе ... Read More »

,,На улица ми бакнуваа раце, а мајка ми плачеше од радост!“

vardarfans-milosavljev

Дејан Милосављев дојде на ,,мала врата” во редовите на Вардар и за многу краток период стана миленик на навивачите и главна движечка сила кон второто искачување на Европа. Фантастичниот голман во интервју за „Спортски журнал“ се потсети и на периодот минат во Скопје, на убавите моменти кои ќе се паметат целиот живот. „Во Келн воопшто не спиев, а се потев ... Read More »

(ФОТО) Година во знак на ,,Комити”

152018697_3717798374941087_3387486329548776251_n

2021 година ќе ја паметиме по одличната година на навивачката група ,,Комити Запад”, кои уште еднаш покажа дека се тука за Вардар и во добро и во лошо. За одбележување е дека ,,Комитите” го спасија клубот од можен банкрот. Го распродадоа целиот стадион, (преку 30 илјади билети беа продадени) и со самото тоа придонесоа Вардар да живее. Започна сезоната, иако ... Read More »