Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 4)

Author Archives: Д.Гогов

Лука Трајковски го засилува Вардар!

ee

По бразилскиот интернационалец Матеус Лемос, Лука Трајковски е второто ново име во редовите на ФК Вардар. Се работи за играч од средината на теренот кој може да одговори и како крилен напаѓач. Трајковски е поранешен млад репрезентативец на Македонија, кој потекнува од школата на прилепска Победа. Во својата фудбалска кариера ги има носено дресовите на Борец, Македонија ЃП, Тиквеш и споменатата прилепска Победа. Кога сме кај ... Read More »

ВАРДАР ЈА ДОГОВОРИ ПРВАТА ,,КАРИОКА”: Лемос станува ,,црвено – црн”

mateus-makedonija-gp

Бразилскиот интернационалец Матеус Лемос и дефинитивно станува новата ,,кариока” во тимот на Вардар. Лемос и најтрофејниот постигнаа договор, па така овој крилен играч ќе го засили тимот од Скопје во летниот преоден рок и со самото тоа ќе биде првото ново име кај вардарци. Се работи за доста добро познато име, бидејќи со успешност го носеше дресот на Македонија ЃП. Лемос ... Read More »

(ФОТО) Вардар ремизираше на вториот тест дуел, Педрињо се претстави пред Грнчаров

359844942_769240018544424_8265112350490846700_n

Вардарци на вториот тест натпревар на летните подготовки одиграа 1:1 против тимот на Арсими. Вардар водеше на полувреме со 1:0, но гостинот во вториот дел дојде до гол и конечни 1:1 од овој пријателски дуел. Вардар: Гачевски, Мишковски, Вецески, Глишиќ, Велковски, Мицевски, Николовски, Педрињо, Митев, Цветаноски и Жоглев. Фудбалерите на нашиот тим по првиот дел имаа само еден гол предност. Велиме ... Read More »

(Видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите

komiti

Екипата на Вардар после пауза од две години повторно ќе биде дел од македонската прволигашка конкуренција, а вчера и официјално започнаа подготовките за новата сезона. Голема бројка на навивачи ги следеа своите фудбалери кон помошното игралиште во Градски парк и им дадоа поддршка пред првиот тренинг. Атмосферата околу Националната арена беше фантастична, Комитите ги бодреа фудбалерите на Вардар, но и ... Read More »

НАЈГОЛЕМИОТ ГИ ,,ПАЛИ МОТОРИТЕ”: Вардар предвидено е да стартува во петок!

fkv

Според последните информации до кои дојде ,,Вардар Фанс”, најголемиот фудбалски клуб во Македонија, тимот на Вардар во петок означува старт на летните подготовки и најава за враќањето во Првата фудбалска лига на Македонија. Најтрофејниот предвидено е да започне како што рековме во петок и тоа од Маџари, каде ,,црвено-црните” би го имале првиот тренинг и би тренирале во идниот период ... Read More »

Панчев, Рингов, Савевски, Најдоски.. Вардар на денешен ден стана шампион на Југославија!

347266670_659391552896582_4494957880896078448_n

Денешниот ден 14 јуни е со златни букви запишан во историјата на Вардар, бидејќи на овој ден во 1987 година, Вардар стана шампион на Југославија и е единствен клуб од Македонија кој успеал во тоа. Тимот предводен од Андон Дончевски и помошниците Методије Спасовски и Кочо Димитровски успеа да освои 38 бодови, со 15 победи и 8 нерешени средби, од ... Read More »

ВАРДАР ДОБИВА СУПЕР ЗАСИЛУВАЊЕ: Петриќ ќе тресе мрежи за Вардар!

stefan-petric

Талентираниот српски бек, Стефан Петриќ и официјално е нов ракометар на Вардар, откако потпиша двегодишен договор со црвено-црната чета. Со ова, црвено-црните ја добија битката со португалскиот гигант Порто, кој исто така беше заинтересиран за доскорешниот ракометар на Партизан Станува збор за син на поранешниот вардарец, Владимир Петриќ, кој во 2015 година се пензионира токму во дресот на Вардар. Петриќ ... Read More »

БРАВО ЗА ОРЦЕ: Вардар добива милион денари пред баражот со Скопје!

fkv

Фудбалерите на Вардар добиваат дополнителен мотив во пресрет на најважниот меч сезонава, бараж-пресметката против Скопје за влез во Првата лига, откако од општина Кисела Вода доаѓа најава за финансиска помош во износ од – милион денари. Според информациите, парите во текот на денешниот ден или најдоцна до утре би „легнале“ директно на сметките на фудбалерите и на членовите на стручниот ... Read More »

Ставрев главен судија во Кавадарци

vardarfans-stavrev

Ставрев Александар од Скопје е делегиран да го суди бараж натпреварот во Кавадарци на ФК Вардар и ФК Скопје. Негови помошници ќе бидат Дејан Костадинов (Скопје) и Слаѓан Маркоски (Гостивар), додека четврти ќе биде Марјан Младеновски (Скопје). Бараж дуелот во Кавадарци се игра во недела со почеток од 17 часот. Read More »

ЗАЕДНО СМЕ НАЈСИЛНИ: Уште еден чекор до големата цел – сите во Кавадарци!

vardar-komiti

Фудбалерите на Вардар се на само еден чекор од големата цел, а тоа е враќање во елитата кога тоа најмалку се очекуваше. Играчите на Бобан Грнчаров се веќе херои на ,,црвено – црните” бои, па вреди со малку повеќе среќа на зелениот терен во недела, да бидат наградени со голема победа и враќање во Првата фудбалска лига на Македонија. Овие ... Read More »