Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Author Archives: Д.Гогов (page 30)

Author Archives: Д.Гогов

Среќен 86. роденден чичко Дончо!

91404750_1287081901500589_6108562604475547648_n

Денес 86-ти роденден прославува легендата на ФК Вардар, славниот Андон Дончевски. Чичко Дончо, црвено – црниот дрес го носеше 12 сезони, од 1953 до 1965 година. Името на чичко Дончо е запишано со огромни букви во историјата на Вардар, бидејќи чичко Дончо е најдобар стрелец во нашиот клуб со 217 постигнати погодоци на 335 одиграни натпревари. ,,Вардар Фанс” му посакува многу здравје, ... Read More »

Грујоски Александар главен судија на натпреварот Вардар – Силекс

fkv

Грујоски Александар од Кичево ќе биде главен судија на натпреварот Вардар – Силекс кој ќе се одигра утре во Скопје од 13 часот. Се надеваме на фер и коректно судење од Грујоски на овој многу значаен дуел за тимот на Вардар. Инаку, Вардар утре ќе се обиде да му го нанесе првиот сезонски пораз на тимот од Кратово и со тоа ... Read More »

Томовски уште еднаш фантастичен, но бадијала на Вардар не му оди!!

tomovski-rkv

Шампионот на Македонија го доживеа и четвртиот пораз во низа со што уште повеќе се вклучи алармот во таборот на ,,црвено – црните”. Иако Мартин Томовски правеше чуда помеѓу стативите, иако не започна од првата минута, сепак со уште една фанстатична партија успеја да сопре 13 топки, но сетоа тоа и оваа вечер е бадијала, бидејќи Вардар повторно загуби. И ... Read More »

Грозданоски со проблем, М.Блажевски неизвесен за дербито

fkv

ФК Вардар во сабота на домашен терен го игра дербито на колото против лидерот и засега непоразен тим, кратовски Силекс. Пред саботниот натпревар, Глигоров се соочува со неколку проблеми. Напаѓачот Дарко Грозданоски по се изгледа нема да може да му помогне на тимот поради ситна повреда. Вилдан Керим секако нема да настапи и за него полусезоната е завршена. Мартин Блажевски ... Read More »

Вардар го одржа тренингот во Сегедин, арно ама го нема Тото..

257523299_291387056328549_1975812776007775567_n

Вардарци го одржаа тренингот во салата во Сегед каде утре од 18,45 ч. го играат натпреварот од ЕХФ лигата на шампионите. . Како што може да се забележи и на фотографиите, на вечерашниот тренинг го нема еден од носителите на играта, Жереми Тото. Не беше пријавена никаква повреда на кружниот напаѓач. Можеме да забележиме дека во Унгарија е младиот кружен ... Read More »

Може ли Вујо да го врати Вардар на победничките патеки?

rkv

Утревечер во Унгарија се игра дуелот на Пик Сегед и нашиот Вардар. Овој натпревар е многу важен за избраниците на Вујовиќ бидејќи со победа вардарци ќе го тргнат огромниот терет од своите плеќи и ќе покажат дека се излезени од огромната резултатска криза, во спротивно ќе следи уште еден пораз, четврти во низа со што и дефинитивно ќе започне да ... Read More »

Исландски судии за Вардар на дуелот со Пик Сегед

download

Исландаските арбитри Јонас Елиасон и Антон Палсон ќе ја делат правдата на утрешниот натпревар во Унгарија на домаќинот Пик Сегед и нашиот Вардар. Вардарци ќе се обидат на овој дуел да ја прекинат црната серија и конечно да слават победа. Нема да биде ни малку лесно, бидејќи за противникот го имаат одличниот унгарски тим составен од супер ракометари на различни ... Read More »

„Има еден меч кој секогаш ми е во главата, тоа беше вистински пекол”

ff

Ларс Гејпел и Маркус Хелбриг заминаа во пензија за време на летото. Познатата германска судиска двојка во интервју говореа за нивните кариери, како и за мечевите кои би ги издвоиле. Во преден план ја ставија пресметката во Скопје, на Вардар и Металург.. „Има еден меч кој секогаш ми е во главата – од Лигата на шампионите. Го водевме градското дерби во Скопје ... Read More »

Комити: Беше уживање и гордост да се присуствува во старото МНТ, и покажавме како правите Скопјани, и застапниците на урбаниот начин на живот, знаат да го почитуваат и сакаат својот град

eeee

“ВАРДАРСКИ ПАСТУВИ” 99-то издание на една од најуспешните Скопски урбани приказни, која под името “Вардарски пастуви” ги освојува симпатиите кај Скопјани веќе 5 години. 99 како годината на основање на Лојал Фанс, кои веќе 22 години претставуваат авангарда на урбано Скопје и Комити, заштитници на Вардар. Култната претстава веќе 5 години се игра во Театар Комедија (Старо МНТ) и сеуште ... Read More »

(ВИДЕО) 100-тата изведба на театарската претстава „Вардарски Пастуви” заедно со играчите на Вардар, управата на клубот, Комитите..

255757046_10220994825961257_6672667540134320479_n

Вчера одеше јубилејната 100-та изведба на театарската претстава ,,Вардарски Пастуви”. Со регуларни купени билети, вчера на претставата присуствуваа фудбалерите на ФК Вардар, тренерскиот тим, сопствениците на клубот, најверните навивачи, ,,Комитите” и ,,Стара Гарда Комити”. Дека ФК Вардар функционира како едно големо семејство покажува и овој настан. Во продолжение погледнете еден видео материјал од вчерашниот настан, ТУКА. - Во текот на денот ќе ... Read More »