Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Навивачите го посакуваат Давид Дејвис за нов тренер на Вардар!
Навивачите го посакуваат Давид Дејвис за нов тренер на Вардар!

Навивачите го посакуваат Давид Дејвис за нов тренер на Вардар!

Според навивачите на Вардар, шпанскиот стратег Давид Дејвис е најпосакуваното решение да седне на клупата на ,,црвено – црните” и да го замени Вујовиќ.

,,Вардар Фанс” праша, а навивачите убедливо гласаа за Дејвис, кој беше дел од Вардар од 2014 до 2018 година, како помошник на Раул Гонзалес во машкиот тим и како шеф на стручниот штаб на женскиот тим на „црвено-црните“. Втор на оваа листа се најде младиот тренер Урош Зорман

Погледнете како гласаа навивачите на Вардар, ТУКА.