Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Tag Archives: sliider

Tag Archives: sliider

Вардар се поблиску до 15.трофеј во првенството, до крајот на сезоната остануваат уште 3.кола

rk-vardar

Вардар е многу блиску до освојување на 15.Шампионска титула во домашното првенство. Црвено-црните славеа на гостувањето во Битола, кај екипата на Еурофарм Пелистер (23:26) и на тој начин го превземаа првото место од битолскиот тим. Резултати од одиграното 7.коло во Плеј-оф: Еурофарм Пелистер 2 – Тиквеш  25:25 Бутел – Охрид  19:17 Еурофарм Пелистер – Вардар  23:26 Вардар е прв на ... Read More »

Вардар го победи Е.Пелистер во македонското ракометно дерби

Вардар го доби дербито во рамките на 4.коло во македонската ракометна Супер Лига. Вечерва во С.Ц. Јане Сандански, Вардар го победи Еурофарм Пелистер со резултат 29:25. Во најголем дел од првото полувреме се играше гол за гол на двете страни. Гледавме брз ракомет на двете страни, а Вардар и Еурофарм Пелистер постојано се менуваа во предност. Ниту една од екипите ... Read More »

Дибиров најпопуларен играч во СЕХА-лигата

vardarfans-timur

Вардар и понатаму е најпопуларен тим, за што говори и последната објава на медија тимот на СЕХА-лигата. Тимур Дибиров се најде во изборот заедно со уште тројца играчи кои се дел од ова натпреварување. Симон Разгор (Мешков Брест), Страхиња Станковиќ (Војводина) и Блаж Благотиншек (Веспрем). Дибиров доби најмногу гласови од фановите на социјалните мрежи и победи во оваа конкуренција. Дибиров важи ... Read More »

Затишје пред бура….дали во наредниве денови ќе се знае „судбината“ на ФК Вардар

vardarfans-fk-vardar

Лоша вест ни пристигна вчера од Анталија. Во моменти кога ги одработувавме последните денови од подготовките во Анталија, на играчите им било кажано дека се слободни и дека може да си бараат нови клубови. Оваа вест им ја пренел, спортскиот директор на клубот, Гоце Седлоски, кој им истакнал дека сопственикот на клубот нема веќе средства да продолжи да финансира во ... Read More »

Комити: Бидете дел од Вардар на секој натпревар

vardarfans-komiti

Денес Вардар на арената “Филип Втори“ во рамките на 32 коло од ПМФЛ е домаќин на екипата на Скопје. Црвено-црните ќе се обидат да стигнат до втората последователна победа, откако во минатото коло го победија тимот на Силекс. За денешниот дуел, Комити повикуваат на присуство на секој натпревар на Вардар. Немојте да бидете само дерби навивачи, дојдете и бидете дел ... Read More »

(ВИДЕО) Штербик во изборот за најдобри одбрани, на Ф4 турнирот во СЕХА

vardarfans-sterbik

Вардар стана шампион на седмата сезона во СЕХА-лигата и на тој начин го одбрани трофејот во ова натпреварување. На завршниот турнир, црвено-црните во големото финале го победија тимот на ППД Загреб, додека третото место му припадна на тимот на Целје П.Л. Медија тимот на СЕХА направи избор на најдобрите одбрани на завршниот турнир, а во него се најде и една ... Read More »

На денешен ден пред четири години, РК Вардар сред Хамбург го елиминира тогашниот актуелен Европски шампион

vardarfans-rk-vardar-2

На денешен ден пред четири години, екипата на РК Вардар успеа да направи голем подвиг и сред Хамбург да го елиминира тогашниот актуелен Европски шампион, тимот на Хамбург. Избраниците на Раул Гонзалез славеа минимално со резултат 29:30 доволно да се елиминира Европскиот шампион, откако на првиот меч одигран во С.Ц. Борис Трајковски одигравме со нерешен резултат (28:28). Во најголем дел ... Read More »

Велковски, Тошевски и Барсегјан со нови настапи

nikolov-velkovski-makedonija

Настапи за својте репрезентации забележаа и неколку други играчи на Вардар. На вчерашниот дуел против Финска, Дарко Велковски ги одигра сите 90. минути, додека пак Кристијан Тошевски влезе во последната минута од пријателскиот натпревар кој заврши 0:0. Денеска пак, Ерменија одигра дуел со Естонија кој заврши исто така 0:0. Барсегјан во игра влезе во 77. минута од мечот, шанса за настап на овој дуел ... Read More »