Tuesday ,19 January 2021
Последни:
Home > Комити

Комити

Комити: Не сме дрво без корен..

fb_img_1610817533258

Превземено од официјалната страница на Комити Запад. Нашето дрво има корен. Испреплетен и комплициран, води до суштината на нашето постоење. Насадено е од исконскиот идеал на Македонскиот народ за Слобода и самоопределување, пркос и непокор, и доколку го следиме длабоко во суштината, ќе откриеме дека коренот е подеднакво разгранет колку и самата крошна. Коренот на Вардар е првиот фудбалски клуб ... Read More »

Комити: Добивме уверување дека Вардар ќе биде поставен на место кое го заслужува во македонскиот фудбал

139051064_3625932087461050_2813653269855258247_o

Се уште не е позната судбината на Вардар, секојдневно излегуваат различни информации за иднината на клубот, а навивачката група Комити се огласи на својата официјална група. Во продолжение во целост ви го пренесуваме нивното соопштение: Како дел од нашите активности кои имаат за цел олеснување при пронаоѓањето решение за Фудбалскиот Клуб Вардар, вчера имавме средба со Градоначалникот на Град Скопје. ... Read More »

Комити: Решение…

fb_img_1609858543008

Преземено од страницата на Комити Запад: Откако бевме повикани од јавноста за наше дирекно инволвирање во разврската со нашиот клуб, се одзвавме и бевме дел од процесот како неутрална страна присутна заради олеснување и забрзување на работите со сите страни инволвирани. Нашето барање итни одговори од надлежните околу ФК Вардар – Град Скопје, Јавното Претпријатие за Стопанисување со Станбен и ... Read More »

„Комити“: Во заедничка акција помеѓу постари навивачи на Шалке 04 од Варбург и н.г. Комити, акцијата “Подари срце, измами насмевка” денес доби второ полувреме

134919094_3586655661388693_5861192592048441932_n

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ на својата Фејсбук страна објавија нова статија. Објавата на „Комити“ во целост: Во заедничка акција помеѓу постари навивачи на Шалке 04 од Варбург, и н.г. Комити, акцијата “Подари срце, измами насмевка” денес доби второ полувреме. Беа донирани пакетчиња во Црквата Свети Петар и Павле во населбата Ѓорче Петров од каде ќе се распределат до ранливи ... Read More »

„Комити“: Единствено нешто што мора да се случи, е утре да ни стигне вест дека е направен тој еден чекор кој е толку неопходен за надежта да продолжи да живее

vardarfans-vardar-komiti

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ на својата Фејсбук страна објавија нова статија. Објавата на „Комити“ во целост: Играчите го дадоа тоа што требаше и многу повеќе од она што од нив се очекуваше. Тетовче направи одлична селекција, разви извонредно победнички менталитет, им го пренесе покрај стручното и она Вардарското што извира од него и за многу краток период направи тимот ... Read More »

Уште една успешна хуманитарна акција на Комити, „Подари срце, измами насмевка“

133682595_3576584789062447_7330905748093615803_o

Најдобрата навивачка група, популарните „Комити“ продолжија со традицијата, да донираат за оние кои најмногу им е потребно. Под мотото “Подари срце – Измами насмевка” Комити ќе донесат радост на многу дечиња. Во продолжение ви го пренесуваме во целост нивното соопштение. Како и секоја предходна година, ние нашето го направивме, можеби е незначително но нашето задоволство е дека барем за момент успеавме ... Read More »

„Комити“: Никој во богатата историја на градот не се осудил да го запре Вардар, особено не од 1947-ма наваму

komiti

Навивачката група на Вардар, популарните „Комити“ на својата Фејсбук страна објавија нова статија. Објавата на „Комити“ во целост: Нашето Скопје горело на 25-ти Октомври, 1689г. кога Генералот Пиколомини го запалил до темел… На 16-ти Ноември 1962г. поради обилни дождови, Вардар се излева од коритото и го поплавува Скопје… 26-ти Јули 1963г. Земјотрес го разорува Скопје, го уништува речиси до темел и ... Read More »

Комити идниот вторник ќе организираат крводарителска акција

132287271_3561973977190195_7135468212208311340_o

Преземено од официјалната страница на навивачите на Вардар, Комити Запад: Да даруваме крв значи да спасиме живот на некој кој е беспомошен, повреден и некому кому крвта му е неопходна да преживее. Крвта која ја донираме не бира боја, вера ни нација, доаѓа до некого кого не познаваме, а да спасиш живот некому кого не познаваш, е веројатно една од ... Read More »

(ФОТО) Стоилов учествуваше во хуманитарната акција на популарните „Комити“

131924521_408101303720332_957779924632154522_n

Миленикот на Комити, Стојанче Стоилов учествуваше во нивната хуманитарна акција „Подари срце, измами насмевка“ Најдобрата навивачка група традиционално продолжува со оваа акција, која денес беше потикната и од капитенот на Европскиот Шампион, кој дојде да донира за оние кои им е најпотребна помош. Read More »

Комити: Хуманитарна акција „Подари срце, измами насмевка”

131544541_3551305658257027_1365062964320943027_o

Соопштение од официјалната страница на навивачите на црвено-црните, Комити Запад. Оваа година која веројатно многумина ќе сакаат да ја заборават, година исполнета со лоши вести, рестрикции, карантини, трагедии, но истовремено и година во која солидарноста и пожртвуваноста за доброто на другите манифестирана од разни и (не)очекувани страни, особено дојде до израз. Ние не бевме на страна од тие процеси, туку ... Read More »