Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Комити

Комити

(Видео) Да се наежи секој Македонец: Над 3.000 грла ги испеаја химната и „Заветна“

431923732_921101763351722_2113815170426173689_n

Натпреварот меѓу Вардар и Шкендија привлече најголемо внимание пред стартот на 24. коло во Првата македонска фудбалска лига. Големото дерби на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари се игра пред полна трибина. Околу 3.000 приврзаници на вардарци дојдоа да го поддржат клубот во тешкиот дуел со фаворитот од Тетово. Како што му доликува на ова големо дерби, „Комити“ организираа и вистински ... Read More »

Комитска порака за најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев – Упатуваме апел до сите Македонци, достоинствено да го одбележиме овој голем ден

ddd

Утре(недела) чествуваме 152 години од раѓањето на најголемиот македонски револуционер – Гоце Делчев. По овој голем повод, со свое соопштение се огласи најголемата навивачка група во Македонија. Популарните ,,Комити” го најавија своето традиционално чествување на големиот македонски револуционер – Гоце Делчев. ЗА ДАСКАЛОТ! Утре(недела) чествуваме 152 години од раѓањето на најголемиот македонски револуционер – Гоце Делчев. Собирот започнува во 12:00ч, ... Read More »

Комити: Време е за ракомет, играј Вардар за нас

369212120_684521910375905_1004629885326754991_n

Во пресрет на утрешниот натпревар на РК Вардар против екипата на Рајн Некар, на својата официјална страница навивачката група Комити го објави следново: ВРЕМЕ Е ЗА РАКОМЕТ! РК Вардар во сабота игра против екипата на Рајн Некар. Не е важно кој е фаворит на хартија, важно е присуството на секој Вардарец. Полната сала нека им ги пресече нозете на противниците, ... Read More »

Комити станаа целосни газди на Вардар, се чекаат 10 милиони денари од град Скопје!

vardar-komiti

Вардар стана сопственост на навивачи, кои не планираат да го држат вака, туку општините и градот Скопје да станат акционери, заедно со заинтересирани фирми. „Завршени се сите процедури и Комити се целосни сопственици на ФК Вардар. Тоа не значи дека ние како Комити имаме амбиции да го водиме клубот или да бидеме газди. Ние бараме решение на ФК Вардар. Институционално ... Read More »

Комити: Во недела црвено – црната мора да доминира, во недела до коска за Вардар !

365582337_673639558130807_4680617322081478765_n

Во недела, екипата на ФК Вардар ќе го одигра првиот натпревар на домашен терен, во новата натпреварувачка сезона во ПМФЛ. На својата официјална страница, навивачката група Комити го најави натпреварот против екипата на Шкупи. НАЈАВА | ФК Вардар – ФК Слога Југомагнат (13.08.2023) Во недела големиот Вардар го игра првиот натпревар дома, против маалскиот клуб Слога Југомагнат. Битката за градот ... Read More »

Комити одат во Струмица да го бодрат Вардар

363342968_672694561558640_2217679838272132976_n

Во недела, стартува новата натпреварувачка сезона во ПМФЛ. Во рамките на 1.коло, црвено-црните ќе гостуваат на Брера Струмица. На својата официјална страница, навивачката група Комити излезе со соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Го известуваме членството дека управата на ФК Брера во консултација со нашата управа, а поради малиот капацитет на спортскиот комплекс “Горан Пандев”, одлучи пред натпреварот во ... Read More »

(Видео) КОМИТИ ПРИРЕДИЈА МАЛ СПЕКТАКЛ: Вардар со повеќе публика на тренинг отколку многу прволигаши на натпреварите

komiti

Екипата на Вардар после пауза од две години повторно ќе биде дел од македонската прволигашка конкуренција, а вчера и официјално започнаа подготовките за новата сезона. Голема бројка на навивачи ги следеа своите фудбалери кон помошното игралиште во Градски парк и им дадоа поддршка пред првиот тренинг. Атмосферата околу Националната арена беше фантастична, Комитите ги бодреа фудбалерите на Вардар, но и ... Read More »

ПОНЕДЕЛНИК – ВАРДАРОВ ДЕН !

348434123_116139951485827_2642805805783348146_n

На својата официјална страница, навивачката група „Комити“ го објавија следново: ПОНЕДЕЛНИК – ВАРДАРОВ ДЕН! Поради симболиката, и огромната заинтересираност, тренингот во понеделник ќе се одржи позади западната трибина , веднаш до Градскиот стадион, домот на ФК Вардар! Собирот, како некогаш, ќе започне на Фонтаната во Градскиот Парк, од 18:00ч. На собирот ќе се одржи продажба на маичките “Вардар – клуб ... Read More »

Комити започнаа акција за „спас на ФК Вардар“, се донира преку апликација

344757305_635411228451566_6694659716704252322_n

Навивачката група „Комити“ започнаа акција за „спас на ФК Вардар“, каде ќе може преку линк да се донира за нашиот Вардар. Линкот за донација е достапен, ТУКА. СПАС ЗА ФК ВАРДАР – ВЕДНАШ! Дојде време за најважната акција! Ние сме на потег. Навивачите, симпатизерите, обичниот народ, на кого му е преку глава од малверзациите, матните игри и злоупотребата на клубот! ... Read More »

Комити: Донирај за ФК Вардар, сите средства ќе бидат наменети за функционирање на клубот

345213040_1164480627567436_3093271464375069757_n

Денес, ФК Вардар е домаќин на тимот на Тетекс, на натпревар од 28.коло во ВМФЛ. Навивачката група Комити на својата официјална страна го објавија следново: ВРЕМЕ Е ЗА ДОНАЦИЈА! Утре е важно секој член да дојде на собирот пред натпреварот, кој започнува во 15:00ч, пред Кино Маџари. Заедно со нашите браќа Војводи, да го најавиме братското дерби. Поаѓањето кон стадион, ... Read More »