Wednesday ,17 January 2018
Последни:
Home > Комити (page 5)

Комити

Демант на Комити: Вардар е нашата партија, Македонија нашата татковина!

22687727_1482842598429248_8977354454627524979_n

Навивачката група Комити реагираше и демантираше дел од медиумите. Ви ја пренесуваме целата реакција на навивачката група на Вардар. ДЕМАНТ! Огорчени од денешната објава на “Фокус” со наслов “Ја почнаа ли комитите кампањата за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ од своите трибини?” повикани сме веднаш и остро истата да ја демантираме во целост. (во коментар објавата на “Фокус“ во ... Read More »

Комити Запад: Од денес во продажба карти за Вардар – Реал Сосиедад по цена од 200 ден.

22467734_1457110081009939_2150483566831582791_o

Комити Запад на нивната официјална страница излегоа со информација за билетите за западната трибина. Тие во информацијата за карти за натпреварот ФК Вардар – Реал Сосиедад  го велат следното: ИНФО ИНФО ИНФО!!! Ве известуваме дека почнувајќи од денес, 17.10.2017 од 17:00 до 00:00ч. ќе можете да набавите поединечни карти за натпреварот ФК Вардар – РеалСосиедад по цена од 200 денари, ... Read More »

Никогаш заборавен Тоше

12166191_1513010939009958_2128968668_n-660x330

Точно на овој кобен датум почина најголемиот македонски пејач Тоше Проески. Тага, неверување, плач… вака беше на овој ден 16.10.2007, кога сите шокантно ја дознавме веста за овој наш јунак, ангел, злато од човек. Знаеше да направи вистински хит песни, какви што никој македонски пејач не би ги направил денеска. Го сакаше, и зборуваше за него цела Европа. Почна да ... Read More »

Хуан Фелипе: Со помош на публиката која ја повикувам да дојде во голем број одиме на победа со Шкендија

vardarfans-felipe

Нашиот фудбалски клуб Вардар на 14-ти октомври,  сабота со почеток во  14:30 часот на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, го пречекува тимот на Шкендија во дербито на 10 коло од Првата лига.Ова е натпревар од  вториот круг од шампионатот, и покрај тоа што нашата екипа има два натпревари помалку од сите останати тимови.  Во изјава за одицијалната страница на ... Read More »

Комити: Во сабота не очекува двојна програма

22308967_1451098231611124_3386296090609562882_n

Во сабота има двојна програма за навивачите на Вардар, Комити Запад. Тие во соопштението до своите членови велат: Сабота, 14.11.2017 Двојна Дерби Програма: ФК Вардар – 6кендија 14:30ч. СОБИР Фонтана 13:30ч. РК Вардар – Барселона 17:30ч. Веднаш по завршувањето на фудбалот Фудбал + Ракомет + Бонус вожња   Цена 100 денари Блок карта која вклучува се… Целиот текст можете да го ... Read More »

Откажана крводарителската акција на Комити за денес

22365152_1451085341612413_6150579679181621173_n

Комити Запад: И покрај тоа што има феноменален одзив и пријавени над 120 крводарители, Ве известуваме дека поради технички причини Крводарителната Акција на Комити е ОДЛОЖЕНА. Исто така ве известуваме дека и завршницата на турнирот во мал фудбал “Во чест на отсутните” исто така се одложува… Дополнително ќе ве известиме кога и каде ќе се одржат… Сите вие кои освоивте ... Read More »

(ФОТО) Ова е маицата Комити за учесниците во “Пронајди плакат, освои награда”

kom

Навивачите на Вардар, Комити со вест за маицата која ќе биде доделена за учесниците во “Пронајди плакат, освои награда”. Во веста се вели следново: Ви го претставуваме дизајнот на маицата која ќе ја добијат како подарок првите 100 навивачи на Вардар кои ќе се јават на повикот за учество во Комитската акција “Пронајди плакат, освои награда”… Ова е првиот дизајниран ... Read More »

(ФОТО) Автобусите на ЈСП добија нов убав лик, наградната игра трае

22256868_284044575447686_6467629963509357402_o

Навивачите на Вардар, популарните Комити стартуваа со акцијата направи слика и доби награда. Како што можеше да се забележи денеска на повеќе локации низ Скопје, на ЈСП, голем број на плакати се излепени на автобусите. Акцијата направи слика започна на големо, сите кои сакаат награда треба да се фотографираат и да ја пратат ТУКА. Read More »

На 11-ти октомври Комити ќе одржат крводарителска акција

22228222_1445739828813631_7762597641351994765_n

Навивачите на Вардар, Комити запад повторно со хумана мисија. Тие ќе организираат крводарителска акција на празникот 11 октомври, среда. Во информацијата за овој настан на нивната официјална страница тие го објавија следното соопштение: -Крвта која ја донирате, за некого значи нова шанса за живот. Еден ден истата може да му е потребна на вашиот најблизок, роднина, пријател, сакан(а), па дури ... Read More »

Комити: Пронајди плакат и освои награда

22254846_1447639888623625_7434837472348789000_o

ИЗНЕНАДУВАЊЕ! Пронајди плакат и освои награда! Навивачката група Комити Запад на ден Сабота, 7 Октомври 2017г. официјално ги пушта во оптек своите плакати по повод прославата на Јубилеите 30 Години Комити и 70 Години ФК Вардар. Истите ќе можете да ги забележите на повеќе локации низ градот Скопје.  Се што треба да направите е да направите селфи фотографија (се знае ... Read More »