Sunday ,18 March 2018
Последни:
Home > Комити (page 5)

Комити

(ВИДЕО) Комити го запалија чаирското брдо и покажаа кој е кој во Скопје

kz

Најголемата навивачка група, Комити, ги врши последните подготовки пред да го одбележат својот 30-ти роденден. Тие во  последната „акција“,  запалија 87 факели (годината од која постојат) и тоа на локација од водоводот на Гази Баба до железарскиот рид и подоцна објаснија  на нивната официјална страница зошто  во Чаир ги запалија факелите. „Јубилејот се најави не случајно над Чаир, од таму ... Read More »

Комити: Потребна ни е екипата од “Јужна“ за на 19-ти ноември

23434802_1477262548994692_4996789862520810172_n

Комити Скопје: УУ – УУ! АА – АА! ВАРДАР – ВАРДАР! ВАРДАР – ВАРДАР! ВАРДАР – ВАРДАР!!! Специјален поздрав до екипата од Јужна трибина која остана со нас на Вардар-Зенит и особено на Вардар-Реал Сосиедад и во моментите кога губевме и со 5 и 6 разлика… Е тие ни се потребни на 19 Ноември да бидат покрај нас, и барем на ... Read More »

Браќата од Гелзенкирхен гости на јубилејот на Комити

23316281_1588899357837346_6830269265629436799_n

Да ги поздравиме нашите браќа од Гелзенкирхен кои официјално го најавија присуството на прославата на Јубилеите, ќе бидат со нас на Квечерината и ракометниот спектакл Вардар – Рајн Некар, како и на мега спектаклот на Градски Вардар-Пелистер на 19.11.2017 Комити Запад & Ultras Gelsenkirchen FC Schalke 04 & ФК Вардар Скопје #BrotherhoodAsStrongAsSteel #30ГодиниКомитиЗапад#70ГодиниФКВардар Read More »

Во Недела, 19.11.2017г. навивачката група Комити Запад го прославува својот Јубилеј 30 години постоење, а Фудбалскиот Клуб Вардар 70 Години од основањето

23172496_1474931009227846_5401568765966390763_n

ФК ВАРДАР – ФК Пелистер… Натпревар којшто во едно не така далечно минато предизвикуваше огромен интерес во цела Македонија, натпревар кој почна да се развива во едно вистинско фудбалско Дерби, но различните патишта по кои продолжија да чекорат двата клуба како делумно да го згаснаа жарот кој постоеше секогаш кога посочените играа, било да се работи за Скопје или Битола. ... Read More »

Комитите тргнаа и на пат за Шпанија

komiti

ФК Вардар може да биде среќен што крај себе на секој натпревар има армија на верни навивачи. Популарните Комити уште еднаш докажуваат дека километрите не се проблем кога се работи за својот миленик, како што велат и самите, за Вардар ако треба и пешки до Сибир. Комитите тргнаа на ново долго патување, овој пат не во Норвешка, туку во Шпанија кај ... Read More »

Комити: Недела на Железничка во 10-30часот патуваме за Кратово

22730232_1465183330202614_6419982812134450713_n

Комити ќе патуваат за Кратово на дуелот со Силекс. Во соопштението за овој дуел велат: Нов натпревар, нова шанса да се поправи играта, нова шанса конечно да одработиме едно гостување, шанса да можеме како луѓе да проследиме еден гостински натпревар на Вардар сезонава. Почнувајќи од забраните со Шкендија, Пелистер, Скопје, Победа, па еве и Работнички со оглед на левиот термин ... Read More »

Комити: Црвено-црни ултраси, ве повикуваме назад на трибина

22687871_1461657880555159_7267406502642510298_n

Време за одмор нема, Вардар утре ќе одигра нов натпревар, овој пат на Градски против тимот на Работнички. По повод овој натпревар, Комитите се огласија со свое соопштение: Ова не се сцени од Англиското првенство, не се ниту од Аргентина, ова не е ниту ретро сцена на Комити од своите ‘најдобри’ денови…Ова е сцена од победоносниот гол на Вардар во ... Read More »

(ВИДЕО) Химната на Комити од 2.500 грла испеана

22519085_1482845928428915_5663297772610646673_n

Навивачите на Вардар, популарните Комити беа единствената светла точка на натпреварот во четвртокот против тимот на Реал Сосиедад. Исто како на натпреварот против Зенит, така и сега против Сосиедад, Комитите и на 0:5 со песна го бодреа ФК Вардар. Погледнете низ овој видео материјал како беше испеана Химната на Комитите од 2.500 грла. Read More »

Демант на Комити: Вардар е нашата партија, Македонија нашата татковина!

22687727_1482842598429248_8977354454627524979_n

Навивачката група Комити реагираше и демантираше дел од медиумите. Ви ја пренесуваме целата реакција на навивачката група на Вардар. ДЕМАНТ! Огорчени од денешната објава на “Фокус” со наслов “Ја почнаа ли комитите кампањата за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ од своите трибини?” повикани сме веднаш и остро истата да ја демантираме во целост. (во коментар објавата на “Фокус“ во ... Read More »

Комити Запад: Од денес во продажба карти за Вардар – Реал Сосиедад по цена од 200 ден.

22467734_1457110081009939_2150483566831582791_o

Комити Запад на нивната официјална страница излегоа со информација за билетите за западната трибина. Тие во информацијата за карти за натпреварот ФК Вардар – Реал Сосиедад  го велат следното: ИНФО ИНФО ИНФО!!! Ве известуваме дека почнувајќи од денес, 17.10.2017 од 17:00 до 00:00ч. ќе можете да набавите поединечни карти за натпреварот ФК Вардар – РеалСосиедад по цена од 200 денари, ... Read More »