Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > Комити (page 3)

Комити

(ФОТО) Стоилов учествуваше во хуманитарната акција на популарните „Комити“

131924521_408101303720332_957779924632154522_n

Миленикот на Комити, Стојанче Стоилов учествуваше во нивната хуманитарна акција „Подари срце, измами насмевка“ Најдобрата навивачка група традиционално продолжува со оваа акција, која денес беше потикната и од капитенот на Европскиот Шампион, кој дојде да донира за оние кои им е најпотребна помош. Read More »

Комити: Хуманитарна акција „Подари срце, измами насмевка”

131544541_3551305658257027_1365062964320943027_o

Соопштение од официјалната страница на навивачите на црвено-црните, Комити Запад. Оваа година која веројатно многумина ќе сакаат да ја заборават, година исполнета со лоши вести, рестрикции, карантини, трагедии, но истовремено и година во која солидарноста и пожртвуваноста за доброто на другите манифестирана од разни и (не)очекувани страни, особено дојде до израз. Ние не бевме на страна од тие процеси, туку ... Read More »

,,Комити”: Вардар нема да згасне, ако треба Скопје ќе го блокираме!!

komiti-3-660x330

Најтрофејниот фудбалски колектив во државава се наоѓа во неизвесност, па токму затоа ,,Комитите” на својата Фејсбук страна објавија соопштение. Соопштението на ,,Комити” ви го пренесуваме во целост: . Дирекно се замешавме уште кога Драгче Томовски беше во Вардар, некаде 97-ма, заведени од пропагандите дека Уфа Медиа е подобрата опција отколку Макпетрол… . Со најдобра намера скандиравме Уфа Медиа! Уфа Медиа! ... Read More »

Комити: Комитски небесен Копу, прими ја оваа легенда со највисоки почести, вечен помен Горан Костадиновски – Гого

122799454_3413883638665897_1595236778514016051_n

Навивачите на Вардар, Комити Запад на својата официјална страница објавија: Со неверување ја примаме веста дека згасна животот на една легенда од Западната трибина и воопшто Македонската спортска и навивачка сцена. Учествуваше во основањето, во огромна мера развојот на навивачката група и изградбата на имиџот и препознатливоста на името Комити. Ќе паметиме многу негови дела, идеи, рачно изработувани знамиња, кореографии, ... Read More »

ЕКИПА ПИВО – ФКВ: Доколку не се најде решение најдобра опција ќе биде да се направи рестарт на клубот

79430800_2593342010720068_3444705990644072448_o

Ситуацијата во ФК Вардар не е ни малку добра, работите одат во лоша насока, а доколку не се реагира на време, клубот може да заврши под стечај, така барем вели во соопштението на една од најактивните подгрупи на Комити, ЕКИПА ПИВО – ФКВ. Ви го пренесува нивното соопштение во продолжение: Ситуацијата во ФК Вардар е статус кво веќе две години, ... Read More »

Комити соопштение: Во Ѓорче Петров пред напреварот…

120004980_3302620553125540_7835806013783463998_o

Соопштението на Комити Запад објавено на нивната официјална страница ви го пренесуваме во целост: Во Ѓорче Петров пред натпреварот со домаќинот десетина членови на нашиот подмладок влегоа во непотребен конфликт со група граѓани кои не се членови на навивачка група. Комити Запад се најстара и најголема навивачка група која има свој етички кодекс. Заради истиот членовите кои беа дел од ... Read More »

,,Комити”: Во сабота да дојдеме сите позади стадионот во Ѓорче, на кејот на Вардар, од кадешто ќе му дадеме поддршка и на нашиот клуб, но и на нашиот брат од трибина пред сѐ

komiti-2

Најверните навивачи на Вардар, ,,Комитите” го најавуваат натпреварот в сабота на својот ФК Вардар кој ќе гостува на стадионот во Ѓорче. Сабота во Ѓорче! По неколку месеци апстиненција, повторно ќе можеме да го следиме Вардар надвор од стадионот, иако сѐ уште трае забраната за публика на трибините. На овој натпревар ќе можете да го купите и вториот број од „Пивска Конверзација“ кој ... Read More »

(ВИДЕО) Комити во транс по победата на Вардар!!

dassda

Најверните вардарови навивачи, Комитите во овие моменти пред стадион ја слават големата победа на ФК Вардар издвојувана над ривалот од Чаир со 1:0 со голот на Матеј Цветаноски. Нема да должиме многу. Погледнете ги видеата по триумфот на Вардар: Read More »

Комити: Вардар нема никогаш да остане сам

118616143_3227488047305458_466745892900154610_o

Денес, ФК Вардар ќе биде дел од градското дерби во кое ќе се соочи со тимот на ФК Работнички. Овој натпревар е дел од 4.коло, на истиот ќе биде доделен пехарот за измината сезона. Навивачите на црвено-црните нема да може да бидат на трибините, но ќе го подржат Вардар пред стадионот. Тие на офиццијалната страница го објави следното: Вардар нема ... Read More »

,,Комити” : Ќе го бодриме Вардар од пред стадион!!

komiti-2

Во сабота започнува новата сезона за ФК Вардар. По тој повод, ,,Комитите” излегоа со официјално соопштение за тоа каде и како ќе се бодри својот миленик. После скоро шест месечна пауза започнува новата фудбалска сезона. Која за нас ќе биде една голема борба на два фронта. Лошата ситуација во Ф.К. Вардар и играњето на натпреварите без публика. Ние не би ... Read More »