Monday ,27 January 2020
Последни:
Home > Комити (page 3)

Комити

Комитите вечерва го „палат” Скопје

komiti-3

Комитите вечерва со старт од Кино Маџари па се до Нова Македонија во Капиштец, ќе го најавуваат дербито в недела и прославата на Есенската титула. Најверните навивачи на „црвено – црните” најавуваат спектакл по скопските улици со цел што повеќе свои членови да привлечат, да ги загреат фудбалерите, а и самите пред неделната дерби пресметка на Градски и славјето. Целокупната ... Read More »

(ФОТО) Сите во еден глас – Недела на Градски!!!

78705064_2566265860094350_588145885142056960_o

И ракометарите на Европскит шампион Ве повикуваат в недела да дојдете на Градскиот стадион во Скопје од 13.00 часот, на кој е закажана дерби пресметката со Шкендија и прославата на есенската титула. Освен прославата на есенската титула ќе се слави и одбележувањето на Јубилеите: 20 години Лојал Фанс, 10 години Братство Војводи & Комити и 5 години Комити Маџари. Најавен е вистински ... Read More »

Комити: Ве повикуваме да се придружите и заедно со Механизирано – Оклопната Бригада на Црвено – Црната Армија да направиме масовно моторизирано Дефиле низ Скопските улици

78171082_2563615600359376_1747958024825208832_o

По повод прославата на трите Јубилеја: - 20 години Лојал Фанс - 10 години Братство Комити & Војводи - 5 години Комити Маџари ве Повикуваме да се придружите и заедно со Механизирано – Оклопната Бригада на Црвено – Црната Армија направиме масовно моторизирано Дефиле низ Скопските улици. Целта е Мобилизација на навивачите на Вардар ! Петок, 06.12.2019 Собир: Кино Маџари ... Read More »

Комити: Заедно со нас на гостувањето доаѓа и екипа од Ултрас Гелзенкирхен, има организиран превоз за УГЕ и дел од нас по цена 200 ден

uge

На утрешниот дуел во Струмица на кој Вардар со победа ќе слави есенска титула, доаѓаат и „Ултрас Гелзенкирхен”. Навивачката група „Комити” уште еднаш ги повикува своите членови да дојдат на утрешниот собир, на кој билетот ќе чини 200 денари со организиран превоз. ВАЖНО !!! Утре гостуваме во Струмица ! Заедно со нас на гостувањето доаѓа и екипа од Ултрас Гелзенкирхен ! ... Read More »

Војводи: Повик до сите Војводи, Комити, Македонци сите заедно на 8-ми Декември ве повикуваме да дојдете на натпреварот Вардар – шкендија

komiti-vojvodi

И Војводи од Тетово го најавија своето присуство на дуелот против Шкендија идната недела во Скопје. Како што се вели во соопштението, братството од 10 години помеѓу Војводи и Комити продолжува. Во продолжение ви го пренесуваме целото соопштение на Војводи: Секогаш први на браникот државата и македонштината, затоа што делиме иста судбина и негуваме исти идеали. 10 Години од нашето ... Read More »

Комити: Утре одиме во Кратово, во 10-00 часот собир на Железничка

77093996_2547996998587903_2975051926711828480_o

ФК Вардар утре гостува кај тимот на Силекс во Кратово. Мечот се игра во 13-00 часот, навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад најавија поддршка за своите миленици. Тие во информацијата до своите членови на нивната официјална страница велат: Да бевме лоши и безобразни ќе ве повикавме: - Да побегнете од часови ! - Да ескивирате од работа ! - Нагло ... Read More »

Комити: Имаме закажано прослава на 8 декември, каде да се обратиме за да го изнајмиме МНТ?

komiti

Навивачите на Вардар, популарните Комити, се јавија со свој став. Соопштението ви го пренесуваме во целост: По успешната соработка и партнерство помеѓу Министерството за Култура при Владата на Окупирана Македонија, и навивачите на Шкендија – “балистите”, кое резултираше со владина финансиска поддршка и изработка на рекламен спот за придонесот во спортот и Културниот развој на Македонија од страна на “балистите”, ... Read More »

Комити: Секој натпревар е подеднакво важен затоа што нашето масовно присуство може да биде токму клучниот момент кој ќе ја направи разликата

75627279_2536513149736288_4197313079857381376_o

Комити Скопје излегоа со официјално соопштение за неделниот скопски дуел. Соопштението ви го пренесуваме во целост: Да не заборавиме дека градот ни е доверен во аманет да го браниме од надворешни агресори, но уште повеќе од оние кои живеат тука, но не го сакаат, не го чувствуваат, не го именуваат како што му е името туку му даваат свои имиња, ... Read More »

Комити: Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се сетиме на тимот со карактер!

komiti

Европскиот шампион Вардар одново не успеа да слави на гостување во Полска кај Киелце. Ракометарите на Европскиот првак загубија со десет гола разлика, а  „Комити“ не пропуштија можност да упатат мотивирачки пораки до ракометарите и да се присетат на убавите денови. „Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се присетиме на голот на Циндриќ со Барса… Голот на Чупиќ во последна ... Read More »

„Комити“: Тој не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување!!

komiti-vardarfans

Вардар утре игра дерби дуел против Келце, гостува во Скопје Карачиќ, а по тој повод и „Комити“ излегоа со соопштение за утрешниот дуел. Има многу играчи кои ќе не задолжија со своето залагање, борбеност, талент и харизма, многумина кои ни подарија моменти на кои секогаш ќе се сеќаваме, на кои ќе се гордееме и ќе раскажуваме дека сме имале привилегија ... Read More »