Wednesday ,03 June 2020
Последни:
Home > Комити (page 10)

Комити

Собир: 17:00ч. пред сала Јане Сандански, организиран превоз од ЈСП, гратис пиво, поаѓање во 17:30, авионот пристигнува час подоцна, потоа сите на плоштад

rkv-komiti-proslava-plostad

Целата агенда за денеска е позната и истата изгледа вака: Во кратки црти за Пречекот на Хероите и Парадата на Гордоста ДЕНЕС: - Собир: 17:00ч. пред сала Јане Сандански! - ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД ЈСП ЗА СИТЕ КОИ НЕМААТ СОПСТВЕНИ ВОЗИЛА! - ГРАТИС СКОПСКО ПИВО – На Собир пред сала за сите !!!  - НОЌНИ ВОЛЦИ ќе го предводат конвојот !!! ... Read More »

Комити: Не можеме да молчиме и немо да следиме како нешто што исконски сакаме тоне пред нашите очи

komiti

Навивачката група Комити се јави со ново соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Историјата досега покажала дека секој наш директен ангажман или став во врска со раководењето на клубот, од Вардаровата јавност бил протолкуван како непотребен и штетен, бевме осудувани дека како навивачи треба да оставиме професионалци да си ја вршат работата. Имавме случаи кога нашето дирекно инволвирање искрено ... Read More »

Комити: Одиме во Струмица, ќе бидеме покрај Вардар секогаш и секаде

60804705_2198101790244094_1781410996812775424_n

Во недела на програмата е последното 36.коло во ПМФЛ, во кое Вардар гостува во Струмица, кај екипата на Академија Пандев. Без разлика на се, Комити најавуваат инвазија во Струмица, за поддршка на своите миленици. Тие на својата официјална страна излегоа со соопштение, кое ви го пренесуваме во целост: Вардар е нашата причина… Дури и кога целиот свет е против нас, ... Read More »

Комити: Во недела за мечот со Победа започнуваме со дружба во 12-00 часот, влез слободен

60470831_2183155401738733_491661673925443584_n

Во недела,  на19.мај ФК Вардар ја пречекува “отпишаната“ екипа на ФК Победа во Маџари. Натпреварот ќе се игра со почеток во 16-30 часот, за истиот најверните навивачи на црвено-црните, Комити Запад излегоа со информација за своите членови. Во истата се вели: Пред да почнат со критиките дежурните стручњаци ќе одговориме на сите прашања: ДА, Знаеме дека Вардар не победува… МОЖЕБИ, ... Read More »

(ФОТО) Нов графит Комити Запад

2-2

Навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад изработија нов графит посветен на љубовта кон Вардар.  Истиот е насловен “ Еден Живот, Една Љубов„. Веднаш до него е графитот на кој е овековечено братството на Комити со УГЕ и Војводи. Read More »

Комити: Сите натпревари на ФК Вардар ни значат, мобилизација и за последните две кола

60226635_2181870601867213_4966684637607755776_n

Навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад го следеа својот миленик на неделниот дуел во Кратово. Тие најавуваат активности до крајот на сезоната иако првенството веќе е решено. На нивната официјална страница напишаа: Дваесетина автомобили полни Комити се одзваа на повикот за самоорганизирано гостување во Кратово вчера…А ни велеа што барате, зошто мобилизација, трошење ресурси и време кога натпреварот со Силекс ... Read More »

(ФОТО) Комити се поклонија пред гробот на македонскиот великан, Гоце Делчев

59549282_2167258239995116_7332073910931816448_n

Навивачите на црвено-црните, верните Комити Запад вчера беа на поклонение на гробот на великанот на македонската револуционерна борба, апостолот на внатрешната организација Гоце Делчев. Во информацијата тие велат: Македонска чета  се поклони на гробот на Гоце Делчев по повод 116 години од неговото предавство во Баница страдна. Војводата денес беше покрај своите – Комитите, Војводите, Македонците… Сега, секогаш и во ... Read More »

Комити: Ако сакате овој сон да трае бидете дел од клубот со кој се гордее цела Македонија и позади кого стои огромна Црвено Црна навивачка Армија

vardarfans-komiti

Вардар и трета сезона по ред ќе се обиде да стигне на завршниот турнир во Келн. Пик Сегед ќе пречката кон патот за Келн, а Комити објавија ново соопштение кое ви го пренесуваме во целост. -Утре за нас е важен ден, еден од најважните во последниот период. Како што сте секогаш со нас, утре ве замолуваме да бидете дел од ... Read More »

БРАВО: ,,Некст Тајм” утре главни гости на Комитите!

komiti-vardarfans

Браво! ,,Некст Тајм” на својата Фејсбук страна обелоденија дека утре ќе бидат во ,,Јане Сандански”, каде како пред повеќе од една година на стадион, ќе бидат главни гости на ,,Комитите”, овој пат во сала. Фото: Read More »

Комитска чета беше на гробот на Царот Пирински – Јане Сандански

57585101_2147745078613099_7246828460897730560_n

Вчера во град Мелник во Пиринска Македонија се одржа голем семакедонски собир во чест на македонскиот војвода и цар на Пиринот, Јане Сандански. Комитска чета беше присутна и на својата Фејсбук страна напиша: Комитска чета беше на гробот на Царот Пирински – Јане Сандански по повод обележување на 104 годишнината од неговото подмолно убиство. Затоа што – “Да живееш значи ... Read More »