Wednesday ,17 January 2018
Последни:
Home > Комити (page 20)

Комити

Комити двојна викенд програма

rkvardar-vardarfans-komiti

По подолга пауза, најверните навивачи на Вардар организираат двојна викенд програма. Најпрвин, во сабота Комитите ќе одат на ракомет, а во недела ќе го бодрат и ФК Вардар во Кратово. Целото инфо на Комити ви го пренесуваме во продолжение: Двојна викенд програма !!! САБОТА 01.10.2016 РК ВАРДАР – Мешков Брест Лига на шампиони Јане Сандански, 17:30часот со членска бесплатно, без ... Read More »

Комити: Одиме за Тетово!

komiti-12

Навивачката група на ФК Вардар, популарните Комити организираат гостување во Тетово. Во недела нашиот тим ќе се судри со тимот на Ренова. Комитите ги покануваат сите свои приврзаници да се придружат на ова гостување. Ф.К. Ренова – Ф.К. ВАРДАР 25.09.2016, Градски стадион Тетово, 15:30ч. Навивачката група „Комити Запад“ организира гостување во Тетово. Собир на железничка во 13:00ч. Цена: 100 ден. ... Read More »

(ФОТО) СЦ. Борис Трајковски пред три години изгледаше вака!

14445413_1213724445351478_1296965726_n

Ви прикажуваме фотографија од пред точно три години, кога РК Вардар во Лигата на шампионите настапуваше во Спортскиот центар ”Борис Трајковски”. Оваа фотографија докажува, и покажува каква атмосфера имаше во спортскиот центар ”Борис Трајковски”. На оваа фотографија нашите навивачи, популарните Комити упатија поздрав до своите браќа од Гелзенкирхен.  Read More »

Комити Запад ќе го организираат : 9-тиот Меморијален турнир “Томо Комита”

tomo

Најверните навивачи на црвено-црните навивачката група “Комити Запад“ годинава ќе го организира традиционалниот момериален турнир посветен на прерано починатиот нивни член Томо. Годинава ќе се одржи 9-тиот Меморијален турнир “Томо Комита”. Истиот ќе се игра на 23ти, 24-ти и 25-ти Септември. Локација на која ќе се одржи е иста како и претходните изданија на овој меморијален турнит- Спортски центар Маџир Маало. Учество ... Read More »

(ФОТО) Комити инфо! Влез на мечот со Работнички : 100ден. со кој се добива карта + пакетче налепници

komiti

Навивачите на фудбалскиот клуб Вардар верните Комити Запад излегоа со информација за дека се изработени нови налепници и истите ќе се продаваат во недела. Задутре пред мечот на црвено-црниот фудбалски колектив со екипата на Работнички ќе можете да ги набавивте истите заедно со билет, во продолжение информацијата од Комити:   ФК ВАРДАР – Работнички Недела 18.09.2016 15:30 Градски стадион Цена: ... Read More »

Комити со благодарност до менаџментот и сопственикот на ФК ВАРДАР за помошта за операцијата на Турчин

10363689_658959360825019_318267939976887536_n

Верните навивачи на црвено-црните Комити Запад излегоа со кратко соопштение во кое искажуваат благодарност до првите луѓе на фудбалскиот клуб  Вардар и до сопственикот на истиот г-н Сергеј Самсоненко за подадената рака во однос на операцијата на еден нивни член . Во истото кое ви го пренесуваме во целост се вели: Навивачката група “Комити Запад” искажува голема благодарност до менаџментот ... Read More »

Комити: Сите на стадион !

komiti

Денеска ФК Вардар во населбата Маџари на стадионот ”Борис Трајковски” ќе одигра пријателски натпревар против прволигашот од Србија, тимот на Раднички Ниш. Овој натпревар започнува во 17 часот. Навивачката група Комити ве повикува да присуствувате и на овој пријателски натпревар. Ф.К. Вардар – Ф.К. Раднички Ниш Недела 04.09.2016 Пријателски натпревар. Стадион Борис Трајковски, 17:00ч. Сите на стадион !! Read More »

Секоја чест за УГЕ, кој испратија 400 пакети помош за Македонија!

Komiti-vo-Gelzenkirhen-2

Побратимените навивачи на Комитите, популарната навивачка група на Шалке о4 УГЕ (Ултрас Гелзенкирхен), денеска организираше и прати помош во Македонија за најзагрозените подрачја од поплавите. УГЕ испратија повеќе од 400 пакети со храна, топла облека и слично. Ова не е прво добро дело на овие навивачи, кои на секој натпревар кога игра Шалке о4 со песна не забораваат да ги поздрават ... Read More »

Комити со соопштение за гостувањето во Битола

komiti-vardarfans

ФК Вардар и ФК Победа по подолга пауза повторно ќе ги одмерат силите во ПМФЛ. Овој натпревар на овие два лути ривали ќе биде одигран во Битола, каде оваа полусезона Победа ќе ги одигрува домашните мечеви поради реконструкцијата на стадионот во Прилеп. По повод овој натпревар, навивачката група Комити излезе со соопштение околу гостувањето. Ви го пренесуваме истото: СЕКОЕ ГОСТУВАЊЕ, ... Read More »

(Видео) Како некогаш изгледаше дербито Вардар – Победа

14060106_1182050795185510_173184628_o

Во недела, по пауза од неколку години повторно ќе се одигра дербито на големите ривали Вардар и Победа. Првиот натпревар по пауза од повеќе години нема да биде одигран ниту во Скопје, ниту во Прилеп, туку во Битола, каде Победа е домаќин на првенствените мечеви. Мало потсетување преку видео материјали како изгледаа пред неколку години овие дерби пресметки. Read More »