Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Комити (page 20)

Комити

Комити: По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија

83404589_2501502686731835_8752683581588897792_n

По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија против Косово. На состанокот на кој се донесе историска одлука покрај нас присуствуваа Чкембари, Лозари, Војводи, Рибари, Паткари, Гемиџии Гостивар, Фаланга, Лебари, Гемиџии Велес, Ултра банда, Сејмени, Ѓаоли… Средбата заврши со заедничка хуманитарна акција (донирање облека) во црквата ... Read More »

(Фото+Видео) Комити дел од прославата на Водици

km

Вчера во Скопје на празникот Водици на кејот на реката Вардар покрај стотитната учесници присуствуаа и членовите на навивачката група на Вардар, верните Комити Запад. Тие велат: Чистината доаѓа од Бога со самото наше раѓање, но мотивите доаѓаат од местото каде си се родил, живееш и од каде ќе заминеш на другиот свет. Од Бог, во Вардар, за Македонија – ВИДЕО! Read More »

Комити: Ве повикуваме заедно да ги поддржиме сите учесници и настанот, да ги стоплиме нивните а со тоа да бидат стоплени и нашите срца

82545471_2665119146875687_5958001928913813504_o

Традиционално како и секоја предходна година, го означуваме Светото Крштевање на реката Јордан, кога Свети Јован Крстител го крштева синот Божји Исус Христос. Се верува дека што повеќе народ присуствува на одбележувањето на тој свет ден, Богојавление – Водици, потопли се водите каде се фрла крстот. Веруваме дека и душите и срцата на оние кои ќе влезат во водите на ... Read More »

Комити: Хуманитарната Акција „Подари приказна-Облечи среќа“ е започната, донирај те

dd

Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Хуманитарната Акција #ПодариПриказнаОблечиСреќа е започната. Отворен е пунктот во дворот на Соборниот Храм Свети Климент Охридски, каде можете да ја донесете вашата вишок гардероба, и тоа: - Денес, (17.01) до 18:00ч. и - Утре, (18.01) од 10:00 до 14:00ч. Да бидеме хумани Read More »

Комити со хуманитарна акција: Подари приказна – облечи среќа

82910600_2653731481347787_4033941938485854208_o

*Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Секој од нас има облека во својот дом која не ја користи. Таа стои во плакарите и фиоките, понекогаш во подрумите. Има вредност, можеби емотивна или материјална, но нема и употребна вредност, затоа што ви е мала или голема, не ви се вклопува во стилот и слично. Таа облека некому е и тоа ... Read More »

Комити Запад: Вардар е Македонија !

ggggggg

*Преземено од официјалната страница на Комити Запад: Кога го велиме ова не мислиме само на тоа што Вардар е Македонска Авангарда во спортот и многу повеќе од тоа, туку тоа го мислиме и буквално гледајќи од историска перспектива. Вардар е директен наследник на легендарниот Скопски фудбалски клуб кој за време на Фашистичката окупација на Македонија 1941-1944, бил симбол за непокорот, ... Read More »

(ВИДЕО) Комити: Другари, песна и пиво, Вардар е се во мојот живот..

komiti-7

Многу пати блиски наши ни давале добронамерни совети, и се обиделе да пронајдат одговор на некои логични прашања, констатирајќи според нив некои ‘реални’ состојби дека: – “Лигата сега тапа, еј на времето Звезда, Партизан, Хајдук, Динамо, Данди Јунајтед, Порто…” – “Вардар не ти го дава лебот” – “Вардар не ти ги рани децата” – “Вардар ти носи проблеми” – “Нема ... Read More »

(ФОТО) Комити: Денес бевме да довршиме она што започнавме, а бевме спречени поради временските прилики и непристапниот терен пред нова година

81665297_2636605306393738_7117423196508258304_o

Денес бевме да довршиме она што започнавме, а бевме спречени поради временските прилики и непристапниот терен пред нова година. Ги посетивме местата Враготурце кај седумчленото семејство Младеновски и потоа во Бељаковце кај седумчленото семејство Вукановски, и со наша помош во храна и алишта дадовме скромен придонес кај скромни луѓе со големи срца но и уште големи проблеми во животот. Покрај ... Read More »

(ФОТО) Комити промовираа нови капи

fb_img_1578135741375

 Ново производ промовираа навивачите  на Вардар.  Тие имаат во продажба капи. Комити Запад како информација го поставија следново: Капи Комити Цена 300 ден. #ЦрвеноЦрнаРеволуција #ЗимскаКолекција Read More »

ФОТО: Комити во нова хуманитарна акција!

Решивме на дело да изразиме мала подршка таму каде што подршката изостанува од оние кои треба да се грижат, но и да покажеме дека потребно е да се има само малку грижа и одлучност, за да се предизвика насмевка и да се подари малку надеж, велат од Комити Скопје. Доколку сами не си помогнеме зошто би очекувале некој друг да ни ... Read More »