Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Комити (page 30)

Комити

(ВИДЕО) Нека “пука„ и денес песната на Комити, да се слуша во цело Скопје

67270-ehfcl-rakomet-vardar-zagreb-11022017-07300

Навивачката група број еден во Македонија, Комити Скопје на својата официјална страна најавија масовно присуство на денешниот дуел со екипата на Барселона. Покрај тоа ќе се донираат средства за Саздо, како и за поредените Комити во сообраќајна несреќа, па билетот за Комити ќе чини 150 денари. Комити биле и ќе останат осми играч на РК Вардар, многу тешки битки добиле ... Read More »

Комити: Со Барса влез 150 ден. ќе се донираат средства за споменик на Саздо и за повредените Комити во сообраќајна несреќа

45707075_1918479344873008_3224680824729239552_n

Комити Запад на својата официјална страница излегоа со подолго соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Ве повикуваме браќа Комити Македонци, и сите вас на кои кожата ви се наежува кога ќе се спомне нашето име, нашите цели и идеали кои ги застапуваме, браниме и живееме. Ние сме доследни на каузата, ние сме достојни да го носиме нашето име со ... Read More »

Комити Запад со прашање до членството: “Комити тука ли сме? “

45498046_1917298308324445_2745443417449299968_n

Вчера на официјалната страница на навивачите на Вардар, Комити Запад беше објавен текст посветен на членовите на групата. Истиот ви го пренесуваме во целост: Комити тука ли сме? Не прашуваат многу каде сме, па да одговориме… Тука сме…”Коските ни кршат, крвта ни пијат, а ние смели сме, горди умираме” – НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ!!! Знаете, ова на сликава сме ние лани, ... Read More »

(ФОТО) Ајде Комити, сите во Маџари, утре дуел со Ренова

43596029_1896368210417455_6669177242444103680_n

Навивачите на црвено-црните Комити Запад со плакат ја најавија следната средба на која ќе дадат поддршка на своите миленици, станува збор за дуелот Вардар-Ренова. Истиот ќе се игра утре, недела, 28/10/2018 година. Тие велат: АЈДЕ КОМИТИ, СИТЕ ВО МАЏАРИ.. Read More »

(ВИДЕО) Комити најава за дерби дуелот против Шкендија

44173198_1883617051692571_7282244924429303808_n

 Утре, недела 21.октомври на програмата е првиот дуел од 2.круг во првата македонска лига помеѓу домаќинот ФК Вардар и тетовска Шкендија. Овој натпревар е големото дерби за врвот на табелата, па затоа Комити Скопје со низа активности се подготвуаат да дадат безрезервна поддршка на своите љубимици. Тие направија видео најава со која ги повикуваат своите членови на масовност на овој ... Read More »

Комити: Време е да се разбудите и да дојдете да ги поддржиме момците кои без плата газат и се први на табела

44295971_1886483951405881_8810084406455697408_n

По повод дерби натпреварот со Шкендија, навивачката група Комити излезе со официјално соопштение кое ви го пренесуваме во целост. Недела, 21.10 2018. Ден наменет за репете, ни доаѓа на гости тетовска Искра. Комити, време е да се разбудите и да дојдете да ги поддржиме момците кои без плата газат и се први на табела. Организирајте си ги подгрупите, екипите и ... Read More »

КОМИТИ: Се враќаме на старите патеки, утре идеме на фудбал и ракомет

43143875_1870605196327090_5198365086338514944_n

Утре, ракометниот и фудбалскиот колектив играат важни натпревари, по тој повод најверните навивачи на црвено-црните, Комити Запад излегоа со информација за членовите, во која се вели следното: Сабота 06.10.2018, нашиот Вардар се бори на два фронта. Затоа, Комити мобилизирајте се и да покажеме кои сме и што сме. Време е, да се вратиме на старите патеки. Првиот натпревар е на ... Read More »

Комити Запад: Известување до јавноста!

komiti

Комити со соопштение до јавноста денес се обратија на својата официјална станица во истото се вели: Бидејќи во последниов период до нас пристигаат голем број пораки и јавувања од страна на странски и домашни новинарски екипи и медиуми, со цел истите да разговараат со нас во врска со претстојниот референдум, сакаме да ја известиме јавноста дека навивачката група Комити-Запад нема ... Read More »

Комити: Ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар

42174092_1854005677987042_8890228036637556736_n

По повод утрешниот дуел на Градски, “Комитите” излегоа со свое соопштение кое ви го пренесуваме во целост: Сабота 22.09.2018 ден за двојна програма на нашиот бренд Вардар. Главен акцент ќе биде ставен на фудбалскиот натпревар, против нашиот градски ривал, Работнички на градскиот стадион во 19:00 часот. Кој е во можност, може да присуствува и на натпреварот РК Вардар – РК ... Read More »