Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > Комити (page 30)

Комити

Комити: САМО ВАРДАР, САМО СКОПЈЕ!!!

komiti-vardarfans

Како што е добро познато овој викенд повторно ќе се судрат најголемите конкуренти за титулата оваа сезона во ПМФЛ. На овој натпревар поддршката за нашите момци е повеќе од потребна. Нека биде уште појако од минатата недела. Комитите на својата фб страна го напишаа следното: Продолжуваме онаму каде што застанавме. Титулата сеуште не е освоена. Решавачкиот натпревар се игра повторно против ... Read More »

(Видео) Градски ечи, Шкендија сака репете

vardarfans-vardar-skendija

Видео од амбиентот и навивањето на вчерашната дерби пресметка помеѓу ривалите за титулата оваа сезона во првата македонска фудбалска лига Вардар и Шкендија. На градски имаше прекрасна фудбалска атмосфера, по подолга пауза и солидна посета со некаде од четири до пет илјади посетители кои беа сметени на јужната трибина на Градски. Погледнете го дел од амбиентот и навивањето по дадениот гол ... Read More »

(ФОТО) КОМИТИ: Игра Вардар, сите на стадион !!

komiti

Во недела е одлучувачкиот меч за титулата во македонската прва фудбалска лига помеѓу нашиот љубимец фудбалскиот клуб Вардар и единствениот конкурент за круната тетовска Шкендија. Скопските црвено-црни се домаќини на тетовчани во недела во меч од 27 коло во најквалитетната македонска фудбалска конкуренција. Мечот е закажан со почеток во 16-00 часот и за истиот ќе биде отворена само Јужната трибина. ... Read More »

Комити инфо за утрешното гостување

komiti-vardarfans

Утре ФК Вардар игра натпревар против Силекс во Кратово во рамките на ПМФЛ. По повод овој натпревар навивачката група на ФК Вардар, верните Комити излегоа со информација околу ова утрешно гостување во Кратово. Во истото се вели: Недела 10.04.2016, 16.00ч Ф.К. Силекс – Ф.К. Вардар !!! Собир: Железничка 12.00ч Цена на гостување 250 ден. Read More »

(РЕТРО ФОТО) Комитски караван во 90сетите

vardarfans-komiti-retro-300x202

Ретро фотографија од 90сетите како изгледаше Комитскиот караван низ нашиот главен град Скопје пред одигрување на меч на ФК Вардар . На сликата популарното “Фиќо“ го управува покојниот Гоце Рилевски поранешен комесар на Фудбалскиот клуб Вардар . Знамето во вардаровите црвено-црни бои го вее се уште активен член на Комити . Во караванот второ возило е застава 101 типични возила ... Read More »

(ФОТО) Комити на Вардар – Работнички

komiti-vardarfans

(Фото) Комити како и секогаш, така и вчера, го бодреа ФК Вардар кон нова победа. На вчерашната пресметка Комитите беа на крајниот дел од јужната трибина, бидејќи останатите трибини не беа пуштени во употреба. Следи гостување во Кратово, а следниот викенд доаѓа во Скопје тетовска Шкендија, па така сите навивачи и поддржувачи на ФК Вардар ”мора” да дојдат на овој ... Read More »

Видео од заедничката прослава на Комити и ракометарите по победата над Висла

rkvardar-vardarfans-komiti

Вчера  црвено-црниот ракометен машки колектив се пласираше во најдобрите осум во ЕХФ Лигата на шампионите  по победата над Висла во “инфаркт меч“. По завршувањето на средбата голема беше радоста на нашите јунаци кој прославиа бурно помеѓу себе и со публиката. Со навивачите на црвено-црните Комити изведоа посебен перформанс кога седнаа на подот во “Јане Сандански“ и заедно ја изведоа познатата Шампионе, ... Read More »

(ФОТО) Комити повторно во елемент, грми нивната трибина. Вардар ќе биде носен на нивните крилја до нова победа

rkvardar-vardarfans-komiti

Црвено-црните избраници на Раул Гонзалес се подготвени за нов трет последователен пласман во 1/4-финалето од европската најквалитетна ракометна лига. Атмосферата во салата е одлична таа е полна , а надвор пред неа во фан зоната се слеваат реки народ. Најверните навивачи на Вардар популарните “Комити“ повторно се во елемент грми нивната трибина се ори …Ајде ајде Вардаре…. Read More »

(ФОТО) Комити известување за мечот Вардар – Висла

44715_973817776005841_5258771872096111779_n

Црвено – црниот ракометен колектив го очекува утре најважниот натпревар сезонава во ЕХФ Лигата на шампионите. Нашите момци во 1/8-финалниот реванш ја чекаат полска Висла, на првиот меч одигравме нерешено. За нашите момци најважна е поддршката од трибините, нивните најверни навивачи излегоа со информација на нивната официјална страница за овој дуел, во истата се вели следното:  Р.К. ВАРДАР – Висла, Јане ... Read More »

Комити информација за Вардар-Монпелје

komiti1-740x320-660x320

 Најверните навивачи на црвено-црниот свет клуб Вардар ќе присуствуваат на мечот од ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу нашиот Вардар и францускиот тим Монпелје. По повод овој меч Комити излегоа со информација на нивната официјална страница, во информацијата се вели следното : Р.К. ВАРДАР – Монпелје, Јане Сандански, 17:30ч. Собир кај Мајчин дом во 15:30ч. Влез: 100 денари. Напомена: На собирот ќе ... Read More »