Friday ,14 August 2020
Последни:
Home > Комити (page 32)

Комити

(ФОТО) Комити во Малме

pivo

Вечерва во 19-00 часот ФК Вардар го игра првиот натпревар од двомечот со Малме во ЛШ. Дел од навивачката група Комити самоорганизирано пристигнаа во овој шведски град. На фотографијата е “Екипа Пиво“ сликана со  Гајур Садики поранешниот играч на ФК Вардар кој сега живее и работи во Малме. Read More »

(ФОТО) Комити со нова изработка

19665300_1614308855280995_4068999823382942966_n

Навивачите на Вардар, популарните Комити изработија уште еден нов графит за кратко време. По оној во Маџари, сега следуваше уште еден кој е наменет против модерниот фудбал. Изработката на ова дело изгледа вака: Read More »

Комити демант!!! Не сме примиле никаков златен медал

koko

Навивачите на Вардар, навивачката група Комити Запад излезе предмалку со демант дека воопшто не добила златен медал од Келн како што тоа беше вчера кажано на манифестацијата во “Јане Сандански“. Тие на нивната официјална страна велат: ДЕМАНТ !! По изјавата на господинот Камчев и предавањето на неговиот медал наводно на навивачката група КОМИТИ по повод 30 години од постоењето на ... Read More »

Златен медал за “Комити Запад“

shic

Едни од најзаслужните за шампионската круна и развој на РК Вардар нивните верни  навивачи Комити Запад добија  златото од Келн. Бизнисменот Орце  Камчев кој беше дел од делегацијата  на завршниот турнир Ф-4 од Лигата на шампионите, доби златен медал од ЕХФ реши истиот да го даде на оние кои го заслужија. Вчера на прославата во Спортскиот центар „Јане Сандански“ во ... Read More »

(ВИДЕО) Обраќањето на Самсоненко и одличното навивање на Комити

koko

Вчера во салата “Јане Сандански“ се доделија медалите и пехарот за Шампионот во Супер лигата РК Вардар. Покрај тоа во солидно полната сала беа прикажани сите четити пехари освоени оваа сезона од црвено-црните. Во продолжение видео од обраќањето на сопственикот г-н Самсоненко и прекрасното невивање на Комити Запад кои повторно грмеа на нивната трибина. Навивачите беа во одлична бројка, покажаа ... Read More »

Комити: Сите утре на наша трибина

16996686_1740951299549253_875974120_n-660x330

Утре Вардар ќе го добие и пехарот од домашниот шампионат. “Комитите” ги повикуваат своите навивачи утре да дојдат на својата трибина и сите заедно да навиваат. Ви го пренесуваме целото соопштение: И покрај игнорантскиот однос на управата на РК ВАРДАР кон нас, играчите и стручниот штаб ја заслужуваат нашата благодарност за големиот успех и ЕВРОПСКИОТ ПЕХАР !! Затоа, утре, СИТЕ ... Read More »

Скопските улици преполни, Комити повикаа: Сите кон плоштад

16996686_1740951299549253_875974120_n-660x330

Скопските улици се полни, тие пулсираат во црвено-црна боја во целост. Навивачите на Вардар верните Комити на својата официјална страна пишаа: ЕВРОПА НА КОЛЕНАААААААА БЛАГОДАРИМЕ МОМЦИ ЗА НАЈУБАВИОТ ПОКЛОН !! НИЕ СМЕ ГОРДИ НА ВАС, МАКЕДОНИЈА Е ГОРДА !!! ХЕРОИ !!! ВРЕМЕ Е ЗА СЛАВЕЊЕ !!! СИТЕ НА ПЛОШТАД !!! Read More »