Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > Комити (page 60)

Комити

Реакција на навивачката група Комити

url

  Деновиве меѓу македонските телевизиски гледачи мошне актуелна е турската серија „Збогум Румелија“, емитувана на телевизискиот канал „Сител“ во вечерните часови. Станува збор за тенденциозен телевизиски проект, со историска пропагандна позадина, којашто го опфаќа периодот пред крајот на Османлиското ропство во Македонија, а кој, во голем дел, е реализиран на територијата на нашата држава, со дозвола и во соработка со ... Read More »

Комити соопштение:

10561832_788483401205947_5773001135398312516_n

Дојде и натпревар од Лигата на Шампиони а за него нели сите сме Комити. Затоа без многу објаснување, се е јасно. Натпреварот почнува во 19.00ч, а собирот е два часа порано на Мајчин Дом. Картите за оние со членска се 100 денари, а за оние без членска 350 денари. НАПРЕД ВАРДАР ВО СРЦЕ ТЕ НОСАМ !!! Read More »

(РЕТРО ВИДЕО) Вардар-Црвена Звезда 1984/85

Универзалци

Прекрасно видео од сезенота 1984/85 од натпреварот во Скопје помеѓу ФК Вардар и Црвена Звезда. Одлична шанса да се види амбиентот на преполниот стадион како дишеа Скопјани и Македонија во пулсот на Црвено-Црните бои. Вардар убедлив над противникот од престолнината на тогашната СФРЈ.Вредно да се помене е дека во време на одигрување на мечот Звезда е актуелен Првак на Југославија. ... Read More »

(ВИДЕО) Комити грмеа Прибак мајсторее !!!

Немања

Комити верната Вардарова сенка по крајот на дуелот со тимот од Србија РК Војводина во рамките на СЕХА-Лигата по добро познатиот обичај ги поздравија Вардарци. Но овој пат во фокусот беше Немања Прибак за кој навивачите на РК Вардар Комити во текот на мечот извадија кореографија со прашање кој е луд да се одкаже од човекот со толкава храброст во ... Read More »

Комити на мечот Вардар-Војводина

kom 33

Комити по зимската пауза за кратко време имаат втор меч и тоа во рамките на СЕХА-Лигата овој пат со РК Војводина од Србија.Тие повикуваат на максимална присутност и велат : – На првиот натпревар оваа полусезона извадивме добра бројка за работен ден, па така и за овој натпревар треба да се појавиме во истата бројка од средата, а зошто да не ... Read More »

Комитите денес почнаа со продажба на новите членски карти

10857964_761158967271724_7420661173284657580_n

Најверните навивачи на  Вардар популарните Комити од денес почнаа со продажба на нови членски карти за своите навивачи кој редовно ги пратат натпреварите на Вардар. По една симболична цена од 25о денари,раководството на навивачката група им овозможува за многу ниска цена да го следат својот миленик како во домашната фудбалска лига,така и во ракометната лига на шампиони. Овој потег на ... Read More »

Комити членски 2015 за само 250 денари

CLEN

Комити издадоа  соопштение за Членски Карти за пролетниот дел од сезоната 2014/15 година, ви го пренесуваме соопштението во целост. Навивачката група Комити Запад ги известува своите членови дека во текот на зимската пауза воведува членски карти за втората полусезона 2014/2015. Воведувањето на членски карти ќе ја подобри координацијата во групата, а воедно и ќе ги намали трошоците на самите членови на групата. Членската ... Read More »

Биди и ти, дел од Комити !!!

hhh

Фк Вардар е клуб со традиција, клуб со историја, градски клуб, македонски клуб. Вардар е Македонска екипа која собрала највеќе публика, екипа која како ниедна друга ги обединила Македонците од секој град, екипа која низ својата историја доживеа многу падови и победи, екипа која е победник дури и кога не е прво место. Комити се формирани 1987, Комити се традиција, ... Read More »

(ВИДЕО) Вујо и Комити во кале

oooooooo

Видео од една емотивна вечер за нас последниот меч во кале пред преселбата во С.Ц Јане Сандански. Емотивна средба повторно великанот во Кале , ден за запомнување меч СЕХА лига затворање на легендарното Кале и повторна средба на Комити со Вујо, вечер полна со емоции…   Read More »