Thursday ,11 August 2022
Последни:
Home > Комити (page 60)

Комити

Многу “боли“ кога ги нема Комити на својата трибина

vardarfans-visla

Стана како  незаменлива  навика да ги гледаме Комити на натпреварите на кои настапуваат ракометарите на Вардар. Неможеше да се замисли секоја битка на екипата без своите најверни Комити, кои се незаменлив дел од тимот и посебен белег во историјата на клубот. Вчера се чуствував како да не сум на натпревар на кој игра Вардар. Без гласот и песната од црвено-црната ... Read More »

КОМИТИ: Реакција на поклопувањето на термините и одлуката да се влегува на ракомет само до 17часот

yyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Фудбалската мафија во коалиција со квази Вардарците! Во обид за создавање на раздор во Комитското ткиво повторно се здружија ‘опонентите’. Тажно звучи но за жал е вистинито, ФФМ прават коалиција со оние кои треба да ги бранат интересите на Вардар, против интересите на Вардар! ФФМ против Ракометот, но можеби е подобро да се членуваат по име и презиме гробарите на ... Read More »

Информација од РК Вардар за навивачите: Ако дојдете покасно од 17 часот нема влез на мечот со П.Сегед

vardarfans 7777777777777777777777

Ракометниот клуб Вардар издаде сооштение на нивната официјална веб страница за навивачите. Во истото се појаснети поединостите за влез на натпревот со ПИК Сегед во недела. Единствено што е помалку зачудувачки  е дека ќе мора за да се влезе да се пристигне на влезот за навивачи во периодот 16-17 часот што помалку е чудно ако се земе во предвид дека фудбалскиот меч ... Read More »

(ВИДЕО)Комити на суперкупот: Незнам што е ова што ми се случува…

vardrafans- komiti

По непристиојниот однос на управата и неможноста да присуствуваат на мечот од ПМФЛ со ФК Турново навивачите на црвено – црните верните Комити направија мобилизација за мечот од Супер-купот со градските ривали ФК Работнички . На овој меч тие беа сместени на јужната трибина заради одлуката на ФФМ да не биде отворена западната. На југ беше вистинска журка за најверните ... Read More »

Комити соопштение за двојната викенд програма

vardarfans komiti

Можеби надвор со купени влезни билети останаа неколку десетици, стотина момци дојдени да го поддржат саканиот клуб да дојде до првиот трофеј сезонава, можеби беа спречени уште исто толку пред билетарите да купат билет, можеби гробарите од ФФМ триеа раце од можноста сочните за нив идеи за немири да се остварат, но не успеаа, Комити беа на висината на задачата! ... Read More »

Извини Работнички, Скопје навива за Вардар!

vardarfans-vardar

Со оваа позната парола, ве повикуваме денеска од 20 часот да ја наполните Арената Филип II, и сите заедно да се радуваме на прва титула оваа сезона. Како што знаеме, на патот ни ”стои” градскиот ривал, екипата на Работнички. Сите знаеме кој е Работнички, дуелите помегу овие два тима секогаш носеле мали искри на теренот, но нa трибините никогаш… Сите ... Read More »

Најди начин, дојди за Вардар!

Komiti-Skopje-2

Утре на програмата е пресметката од фудбалскиот Супер куп на Македонија, во кој ќе се сретнат освојувачот на титулата во ПМФЛ – Вардар, и освојувачот во купот на РМ – Работнички. Овој натпревар ќе се одигра на ден 23.09 (утре) со почеток во 20 часот на Националната Арена Филип II. Дојдете сите да го поддржиме нашиот црвено – црн тим ... Read More »

КОМИТИ Соoпштение: Одлуката падна на Јужна ќе го бодриме Вардар во Супер-купот

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Одлуката падна, Ве повикуваме за Суперкупот на 23-ти Септември масовно да купувате билети за Јужната трибина блок 1 (најзападниот дел). Спротивно на сите очекувања и фантазии на дел од Управата и ФФМ, однесувајте се достоинствено, Да ја покажеме нашата љубов кон Вардар наместо гневот кон поединци од Управата, да создадеме фестивалска атмосфера како што само ние знаеме и умееме. Да ... Read More »

Комити,Момци, најискулирано проследете ја веста за Затварање на Западната трибина за мечот Вардар-Работнички на 23-ти…

vardarfans kz

Момци, најискулирано проследете ја веста за Затварање на Западната трибина за мечот Вардар-Работнички на 23-ти…Исто веста дека нашата управа се оградува од присуството наше на стадион… Не грижете се, ова не може да биде никаква вест, а знаете ли зошто? Затоа што не постои Вардарец кој сеуште не знае дека Западната трибина не е само трибина, Западот е идеологија, историја, ... Read More »

(ФОТО) Комити почнаа со мобилизација за Супер-купот со Работнички на 23 Септември

vardarfans kz

Комити почнаа со мобилизација за мечот кој носи шанса за прв трофеј сезонава ,а тоа е Супер-купот закажан за на 23 месецов (среда) на Арената Филип втори. Противник на црвено- црните е тимот на ФК Работнички ,а овој дуел се игра под рефлектори со почеток во 20-00 часот. Некоја нова енергија е евидентна по последното соопштение на Комити по неделниот ... Read More »