Sunday ,12 July 2020
Последни:

У-18

Азер Омерагиќ е најдобар стрелец во кадетската Супер лига

1421

Сезоната во младинските лиги не го дочека својот крај, а кадетите на ФК Вардар после 16 одиграни кола беа на првото место на табелата со 35 освоени бодови, или три повеќе од екипата на Шкендија. Нашите млади надежи имаа скор од 11 победи, 2 нерешени резултати и 3 порази. Го имавме и најдобриот напад во лигата со 41 постигнат гол, ... Read More »

Преглед на некомплетната сезона во кадетската лига, вардарци беа на првото место

1130

Натпреварувачката сезона 2019/20 во младинските фудбалски лиги не го дочека својот крај. Поради пандемијата со корона вирусот, од ФФМ најпрво ги прекинаа младинските лиги, а потоа и целосно ги поништија, односно оваа сезона нема да има шампиони во младинските категории. Кадетите на ФК Вардар кои лошо ја започнаа сезоната, како одминувааа натпреварите играа се подобро, па после 16 одиграни кола ... Read More »

Најдобрите голгетери за сезоната 2013/14, во четирите младински фудбалски категории

vardarfans-najdobri-strelci-660x330

Во следниов наш текст можете да ги прочитате најдобрите три вардарови стрелци, во сезоната 2013/14, во сите четири младински фудбалски лиги. Помлади пионери: 1. Александар Трајчевски  8 2. Јасир Беќири  7 3. Виктор Димков  6 Пионери: 1. Кристијан Апостоловски  11 2. Благоја Мирчевски  9 3. Ѓорѓи Малов  6 Кадети: 1. Енсар Сулемани  9 2. Јане Стојанов и Игор Стојковски по ... Read More »

Ѓорѓиевски, Маркоски, Даци и Аломеровиќ ја одбележаа сезоната 2014/15, според бројот на постигнати голови

11081839_805538002872010_1615484329_n-660x330

На ред е натпреварувачката сезона 2014/15 и играчите од вардаровите генерации кои беа најдобри стрелци во своите категории. Сезоната ја одбележа Марко Ѓорѓиевски кој успеа да постигне најмногу голови во сите четири младински лиги во таа сезона. Поранешниот голгетер на Вардар, кој оваа сезона е дел од екипата на Вождовац, во српската лига, во сезоната 2014/15 постигна 31 гол или ... Read More »

Играчите кои постигнаа најмногу голови за младинските фудбалски екипи на Вардар, во сезоната 2015/16

vardarfans-17-660x330

Во следниов текст ќе ги објавиме играчите кои постигнаа најмногу голови, а беа дел од младинските фудбалски екипи, во натпреварувачката сезона 2015/16. Помлади пионери: 1. Ибраим Ариф  21 2. Виктор Петкоски  14 3. Давид Астарџиев  8 Пионери: 1. Марко Ѓорѓиевски  15 2. Јакуп Бериша  9 3. Саит Битиќи 8 Кадети: 1. Дејан Маркоски  8 2. Александар Трајчевски  7 3. Дамјан ... Read More »

Димоски, Битиќи, Трајчевски и Даци, најдобри вардарови стрелци во сезоната 2016/17

14590359_1093080044144692_8611158756016331245_n

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме најдобрите стрелци во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2016/17. Помлади пионери: 1. Бојдан Димоски  9 2. Ибраим Ариф и Марио Илиевски по 8 3. Давид Ристовски и Малик Хасановиќ по 4 Пионери: 1. Саит Битиќи  8 2. Јакуп Бериша и Фитор Реџепи по 6 3. Адем Али 5 Кадети: 1. Александар Трајчевски  ... Read More »

Натпреварувачка сезона 2017/18: Најдобрите голгетери во младинските фудбалски лиги

vardarfans-najoobri-strelci

Продолжуваме да ги изнесува најдобрите три вардароци стрелци, во младинските фудбалски лиги. На ред е натпреварувачката 2017/18 сезона. Помлади пионери: 1. Азер Омерагиќ  14 2. Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Фисник Салиу по 9 3. Антонио Мирков, Атом Фазлиу и Анатолиј Петејчук по 8 Пионери: 1. Ветон Туша  12 2. Леонид Игнатов  9 3. Филип Андоновски, Џемал Ибиши, Давид Ристовски и Малик ... Read More »

Кои играчи беа најдобри стрелци во младинските фудбалски лиги, за минатата натпреварувачка 2018/19 сезона

430

Во следниов наш текст ќе ви ги изнесеме најдобрите три стрелци, во сите четири генерации на ФК Вардар кои се дел од младинските лиги, а се однесуваат на натпреварувачката сезона 2018/19. Помладите пионери, или генерацијата 2003, која беше единствената која успеа да освои двојна круна, минатата сезона го имаше расположениот Георг Стојановски кој заврши како прв најдобар стрелец во Вардар. ... Read More »

Стрелците на сите 41 погодок за вардаровите кадети, после 16 одиграни кола во лигата

74454334_145137973469515_4137915245521797120_n

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар после 16 одиграни кола се наоѓаат на лидерското место во Лигата. Избраниците на Филип Ивановски имаат 35 бодови, додека втора е екипата на Шкендија со 32 бода. Вардарци можат да се пофалат дека го имаат и најдобриот напад во лигата, со вкупно 41 постигнат гол, а најдобар стрелец на тимот е Азер Омерагиќ. Ова се ... Read More »

Вардаровите голгетери во младинските лиги, кои постигнале повеќе од два гола на еден дуел

32745629_2069159086637925_3321287889190387712_o

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме играчите кои успеваа сезонава да постигнат три или повеќе голови, на еден натгпревар во младинските лиги. Кај помладите пионери, само двајца играчи можат да се пофалат дека на еден меч имале постигнато повеќе од два гола. Се работи за Бесар Гуџуфи, кој инаку е рекордер по бројот на постигнати голови на еден дуел. ... Read More »