Sunday ,21 July 2019
Последни:

У-18

Кадетите на ФК Вардар отвараат против Ц.Ѕвезда, на турнирот „фудбалски пријатели“

465

Како што објавививме претходно, кадетите на фудбалскиот клуб Вардар, или генерацијата родени 2002 година, во периодот  25-28. јули ќе настапат на силниот меѓународен турнир “Фудбалски пријатели“, кој ќе се одигра во градот Фоча ( БИХ). Учество на турнирот ќе земат вкупно десет екипи. Вардар е дел од групата Б, во која ќе бидат и екипите на Локомотив Москва ( Русија) ... Read More »

(Фотогалерија) Деспотовски ги построи кадетите и младинците, црвено-црните започнаа со подготовки за новата сезона

66387401_2304694952910671_3637886910879236096_n-1

Кадетите и младинците на ФК Вардар стартуваа со подготовки за новата натпреварувачка сезона. Новиот предводник на генерациите родени 2001 и 2002 година, Филип Деспотовски, утрово на теренот на Академијата го одржа својот втор тренинг со двете вардарови генерации. Нашиот медиум беше присутен на утринскиот тренинг, и ви донесува фотографии од истиот. Read More »

Деспотовски е нов предводник на кадетите и младинците на ФК Вардар, познати тренерите кои ќе ги водат младинските екипи во новата сезона

vardarfans-akademija

Од денес со тренинзи стартуваа и младинските екипи во Академијата на ФК Вардар. Први кои означија старт на подготовките, беа пионерите (2003), кадетите (2002) и младинците (2001 година). Има и некои тренерски промени кај оделни генерации на Вардар. Филип Деспотовски ја доби довербата во новата сезона да ги предводи кадетите и младинците на ФК Вардар. Човекот кој минатата сезона дебитираше ... Read More »

Шест играчи од ФК Вардар повикани за тренинг кампот на репрезентацијата до 18 години

277

Репрезентацијата до 18 години (фудбалери родени 2002 година) во периодот од 14. јуни до 20. јуни, 2019 г. ќе има тренинг камп во Дојран. Во рамки на тренинг кампот стручниот штаб на чело со селекторот Шкумбин Арслани има предвидено по тренинзи и контролни натпревари кои ќе се одржат на тренинг центарот на СЦ Истатов – Нов Дојран. Двата контролни натпревари ... Read More »

Неуспешна сезона за кадетите на ФК Вардар кои завршија на шесттото место

610

Кадетите на ФК Вардар ја финишираа сезоната на 6.место во кадетската-супер лига, што беше најлош пласман за вардаровите екипи оваа сезона. Златко Таневски започна, додека Горан Петрески заврши со оваа генерација на играчи родени 2001 година. На 27 одиграни натпревари имавме само 8 победи, 5 нерешени и 14 порази. Имавме и негативна гол разлика од 35 постигнати и 42 голови ... Read More »

Кадетите на ФК Вардар завршија со настапи на турнирот „Куп на пријателство“

vardarfans-turnir

Кадетите на ФК Вардар за жал го завршија настапот на регионалниот турнир “Куп на Пријателство 2019“. Црвено-црните завршија на последното место во групата и на тој начин го завршија настапот на турнирот во Златибор. Денес екипата на Олимпија Љубљана иако беше поразена минимално (1:0) од екипата на Динамо Загреб, тие се тимот кој како второпласирани ќе се пласираат во 1/4 ... Read More »

Сашо Милошевски: Успешна сезона за Академијата на ФК Вардар, во која успеавме да промовираме играчи за првиот тим, како и млади надежни тренери

vardarfans-naslovna

После пауза од една година, академијата на ФК Вардар е на добар пат повторно да биде прогласена за најдобра во Македонија. Постигнатите резултати и освоените трофеи ја ставаат младинската школа на Вардар како најголем фаворит за ова признание од фудбалската федерација на Македонија. Еден од најзаслужните за континуираните успеси на Академијата е човекот кој веќе шестта година ја извршува функцијата, координатор во ... Read More »

(ВИДЕО) Кадетите на Вардар и Олимпија одиграа со нерешен резултат, на турнирот во Златибор

vardarfans-turnir

Кадетите на ФК Вардар го одиграа и вториот натпревар на турнирот во Златибор. Избраниците на Горан Петрески одиграа нерешени 1:1 со екипата на Олимпија Љубљана. Вардар: Китановски, Петејчук, Манасиевски, Крстевски, Радуловиќ-Величковиќ, Речица, Ристовски, Трајановски, Игнатов, Мирков, Омерагиќ. Вардар успеа прв да го отвори резултатот со голот на Азер Омерагиќ во 14 минута, после одлична акција со Дамјан Трајановски, за водство ... Read More »

Динамо Загреб подобар од Вардар, кадетите со пораз го стартуваа турнирот во Златибор

vardarfans-kadeti-660x330

Кадетите на ФК Вардар со пораз го стартуваа меѓународниот „Куп на пријателство 2019“ кој се одржува во Златибор. На воведниот меч избраниците на Чунга Лунга доживеа пораз од тимот на Динамо Загреб, со резултат 2:0. Вардар: Китановски, Радуловиќ – Величковиќ, Манасиевски (c), Крстевски, Мицевски, Петејчук, Речица, Ристовски, Игнатов, Спировски, Омерагиќ.  Во првото полувреме видовме еден гол, истиот беше дело на ... Read More »

Вардар – Динамо Загреб директно на Спорт Клуб 2, кадетите на ФК Вардар стартуваат со настапи на турнирот во Златибор

vardarfans-kadeti

Денес кадетите на ФК Вардар стартуваат со настап на турнирот  „Европски клупски куп на пријателство 2019“ кој се игра во Златибор. Прв противник на црвено-црните ќе биде екипата на Динамо Загреб. Како што напоменавме турнирот ќе биде пренесуван на каналите на Спорт Клуб, а директен пренос од мечот на Вардар можете да проследите на Спорт Клуб 2. Дуелот стартува од 17:00 ... Read More »