Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Претстојниве денови, младинските екипи на ФК Вардар ги играат натпреварите од 1/8 финалето на Купот
Претстојниве денови, младинските екипи на ФК Вардар ги играат натпреварите од 1/8 финалето на Купот

Претстојниве денови, младинските екипи на ФК Вардар ги играат натпреварите од 1/8 финалето на Купот

Претстојниве денови, нашите екипи ги очекуваат натпреварите од 1/8 финалето во Купот на Р.Македонија, против екипата на Брера Струмица.

Во среда (29.11) кадетите и младинците ќе гостуваат во Струмица, натпревари кои ќе се одиграат на општинското фудбалско игралиште со почеток од 11:00 и 13:00 часот.

Во истите саатници, но во четврток (30.11), пионерските екипи се домаќини на Брера, на теренот во населбата Аеродром.

Екипите кои ќе излезат како победници на овие натпревари ќе обезбедат пласман во 1/-4 финалето на Купот.