Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Црвено-црните утре домаќини на Струга Трим Лум
Црвено-црните утре домаќини на Струга Трим Лум

Црвено-црните утре домаќини на Струга Трим Лум

Утре, среда 29 ноември на програмата во првата фудбалска лига е вонредното, 16 коло. Во оваа рунда црвено-црните избраници на Васоски ќе бидат домини.

ФК  Вардар ќе го пречека актуелниот шампион на Македонија, тимот на  Струга Трим Лум. Натпрварот ќе се игр на теренот при тренинг центар “Петар Милошевски” -ФФМ во  Скопје. Дуелот ќе започне во 13:00 часот и од него ќе има директен пренос на  Спорт Клуб 3.