Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар не се шегува: Го потпиша и Кебел Сусо за уште посилен тим!
Вардар не се шегува:  Го потпиша и Кебел Сусо за уште посилен тим!

Вардар не се шегува: Го потпиша и Кебел Сусо за уште посилен тим!

Раководството на ФК Вардар прави големи работи, па така во еден ден промовираше две интернационални засилувања кои треба да го подигнат квалитетот на екипата. Нов играч на Вардар е Кеба Кебел Сусо, офанзивец, кој може добро да одговори како најистурен напаѓач или како крилен фудбалер.

Кеба Кебел Сусо е нов играч на ФК Вардар. 26 годишниот напаѓач од Гамбија ни доаѓа од екипата на Јадран Декани од Словенија каде постигна 7 голови на 12 натпревари, а во досегашниот тек на кариерата настапувал и за екипите на Атард и Викторија Хотспурс на Малта.
.
Инаку,  Кеба Кебел Сусо вчера одигра 10-сетина минути против ФК Саса и постигна два гола.
.
Добредојде во црвено црното семејство Кеба!