Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар се засили со интернационалец од Хрватска
ФК Вардар се засили со интернационалец од Хрватска

ФК Вардар се засили со интернационалец од Хрватска

ФК Вардар на својата официјална страница го претстави новото засилување во пресрет на пролетниот дел од сезоната во ПМФЛ:

25 годишниот интернационалец од Хрватска Михаел Бришки е нов играч на ФК Вардар. Игра на позициите дефанизивен играч за врска и централен дефанизивен играч, потекнува од младинската академија на Динамо Загреб со која настапувал во младинската Лига на шампиони, а во својата кариера настапувал и за екипите на Табор Сежана (Словенија), Сесвете (Хрватска), а во нашите редови доаѓа од екипата на Санџулијано од италијанската Серија Д каде изминатата полусезона настапи на 21 натпревар. Бришки има настапувано за репрезентација на Хрватска во селекциите до 17 и 19 години.

Добредојде во црвено црното семејство Михаел