Saturday ,10 April 2021
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски

Author Archives: Звонко Ивановски

Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски дуели со Албарса и Форца

19

Избраниците на Миле Крстев, генерациите 2008 и 2009 на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари. Најпрво вчера на теренот на Академијата, генерацијата 2008 одигра контролен дуел со екипата на Албарса. Натпреварот им припадна на нашите млади надежи кои забележаа триумф. Попладнево свој контролен натпревар имаше и генерацијата 2009 на Вардар која за противник го имаше тимот на Форца. На овој дуел ... Read More »

Висок пораз за вардаровите пионери на гостувањето кај Ренова

naslovna

Пионерите на ФК Вардар одиграа лош натпревар на гостувањето кај екипата на Ренова. Нашиот состав беше убедливо поразен со резултат 5:1. Тренерот Стефановски започна со следниве 11-сетмина: Ангелов, Ивановски, Каровски, Љушев (К), Попов, Анчевски, Ибраим, Стојановски, Ричков, Перковски и Стоимов. Лош ден имаа вардаровите пионери кои примија пет гола од екипата на Ренова. Повеќе од погодоците, екипата на Ренова ги постигна ... Read More »

Висок триумф против Ренова, помладите пионери на ФК Вардар остануваат лидери

3

Помладите пионери на ФК Вардар забележаа победа на натпревар од 13.првенствено коло. Денес нашите млади надежи гостуваа кај екипата на Ренова, која ја совладаа убедливо со резултат 0:5. Ова беше вкупно 11-триумф сезонава за оваа генерација. Тренерот Стефановски започна со следниве 11-сетмина: Филевски, Стојилевски, Серафимов, Кулуковски, Јовановски, Величковски (К), Цветков, Курти, Алији, Кузмановски, Таневски. Вардар денес беше подобриот тим и ... Read More »

Вардар е домаќин на Струга, црвено-црните по нов триумф во Супер лигата

167607764_129415192525737_2846450641365761584_n

Во текот на утрешниот ден, ракометниот тим на Вардар ги продолжува настапите во плеј-офот од Супер лигата. Црвено-црните во С.Ц. Јане Сандански ја пречекуваат екипата на Струга. Натпреварот ќе се одигра со почеток од 13:00 часот. За судии се делегирани Виктор Начевски (Скопје) и Даниело Божиновски ( Битола), додека делегат ќе биде Ацо Николовски од Скопје. После четири одиграни кола, ... Read More »

Секоја чест, MOZZART, му додели ваучер на ФК Вардар од 1.000.000 денари

170979628_3608794489231162_287668296589911525_n

Секоја чест за спортската компанија, MOZZART, која во најтешките времиња донираше 1.000.000 денари за фудбалскиот клуб Вардар. Денес  MOZZART, ги посети на тренинг играчите на ФК Вардар и им го додели ваучерот. Уште еднаш големо БРАВО за оваа спортска компанија, која му излезе во пресрет на најтрофејниот клуб во Македонија. Тимска игра за спас на Вардар – MOZZART донираше 1.000.000 денари после ... Read More »

Чупиќ се прости од ЛШ со Вардар, освои две Европски титули и постигна 295 голови

cupik

Вардар ги заврши настапите во Лигата на Шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Иван Чупиќ го одигра последниот натпревар во црвено-црниот дрес, што се однесува до натпреварите во ЛШ. Натпреварот против Веспрем беше последен за Чупиќ во ЛШ, вкупно пет сезони помина хрватскиот репрезентативец во Вардар, период во кој освои две Европски титули, постигнувајќи 295 голови. Голем мотиватор, со голема љубов ... Read More »

(ВИДЕО) ЕХФ претстави уште една легенда во ЛШ, Дибиров е „иконата“ на Вардар

dibirov

EХФ започна со претставување на легендите кои се дел од Лигата на Шампионите. Еден од нив е и Тимур Дибиров, кој настапува за нашиот Вардар. Дибиров ја игра својата 17-сета сезона во ЛШ, постигнувајќи 952 голови, додека во црвено-црниот дрес има 580 погодоци како и две Европски круни. Погледнете во видео записот со Дибиров, на линкот, ТУКА. Read More »

Алушовски и Гаџа: Веспрем беа подобри и на двата натпревари

vardar1961-motor-seha-19-03-2021-250451

Вардар со уште еден висок пораз од екипата на Веспрем ги заврши настапите во Лигата на Шампионите. На реваншот во Унгарија, вардарци загубија со резултат 39:30 и на тој начин се простија од настапите во најголемото ракометно натпреварување за оваа сезона. После завршување на натпреварот своите изјави ги дадоа Алушовски и Гаџа, кои му честитаа на противникот за пласманот во ... Read More »

Вардар ги заврши настапите во ЛШ, пораз и на реваншот во Веспрем

168023605_129464392520817_6731103509191507212_n

Вардар ги заврши настапите во Лигата на Шампионите за оваа натпреварувачка сезона. Вардар го загуби и реванш натпреварот во Веспрем, откако домаќинот беше подобар со резултат 39:30. Високата предност на Веспрем од првиот натпревар им овозможи полесен пристап на овој реванш дуел. Во најголем дел од првото поувреме, домашниот тим имаше предност, која во последната минута од првото полувреме достигна ... Read More »

Се одигра и 4.коло во ракометната Супер лига, Вардар остана лидер

165752638_127380196062570_3654302802651336582_n-1

Со денешниот натпревар меѓу екипите на Струга и Еурофарм Пелистер 2, се комплетираше 4.коло во плеј-офот на ракометната Супер лига. Поради настапите во ЛШ, своето коло, многу порано го одигра Вардар, кој забележа убедлива победа на гостувањето кај екипата на Бутел. Победа во ова коло оствари и тимот на Еурофарм Пелистер, додека Металург претрпе и втор пораз, овој пат на ... Read More »