Saturday ,21 April 2018
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 20)

Author Archives: Звонко Ивановски

(ВИДЕО) Циндриќ во изборот за најдобри пет голови, во последното коло од регуларниот дел на СЕХА

vardarfans-cindric

Вардар убедливо на првото место го заврши регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата, откако се одигра и последното 18 коло. СЕХА направи избор на најубавите пет голови во последното коло, а во него се најде и ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ кој беше најефикасен на дуелот со Војводина, а еден од головите најде место во ТОП-5 најдобри погодоци. Погледнете го ... Read More »

Десет ракометарки од Вардар, се најдоа во составите на своите репрезентации за денешните квалификациски мечеви, за пласман на ЕП

vardarfans-reprezentacija

Денес на програмата се ракометни натпревари, во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство кое оваа година ќе се одигра во Франција . Активни ќе бидат и неколку ракометарки на Вардар, кои со своите репрезентации бркаат пласман на една од првите две позиции кои носат учество на ЕП. Во рамките на групата 3, Македонија која е предводена од Симе ... Read More »

Младинците и пионерите на РК Вардар се многу блиску до пласман на Ф4, пионерките водат голема борба, додека младинките на Вардар Јуниор во рамноправна борба со Металург, за новиот шампион во женската младинска лига

ll2-1

Младинските екипи на ракометниот клуб Вардар се борат за пласман на завршниот турнир во својата возрасна генерација. Пионерите на РК Вардар кои се предводени од Андријана Будимир се  на чекор до пласман на завршниот турнир, на кој ќе играат само првопласираните екипи од сите четири групи. Моментално во рамките на групата 1, вардаровите пионери се наоѓаат на првата позиција која ... Read More »

Првото пролетно коло успешно за вардаровите екипи во детската лига

29340483_10211647068554454_646408095764840448_n

Изминатиов викенд се одигра првото пролетно коло и во детската фудбалска лига, а вардаровите генерации одиграа вкупно 12 натпревари, на кои беа постигнати 9 победи, еден нерешен резултат и два порази. Најубедливиот триумф во првото пролетно коло го имаше екипата на Вардар (1) од генерација родени “20о5“ година кои славеа во дуелот со Викторија, убедливо со резултат 22:0. Нивниот братски ... Read More »

Познати саатниците на завршниот турнир во СЕХА-лигата, Вардар и Брест Мешков во вечерен термин од 20:15 часот

vardarfans-termini

СЕХА Гаспром лигата ги одреди саатниците за полуфиналните мечеви на завршниот турнир во ова натпеварување. Познато е дека Вардар во полуфиналето ќе игра против екипата  на Брест Мешков, а овој дуел ќе се одигра на 13-ти април ( петок) во вечерен термин од 20:15 часот. Претходно во првото полуфинале ќе се сретнат екипите на ППД Загреб и Целје П.Л, натпревар ... Read More »

Далибор Костовски: Нема да застанеме тука, сакаме со двојна круна и без пораз да ја завршиме најуспешната сезона на оваа вардарова генерација

vardarfans-naslovna

Помладите пионери на ФК Вардар со три бодови се вратија од гостувањето во Прилеп, совладувајќи ја минимално екипата на Победа со резултат 0:1. Ова беше вкупно 15 победа во првенството за оваа вардарова генерација, која има само еден нерешен резултат и се уште е без пораз во текот на оваа сезона. Играч на одлука беше напаѓачот на црвено-црните, Азер Омерагиќ ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за вардаровите генерации, во рамките на 16 коло во кое за противник ја имавме Победа од Прилеп

q-660x330

Изминатиов викенд се одигра 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Победа од Прилеп беше противвик за генерациите на Вардар, дуели на кој забележавме две победи и два нерешени резултати. Помладите пионери стигнаа до рекордната 15 победа, со која се осамени на врвот на табелата во оваа возрасна генерација. Азер Омерагиќ беше играчот на одлука, кој го скрши отпорот ... Read More »

(ВИДЕО) Сите победници во изминатите шест сезони на СЕХА, кој ќе триумфира во седмата

vardarfans-rk-vardar

Кој ќе биде победник на завршниот турнир во седмата сезона на СЕХА-лигата, прашање на кое одговор ќе добиеме на 15-ти април. СЕХА направи видео со сите победници во претходните шест сезони во ова натпреварување. Вардар победи во првата, третата и шесттата сезона на СЕХА, во втората триумфираше Загреб, додека во четвртата и петтата сезона како победник излезе екипата на Веспрем. ... Read More »

Марио Илиевски: Со овој триумф покажавме дека не е завршена борбата за титулата во првенството

vardarfans-ilievski

Кадетите на фудбалскиот клуб Вардар стигнаа до првиот пролетен триумф во првенството. Во саботата на теренот во населбата Јане Сандански, избраниците на Влатко Колев убедливо ја совладаа екипата на Победа од Прилеп. Конечниот резултат гласеше 5:0, а два од головите постигна Марио Илиевски, кој за нашиот сајт истакна дека со овие три бодови продолжува борбата за титулата во првенството. -Задоволни ... Read More »

Андреа Пенезиќ по трет пат во дресот на Вардар ќе се бори за признанието најдобар стрелец во Лигата на Шампионите

vardarfans-naslovna

Во моментов се наоѓаме на пауза во женската лига на шампионите, пред одигрување на четвртфинаните мечеви, на кои осум екипи ќе се борат за пласман на завршниот турнир во Будимпешта. Меѓу нив е и тимот на Вардар, кој во 1/4 за противник го доби Митјиланд, кој ќе биде последна пречка за нашите девојки до Ф4. Има уште еден интересен податок ... Read More »