Saturday ,21 April 2018
Последни:
Home > Author Archives: Звонко Ивановски (page 10)

Author Archives: Звонко Ивановски

Познат стартниот состав на ФК Вардар во дуелот со А.Пандев, повторно стартер е младиот Антовски

17169-sostavot-na-vardar-za-natprevarot-so-akademija-pandev

За неполни 15 минути започнува натпреварот од ПМФЛ во Турново, помеѓу екипите на Академија Пандев и Вардар. Тренерот Чеде Јаневски го објави составот за овој меч, а како стартер повторно се најде левиот бек, Филип Антовски. ФК Вардар: Гачевски, Тошевски, Грнчаров, Новак, Антовски, Битанг, Глигоров, Исени, Битанг, Попзлатанов, Блажевски, Максимов. Се надеваме на добра игра на нашиот шампион и триумф ... Read More »

(ВИДЕО) Лакрабер и Лекиќ со цепелин го најавија пресвртот во Данска

FC Midtjylland - HC Vardar Skope - Champions League 2015-2016

Вардарки со еден гол предност ќе го дочекаат реваншот во Скопје, откако славеа минимално (23:24) на гостувањето кај Митјиланд, во рамките на првиот четвртфинален меч од Лигата на Шампионите. Нашиот состав долго време имаше негатива, но со серија од неколку погодоци и пред се добра одбрана, кога домашниот тим не постигна гол цели 16 минути го најави пресвртот и на ... Read More »

Наум Ангелов најдобар голман, Георг Стојановски најдобар играч на турнирот “Колониа Куп“, на кој Вардар го освои првото место

vardarfans-naslovna

Вардаровата генерација родени “2004“ година освоија прво место на силниот меѓународен турнир “Колониа Куп“ кој во периодот од 3-6-ти април се одигра во Бургас. Избраниците на Игор Кралевски одиграа пет натпревари на целокупниот турнир и забележаа исто толку победи. Во големото финале ја победивме екипата на Спартак Плевен од Бугарија, со резултат 4:1. По одигрување на финалните натпревари се доделуваа ... Read More »

Александар Ѓорѓиески: Верувам во играчите и оптимист сум дека можеме да бидеме шампиони на Македонија

vardarfans-naslovna

Александар Ѓорѓиески ја игра својата трета сезона во дресот на Вардар, откако дојде од екипата на Еуромилк Скопје. Тој минатата две сезони настапуваше за пионерите на Вардар кои тогаш ги предводеше Сашо Тодоровски, додека оваа сезона има можност да настапува паралелно за кадетскиот и младинскиот состав на клубот. -Оваа сезона најпрво започнав да играм со кадетите на чело со тренерот ... Read More »

Четири ракометарки на Вардар и Дибирова номинирани во изборот за најдобриот тим во ЛШ

vardarfans-nominacii

Четири ракометарки на Вардар и тренерот Ирина Дибирова се номинирани во изборот на најдобриот тим во Лигата на Шампионите, за оваа натпреварувачка сезона. Амандин Лејно се најде во номинираните за најдобар голман во оваа натпреварувачка сезона. Андреа Пенезиќ ќе се бори да биде најдобриот лев бек, додека Александра Лакрабер и Драгана Цвијиќ се најдоа во изборот за најдобар десен бек, ... Read More »

Пенезиќ: Сега победивме, но треба тоа да се потврди и во Скопје

vardarfans-penezic

Вардарки со предност од еден гол ќе го дочекаат реваншот во Скопје против екипата на Митјиланд, откако вечерва славеа во Икаст со резултат 23:24. По првото полувреме имавме негатива од три голови, која беше највисока во текот на мечот, а истата позитива ја имаа и црвено-црните во последните минути. На крајот можеме да бидеме задоволни од постигнатиот резултат. Пенезиќ истакна ... Read More »

Јакимовски главен судија во Струмица, на мечот А.Пандев – Вардар

d5299e744119294b8156db2567b77945-620x330-620x330

Дејан Јакимовски од Скопје ја доби улогата на главен судија на утрешниот натпревар од 26 коло во ПМФЛ, во кое Вардар ќе гостува на екипата на Академија Пандев. Црвено-црните имаат позитивен биланс во мечевите со струмичани и ова ќе биде само нивни трет меѓусебе натпревар. Натпреварот во Струмица започнува од 16:00 часот. Read More »

Вечерва во Митјиланд започнува битката за пласман на нов завршен турнир во Будимпешта

FC Midtjylland - HC Vardar Skope - Champions League 2015-2016

Започнува битката за пласманот на завршниот турнир во Лигата на Шампионите за екипата на ЖРК Вардар. Вечерва избраничките на Дибирова и Парондо гостуваат во Данска, на екипата на Митјиланд во рамките на првиот четвртфинален меч од најголемото натпреварување. Вардар како првопласиран во својата група од главната рунда и Митјиланд кој заврши на четвртата позиција во новоформираните групи, ја сочинуваат една ... Read More »

Андрески и Ѓоргоски стартери за Македонија до 15 години во победата над селекцијата на Сараево и Источно Сараево

vardarfans-y-15

Македонската фудбалска репрезентација до 15 години утрово го одигра првиот натпревар на меморијалниот турнир “Јосип Каталински Шкија“ кој се одржува во Босна и Херцеговина. Избраниците на Златановски триумфираа во дуелот со селекцијата на Сараево и Источно Сараево, убедливо со резултат 4:1. Во стартниот состав на овој меч се најдоа и двајца играчи на вардаровата генерација родени “2003“ година. Се работи за ... Read More »

ФК ВАРДАР ГЕНЕР. “2004“ ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ “КОЛОНИА КУП“, ИЗБРАНИЦИТЕ НА КРАЛЕВСКИ СУПЕРИОРНИ ВО ФИНАЛЕТО И НА ЦЕЛОКУПНИОТ ТУРНИР

vardarfans-naslovna-3

На турнирот “Колониа Куп“ кој се играше во периодот од 3-6-ти април, првото место кај генерацијата родени “2004“ година го освои екипата на Вардар. Утрово нашите млади надежи славеа во големото финале против екипата на Спартак Плевен со резултат 4:1. Се очекуваше противникот од Бугарија да пружи посилен отпор, но избраниците на Кралевски одиграа перфектен натпревар, на кој доминираа во ... Read More »