Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Екипата на Брера Струмица е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 1/8 финалето на Купот
Екипата на Брера Струмица е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 1/8 финалето на Купот

Екипата на Брера Струмица е противник за младите екипи на ФК Вардар, во 1/8 финалето на Купот

Екипата на Брера Струмица ќе биде противник за  младински екипи на ФК Вардар во 1/8 финалето на Купот на Р.Македонија.

Со кадетите и младинците ќе гостуваме во Струмица, додека со пионерските екипи ќе бидеме домаќини.

Термините на одигрување натпревари се од 28-30.11. Ќе се одигра само еден натпревар, по што победникот ќе се пласира во следната елиминациска рунда од ова натпреварување.