Thursday ,20 June 2024
Последни:

Состав

ЖРК Вардар СЦЈС ги заврши настапите во Челинџ купот

vardarfans-zrk-vardar-scjs

Младите ракометарки од Вардар СЦЈС ги завршија настапите во европските натпреварувања. Тие денес на реванш натпреварот повторно беа поразени од екипата на Хорс. Јасно беше дека по големиот пораз на првиот дуел одигран во Шведска (33:20), дека мали се шансите на нашиот тим да помине во следната рунда. Денешниот меч го загубивме со резултат 20:26 Имавме добар старт на натпреварот ... Read More »

Жрк Вардар(втор тим) сезона 2016/2017

1. Нина Ладева 2. Љупка Белмезова 3. Маја Трпковска 4. Марија Прленда 5. Теодора Керамитчиева 6. Ангела Тодоровска 7. Клаудија Георгиевска 8. Сара Митова 9. Леонида Гичевска 10. Анастасија Николовска 11. Наташа Нолевска 12. Стефанија Мишевска 13. Ања Велкова 14. Ива Божиноска 15. Симона Стојановска 16. Сара Николовска 17. Николина Бојаџиска 18. Ана Станиќевска 19. Моника Георгиевска Тренер:Симе Симовски Помошен ... Read More »

Пионерки сезона 2016/2017

1. Ивана Станчева 2. Сара Миновска 3. Ангела Гроздановска 4. Андреа Седлоска 5. Јана Арсовска 6. Мирјана Петковска 7. Лилија Ивановска 8. Катерина Дамјановска 9. Стефанија Ѓорѓиевска 10. Јована Трајковска 11. Катерина Крстевска 12. Теодора Ѓошевска 13. Ангела Костовиќ 14. Јана Донева 15. Магдалена Наскоска 16. Ангела Цветановска 17. Марија Галевска 18. Ана Исабел Гонзалес 19. Ивана Џатовска 20. Лора ... Read More »