Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Состав Рк Вардар 2

Состав Рк Вардар 2

Тимур Дибиров убедливо најефикасен играч кај Вардар, на натпреварите во ЛШ

261084478_297855522348369_2377513246473032641_n

Екипата на РК Вардар 1961 пред продолжение на пролетниот дел од сезоната во Лигата на Шампионите, се наоѓа на претпоследното 7.место во групата со само 5 освоени бодови. Одлично ја стартувавме сезоната кога после три одиграни натпревари имавме две победи и еден нерешен резултат, но следеше лоша серија од седум последователни порази, кои не истуркаа до седмата позиција во групата ... Read More »