Thursday ,22 October 2020
Последни:

У-16

Одложен е стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги

120301687_3319157414797748_1903095621652306093_o

Одложен е стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. За претстојниов викенд беше предвиден старт на натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги, но истиот е одложен. Пионерските екипи утре требаше да го гостуваат во Куманово кај екипата на Еуроспорт, додека кадетите и младинците во недела требаше да бидат домаќини на истиов противник. Сепак барем претстојниов викенд нема ... Read More »

Старт на сезоната во младинските фудбалски лиги, пионерските екипи гостуваат во Куманово, кадетите и младинците се домаќини на Еуроспорт

120219390_2623086421335732_1322734457154571902_o

Претстојниов викенд стартува натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги. Генерацијата 2005 ќе дебитира во рамките на помладата пионерска супер лига, додека младинскиот состав ќе го сочинуваат играчи кои се родени 2002 година. Против екипата на Еуроспорт Куманово ќе ја отвориме новата сезона, во која пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците на теренот на Академијата ќе ... Read More »

ФФМ го промени распоредот во младинските лиги, екипата на Еуроспорт Куманово ќе биде прв противник за младите надежи на Вардар

120222254_2623118827999158_5913679826528550368_o

За претстојниов викенд се планира да стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. ФФМ го промени првичниот распоред на одигрување натпревари, па така наместо Пелистер, прв противник за младите надежи на Вардар ќе биде екипата на Еуроспорт Куманово. Пионерските екипи ќе гостуваат во Куманово, додека кадетите и младинците се домаќини на истиов противник. Нема промена што се однесува до ... Read More »

Распоред на одигрување натпревари за младинските екипи на ФК Вардар

120218475_2623119127999128_3356447984544879730_o

Планирано е новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги да стартува на 17/18.октомври. Предвидено е да се одиграат два круга по 11 натпревари во двата дела. Ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи во четирите младински лиги, а веќе е одреден распоредот за сите натпревари од есенскиот дел на сезоната. Во првото коло, Вардар за противник го има тимот на Пелистер, ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари против Фудбал Кидс и Македонија Ѓ.П

119157219_2610301972614177_3943075994120309285_o

Пионерските екипи на ФК Вардар денес одиграа пријателски натпревари против повозрасни екипи, на кои остварија победа и пораз. Генерацијата 2005 предводена од Драган Стефановски-Гаге на теренот на Академијата ја победија генерацијата 2004 на Фудбал Кидс. На овој дуел, црвено-црните дојдоа до висок триумф изразен со резултат 9:0.  Во двете полувремиња од натпреварот, тренерот Стефановски настапи со две различни постави. Уште ... Read More »

На 17.октомври е закажан стартот на новата сезона во младинските фудбалски лиги, Вардар во првото коло за противник го има Пелистер

120366751_2623119434665764_3765452133215243436_o

За следниот викенд, односно на 17/18.октомври е закажан стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Вкупно 12 екипи ќе се натпреваруваат во четирите најсилни младински лиги. Тоа се екипите на Вардар, Шкендија, Работнички, Шкупи, Македонија Ѓ.П, Њу Старс, Академија Пандев, Пелистер, Победа, Еуроспорт Куманово, Ренова и Брегалница. Одреден е и распоредот на одигрување натпревари за есенскиот дел од ... Read More »

Шест играчи од Вардар добија повик од селекторот Јакимовски, за контролниот турнир во Хрватска

110-660x330

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години во вторник заминува за Хрватска каде ќе биде дел од меѓународен турнир. Македонија ќе биде во група заедно со селекциите на Замбија, Босна и Херцеговина и Романија, додека другата група ја сочинуваат Хрватска, Катар, Црна Гора и Бугарија. За овиј контролен турнир селекторот на оваа генерација,Тони Јакимовски, повика и шест играчи од редовите на ... Read More »

Нов триумф за помладите пионери, на пријателски натпревар совладан тимот на Работнички

117347612_2579946012316440_2768502422513668513_o

Нова победа на контролен меч за помладите пионери на фудбалскиот клуб Вардар. На теренот на Академијата момците на Драган Стефановски-Гаге за противник ја имаа екипата на Работнички, која ја победија со резултат 4:3. По првото полувреме, црвено-црните имаа високо водство од 4:0, а на стартот од вториот дел во игра влезе втората постава на вардарци, па екипата на Работнички успеа ... Read More »

Контролни натпревари за младинските екипи на ФК Вардар, победи за генерациите 2003, 2005 и 2009

kontroli

Младинските екипи на фудбалскиот клуб Вардар се подготвуваат за новата натпреварувачка сезона. Три генерации беа активни со одигрување на контролни натпревари. Кадетите на ФК Вардар кои се предводени од Филип Ивановски, вчера на теренот во Ѓорче, одиграа пријателски меч со екипата на Њу Старс. Нашите млади надежи триумфираа со резултат 2:1. По првото полувреме имавме предност од 1:0 кога резултатот ... Read More »

Новата натпреварувачка сезона во супер лигата на младинските категории ќе стартува на 12.септември

117945882_2585772441733797_2692300536359456034_o

Новата натпреварувачка сезона во супер лигата на младинските категории треба да стартува на 12.септември. Познато е дека минатата сезона не го дочека својот крај, односно беше прекината само после две пролетни кола, поради пандемијата со корона вирусот. Генерацијата 2005 на ФК Вардар ќе дебитира во рамките на помладата пионерска супер лига, додека генерацијата 2004 ќе игра во пионерската лига. Генерацијата ... Read More »