Thursday ,06 August 2020
Последни:

У-16

Младинската школа на ФК Вардар од денес стартува со тренинзи, познати тренерите на сите генерации

22

Денес со тренинзи започнува и Академијата на фудбалскиот клуб Вардар. После долга пауза, конечно, младите надежи на Вардар се враќаат на терените. Денес, сите генерации на Вардар ќе го имаат својот прв собир. Познати се и тренерите кои ќе ги предводат вардаровите генерации во новата натпреварувачка сезона. Изминатата сезона која не го дочека својот крај беше последна натпреварувачка за генерацијата ... Read More »

Со голем број на поединечни признанија, Стефан Тасев се одјави од Вардар, во новата сезона ќе биде дел од Македонија Ѓ.П

stefan-tasev

Младиот голман на Вардар, Стефан Тасев, во новата натпреварувачка сезона ќе го брани голот на Македонија Ѓ.П. Тасев беше голем талент на Вардар, клуб, за кој настапуваше од 2014 година. Во изминативе шест години успеа да освои голем број на поединечни награди, за најдобар голман, како во домашни, така и во меѓународни рамки. Во 2017 година со генерацијата 2004 стана ... Read More »

Листа на стрелци кај пом.пионери, Бесар Гуџуфи заврши како прв во Вардар и втор во лигата

89288453_2785317204848441_5687687656650047488_o

Генерацијата 2004 на ФК Вардар беше на добар пат да стане Шампион на Македонија, во својата дебитантска сезона во рамките на помладата пионерска супер лига. Сезоната беше прекината само после одиграни 16 кола, а ФФМ одлучи да не прогласува шампиони во младинските натпреварувања. Вардар освои вкупно 40 бодови, додека постигнавме 56 голови, што беше и најдобар напад во лигата. Најдобар ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар беа на добар пат да ја освојат лигата, истата не го дочека својот крај поради корона вирусот

454

За жал не го дочекавме крајот на младинските фудбалски лиги во натпреварувачката 2019/20 сезона. Поради пандемијата со корона вирусот, младинските лиги беа прекинати после 16 одиграни натпревари, односно после само две одиграни пролетни кола. Генерацијата 2004 на ФК Вардар имаше можност да дебитира сезонава во помладата пионерска супер лига и беше на добар пат да ја освои шампионската титула. Сепак, ... Read More »

Најдобрите голгетери за сезоната 2013/14, во четирите младински фудбалски категории

vardarfans-najdobri-strelci-660x330

Во следниов наш текст можете да ги прочитате најдобрите три вардарови стрелци, во сезоната 2013/14, во сите четири младински фудбалски лиги. Помлади пионери: 1. Александар Трајчевски  8 2. Јасир Беќири  7 3. Виктор Димков  6 Пионери: 1. Кристијан Апостоловски  11 2. Благоја Мирчевски  9 3. Ѓорѓи Малов  6 Кадети: 1. Енсар Сулемани  9 2. Јане Стојанов и Игор Стојковски по ... Read More »

Ѓорѓиевски, Маркоски, Даци и Аломеровиќ ја одбележаа сезоната 2014/15, според бројот на постигнати голови

11081839_805538002872010_1615484329_n-660x330

На ред е натпреварувачката сезона 2014/15 и играчите од вардаровите генерации кои беа најдобри стрелци во своите категории. Сезоната ја одбележа Марко Ѓорѓиевски кој успеа да постигне најмногу голови во сите четири младински лиги во таа сезона. Поранешниот голгетер на Вардар, кој оваа сезона е дел од екипата на Вождовац, во српската лига, во сезоната 2014/15 постигна 31 гол или ... Read More »

Играчите кои постигнаа најмногу голови за младинските фудбалски екипи на Вардар, во сезоната 2015/16

vardarfans-17-660x330

Во следниов текст ќе ги објавиме играчите кои постигнаа најмногу голови, а беа дел од младинските фудбалски екипи, во натпреварувачката сезона 2015/16. Помлади пионери: 1. Ибраим Ариф  21 2. Виктор Петкоски  14 3. Давид Астарџиев  8 Пионери: 1. Марко Ѓорѓиевски  15 2. Јакуп Бериша  9 3. Саит Битиќи 8 Кадети: 1. Дејан Маркоски  8 2. Александар Трајчевски  7 3. Дамјан ... Read More »

Димоски, Битиќи, Трајчевски и Даци, најдобри вардарови стрелци во сезоната 2016/17

14590359_1093080044144692_8611158756016331245_n

Во следниот наш текст ќе ги изнесеме најдобрите стрелци во младинските фудбалски лиги, во натпреварувачката сезона 2016/17. Помлади пионери: 1. Бојдан Димоски  9 2. Ибраим Ариф и Марио Илиевски по 8 3. Давид Ристовски и Малик Хасановиќ по 4 Пионери: 1. Саит Битиќи  8 2. Јакуп Бериша и Фитор Реџепи по 6 3. Адем Али 5 Кадети: 1. Александар Трајчевски  ... Read More »

Натпреварувачка сезона 2017/18: Најдобрите голгетери во младинските фудбалски лиги

vardarfans-najoobri-strelci

Продолжуваме да ги изнесува најдобрите три вардароци стрелци, во младинските фудбалски лиги. На ред е натпреварувачката 2017/18 сезона. Помлади пионери: 1. Азер Омерагиќ  14 2. Мартин Радуловиќ-Величковиќ и Фисник Салиу по 9 3. Антонио Мирков, Атом Фазлиу и Анатолиј Петејчук по 8 Пионери: 1. Ветон Туша  12 2. Леонид Игнатов  9 3. Филип Андоновски, Џемал Ибиши, Давид Ристовски и Малик ... Read More »

Кои играчи беа најдобри стрелци во младинските фудбалски лиги, за минатата натпреварувачка 2018/19 сезона

430

Во следниов наш текст ќе ви ги изнесеме најдобрите три стрелци, во сите четири генерации на ФК Вардар кои се дел од младинските лиги, а се однесуваат на натпреварувачката сезона 2018/19. Помладите пионери, или генерацијата 2003, која беше единствената која успеа да освои двојна круна, минатата сезона го имаше расположениот Георг Стојановски кој заврши како прв најдобар стрелец во Вардар. ... Read More »