Monday ,23 April 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 (page 5)

У-16

Голманската надеж на Вардар и мак.фудбалот, Лука Стојковски дебитира за младинската репрезентација до 15 години, повик и за Абдула Хасани

vardarfans-luka

Две младински фудбалски репрезентации на Македонија до 15 и 16 години, денес и во четврток во Пафос ќе одиграат контролни натпревари против соодветните репрезентации на Кипар. Како што известивме во селекцијата У-16 која ја предводи Марио Вујовиќ ќе настапат и четворица играчи на ФК Вардар , се работи за Марио Илиевски, Филип Андоновски, Анатолиј Петејчук и Александар Ѓурковски. Исто така ... Read More »

Четворица играчи од Вардар дел од младинската фудбалска репрезентација до 16 години, за контролните натпревари со Кипар

183

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години во вторник и четврток ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на Кипар во градот Пафос. Марио Вујовиќ селекторот на оваа младинска репрезентација на Македонија собирот го имаше во текот на вчерашниот ден во Дојран, а веќе денес отпатува за Кипар, каде ќе одигра два пријателски натпревари со оваа селекција. Во составот за овие ... Read More »

(Фотогалерија) Пом.пионери со убедлива победа над Пирин

3

Изминатиов викенд гостин на ФК Вардар, беше екипата на Пирин од Бугарија, која допатува со генерациите родени “2002“ и “2003“ година. Вардар и Пирин кај генер. “2002“ одиграа два контролни натпревари и двата им припаднаа на нашиот состав. Погледнете ја фотогалеријата од првиот натпревар, кој Вардар го доби убедливо со резултат од 7:0. Read More »

Вардаровите генер. “2002“ и “2003“ денес одиграа нови конролни натпревари

vardarfans-kontrolni-dueli

Генерациите на ФК Вардар родени “2002“ и “2003“ година денес одиграа нови натпревари со екипата на Пирин, односно Брегалница од Штип. Вардаровата генерација “2003“ победи и на вториот контролен дуел против врсниците од Пирин (Бугарија). Денес на теренот на Академијата славевме со резултат од 2:1 ФК Вардар: Јовчев, Ѓорѓоски, Сељанац, Јовановски, Трпезановски, Давидовски, В.Стојановски, Петрушевски, Мирков, Г.Стојановски, Андрески. Први го ... Read More »

Седум голови во мрежата на Пирин, од пом.пионери на ФК Вардар, на пријателски натпревар одигран на Академијата

4

Помладите пионери на ФК Вардар денес на теренот на Академијата ги совладаа врсниците од екипата на Пирин (Бугарија). Нашите млади надежи продолжуваат со добрите игри, без оглед дали се работи за првенствени или пријателски натпревари. Избраниците на “Рап-Тап“ ја надиграа екипата на Пирин, триумфирајќи со резултат од 7:0. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Величковски, Петејчук, Крстевски, Величковиќ, Асани, Гугуљанов, ... Read More »

Пирин од Бугарија гостин на ФК Вардар, пријателски натпревари со генерациите родени “2002“ и “2003“ година

pp2

Во сабота и недела гостин на фудбалскиот клуб Вардар ќе биде екипата на Пирин од Бугарија, која во Скопје ќе допатува петок навечер со своите генерации родени “2002“ и “2003“ година. Тие на теренот на Академијата во сабота и недела ќе одиграат пријателски натпревари со екипата на Вардар, во соодветните возрасни генерации. На овој начин продолжува взаемната соработка и на ... Read More »

Пом.пионери со победата над Шкупи ја потврдија “есенската круна“, тие есенва од 14 дуели триумфираа на 13 и еднаш одиграа реми

61-660x330

Денес помладите пионери на ФК Вардар одиграа дуел од последното есенско, 14.коло во лигата за помлади пионери на ФФМ. Тие беа условно “гости“ на екипата на ФК Шкупи, дуелот се одигра на нашиот терен при Академијата на ФК Вардар во Градски Парк. Момците на Сашо Тодоровски Рап-Тап дојдоа до победа со минимални 0-1 (0-0). За нас стартуваа: Величковски, Петејчук, Асани, Величковиќ, ... Read More »

Во вторник и среда, сите четири генерации на ФК Вардар ќе играат против Шкупи, во рамките на последното 14 коло од првиот круг на натпреварување

k3

Утре и во среда ќе се одигра претпоследното 14 коло од првиот круг на натпреварување, во првенството на младинските фудбалски категории. Сите четири генерации ќе одиграат натпревари со екипата на Шкупи и тоа сите натпревари ќе бидат одиграни на теренот на Академијата. Поради лошиот терен во Чаир, екипата на Шкупи условно ќе биде домаќин на теренот на Академијата, додека кадетите ... Read More »

(Фотогалерија) Падна и А.Панев, пом.пионери на ФК Вардар стигнаа до дванаесеттата првенствена победа

4

Помладите пионери на ФК Вардар го добија дербито со екипата на Академија Пандев, совладувајќи ја со резултат од 4:2. Црвено-црните на овој меч се враќаа од негатива (0:2) и на крајот славеа за нова победа, која беше вкупно 12-та во првенството за избраниците на Сашо Тодоровски. Атом Фазлиу постигна два гола, додека по еден беа дело на Салиу и Омерагиќ. ... Read More »

Пом.пионери на ФК Вардар не даваат бодови, ниту два гола предност не им доволни на А.Пандев да ги победат црвено-црните, кои стигнаа до својот 12-ти триумф

4

Помладите пионери на ФК Вардар стигнаа до својата 12-та првенствена победа, откако денес на теренот на Академијата ја совладаа екипата на А.Пандев и тоа со голем резултатски пресврт. Иако струмичани имаа водство од 0:2, до крајот на мечот, Вардар постигна четири гола и славеше со резултат 4:2. Тренерот Тодоровски стартуваше со следниве 1-сетмина: Величковски, Петејчук, Крстевски, Величковиќ, Асани, Гугуљанов, Стојановски, ... Read More »